Vši - vysusene hnidy

Príspevok v téme: Vši - vysusene hnidy
silanka

ahojte.mala sestra priniesla zo skoly vsi.prisli sme nato pred 4 dnami a zacali sme ,,deratizerske,, prace.kupili rozne pripravky a dali sme do toho kopu penazi.nato, ze mala par dospelych jedincov,zabili sme ich za 2 dni, co som rada :) a kazdy den jej dokopy aj 5 hodin vyberame hnidy z vlasov, ale rada by som vedela, ze ako zistim, ci tie hnidy su zive alebo vysusene.niekde som citala, ze zive pukaju, alebo ze su cisto striebroleskle, no ja nachadzam aj take hnede.a ked su mimo vlasov tak sa nevyliahnu, ze ? dakujem za odpovede :)

silanka

hrebene tzv.vsivaciky mame az 2, vlasky jej vycesavam, ale hnidy dole nim nejdu, to nechtami stahujem rucne, zehlim jej vlasy zehlickou na najvyssom stupni, ved tie male snive zakuklene musia zdechnut :D boze to je sarapata tie vsi. a aj alpovy zabal sme jej davali,na pol hodinu do folie vlasy. a tie hnidy ked sa vysusia musia ostat na vlasoch ved to ich drzi nejake lepidlo , no ja som zufala, ked sa vyliahne vsa z nejakej zabudnetej hnidy, mozme dookola, prat,prat, dezinfikovat....

Denz

silanka- pokiaľ viem....hnidy ktore sa drzia na vlasoch......sa vyliahnu.
Kup si hreben na hnidy .....je husty a zachyti vsetko.