Horucka, krce v bruchu, prehananie

Mona2

Od štvrtka mám bolesti žalúdka pridala sa aj hnačka a zvýšená teplota.V štvrtok som jedla vajíčka s cibuľou. Manžel je v poriadku(aj on ich mal). Dnes pijem iba čaj nesladený. Môžete mi poradiť čo mám robiť aby to prešlo

Kerberos233

Hnačky môžu byť bakteriálneho, príp. vírusového pôvodu. Treba si dávať pozor na hygienu pri strave, ale aj samotný obsah stravy (zvlášť nebezpečné je cudzie exotické prostredie napr. na dovolenke). Vtedy hovoríme o cestovateľskej hnačke. Pri bakteriálnej infekcii si treba dať pozor na to, či nejde náhodou o žalúdočnú baktériu Helikobakter pylori. Práve tá vyvoláva v žalúdku zápaly, ktoré môžu neskôr prejsť až do vredových ochorení žalúdka (žalúdočné vredy). Pre viac info odporúčam naštudovať informácie zo stránky -
helikobakterpylori.sk

mata1986

dobrý deň.každý 2-3 krát za mesiac mam hnačky a sprevádza veľkými krčmi niekedy mi to trvá tak 2-3 hodiny. beriem na to probiotiká. bola som ja na gastroentelóga robili mi vyšetrenia kolonoskopiu hrubého čreva aj gastrofibroskopiju,USG pečeň,žlčník,F elastázapankreatická, ale všetko mam v poriadku. strašne ma to obmedzuje tak neviem aké vyšetrenia by som ďalej mala podstúpiť.Za odpoveď vopred ďakujem.

face

a potom, saumoneloza sa ako lieči na stránke je len napisane ze vela piť.. je to tak?? o antibiotikách sa hovori iba o paco , či maju daku inu inf. ochorenie

Benjo

Hlavne nezabudni na pitny rezim, ktory je pri hnackovitych ochoreniam extremne dolezity, nakolko v dosledku hnacky moze velmi rychlo dojst k dehydratacii organizmu. Ale pi priebezne, postupne, po mensich davkach, nie aby si naraz vypila liter vody, to by ti skor uskodilo. Odporucam ti bylinkove caje, ktore striedaj, raz si daj taky a potom iny, nie cely den stale ten isty. Ale nesladene. Staci aj obycajny harmancekovy caj napriklad. Niekde som cital, ze pri hnackach je dobre pit coca colu alebo kofolu, ale vyprchanu, bez bubliniek. Najprv ju vyhrkaj, aby v nej bolo minimum alebo ziadne bublinky. Tento napoj vraj dokaze rychlo pri hnackach doplnit tekutiny ako aj cukry a energiu, ktoru telo rychlo straca. Dufam, ze ti aspon nieco z toho pomoze.