VS Specialna pedagogika

levicaaaaa

zdenulka: to sa teraz pýtaš na liečebku???
áno, v treťom ročníku si volíš 4 terapie z ponuky. a niektoré terapie sú zamerané umelecky /dramatoterapia, biblioterapia, muzikoterapia, arteterapia/. prijímačky sú aj z umeleckých oblastí, ale ty si z piatich volíš len tri /pohybová, literárno-dramatická, hudobná, výtvarná a manuálne zručnosti/. vôbec to nie je ťažké, boli tam aj kočky, ktoré sa vôbec ničím nezaoberali... nemaj strach :-))

happi: nie, nie je to len o terapiách. je to o celkovom prístupe, ľudia si často myslia, že liečebka je len o tých terapiách, ale to nie je pravda...

zdenulka

dobre som si pozrela tam treba hudobny sluch?a hranie na hudobny nastroj a telesna vychova? mozem poprosit tie ktore tam chodia ako to tam prebieha vdaka

levicaaaaa

zdenulka: ja nemám strednú pedagogickú, ja mám strednú totálne mimo tohto odboru :D o to horšie to mám... neviem prečo spolužiačky, ktoré majú strednú pedagogickú majú taký problém s biológiou... pokiaľ viem, tak na stredných pedagogických školách je predmet vývinová biológia, bo ja mám segru na strednej pedagogickej a ona to má aj ako maturitný predmet, tak neviem čo majú taký problém.

a samozrejme, že by sa to dalo zvládnuť ;-) zvládneš všetko čo chceš zvládnuť, len sa musíš poctivo učiť... a mať záujem o ten odbor. nič sa nedá dobre študovať ak zistíš že ťa to nebaví, preto si to premysli dobre ;-))

zdenulka, čo sa týka tých predmetov, to ti odporúčam pozrieť si ročenku www.fedu.uniba.sk . tam si nájdi na strane 80 až 82 odbor liečebná pedagogika a na strane 69 až 75 odbor špeciálna pedagogika. a popozeraj si
kľudne tie predmety.
:-))

čo sa týka uplatnenia, no prečítaj si toto o liečebnej pedagogike www.fedu.uniba.sk

a o špeciálnej pedagogike toto www.fedu.uniba.sk

snáď ti to pomôže sa troška zorientovať... :-))

zdenulka

dakujem levicaa ale dalo by sa to zvladnut ta specialna pedgogika nie?iba by som sa musela viac ucit nie?ale ako to ze ludia z gymplu to lepsie zvladnu ako ty z pedagogickej?
a aky rozdiel v predmetoch je v liecebnej pedagogike a specialnej pedagogike?a potom uplatnenie sa v zivote? ja som z ba takze to je fajn.

levicaaaaa

optiQaa: najprv čítaj - potom komentuj.
Špeciálnopedagogické poradenstvo MP sa dá študovať skutočne len v Bratislave.
SAmozejme, že špecka ako taká sa študuje aj na iných vysokých školách, ale poradenstvo len v Bratislave.
inak, to som aj ja počula, že je na špecke dosť bordel teraz, u nás na liečebke sa to našťastie už konečne ukľudnilo...

a že tam matiku nemajú...možno preto, lebo je na externom, a možno preto lebo je to v Ružomberku...

ja by som inak takéto odbory nedovolila študovať externe. To si vyžaduje celého človeka, to sa nedá len tak popri práci...
my na liečebnej pedagogike nemáme takú možnosť - študovať externe. Iba dennne.

ZDENULKA: inak, mohla by si pouvažovať aj nad liečebnou pedagogikou. my matiku nemáte. síce je to o niečo iné ako špecialna pedagogika, ale kľudne sa môžeš potpom neskôr zamerať aj na prácu s mentálne postihnutými, a využívať pri tom zase liečebnopedagogické zručnosti a metódy.

čo sa týka biológie, aj u nás dosť ľudí, ktorý chodili na inú školu ako gympel, robilo vývinovú biológiu na viac krát, ja som tiež neni z gympla, a tiež som musela ísť na opravný termín, ale nakoniec som našťastie spravila. v prvom ročníku máme aj všeobecnú somatopatológiu /u nás sa to volá Zdravie a jeho poruchy/, ale to majú aj špeciálny pedagogovia, a v letnom semestri máme psychiatriu a pedopsychiatriu a neurológiu /to som ti vypichla tie biologické a medicínske predmety, aby si vedela čo by ťa čakalo/...

optiQaa

luciferka - nemas pravdu, ze ta skola (ten odbor) je len v BA. Moja mama to studuje v Ruzomberku na katolickej univerzite, externe a oni tam matiku nemaju - napriklad,