Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

vysoky krvny tlak dyastolicky

Príspevok v téme: vysoky krvny tlak dyastolicky
Deeee

Mam 27 rokov a dlhsiu dobu vysoky dyastolicky tlak (90-100), pricom systolicky je v norme (okolo 120), pulz mavam tiez vysoky aj v klude okolo 90. Pocula som, ze zvyseny dyastolicky tlak moze byt pri poruche obliciek. Je to pravda, alebo to moze byt aj z inych pricin? Nefajcim, nepijem alkohol ani kavu. Sice caje pijem len ovocne a zelene, ale uz neviem, ci ich mozem pit. Viem, ze si za to mozem aj sama, pretoze mam nadvahu a kvoli zivotosprave aj zvyseny cholesterol, ale na tom uz pracujem, lebo som sa zlakla.Bolieva ma totiz casto hlava, predpokladam, ze kvoli tlaku a mam aj zavrate ked je medzi tymi dvoma tlakmi maly rozdiel (120/100/95). Prosim poradte, ake mate vy skusenosti a co by som este mohla urobit. Vdaka

titi...

Fenix asi zle som to napísala,ja nečakám na nič.Jeden človek pomyslel ide k lekárovi,no to som ja.Od 4-ho januára chodím k lekárovi,takže už skoro mesiac.Kvôli iným problémom ako tlak chodím po vyšetreniach.Na tlak mi povedali,je to ten syndrom bielych plášťov.No prežívam štresové obdobie kvôli rôznym výsledkom a mám nejaké problémy s ktorými sa mám zmieriť tak mi neide to dole.Vlastne vždy sa to vráti.Pritom môže to byť aj od liekov,dlho dlho som nebrala nič,teraz už od decembra som mala antibiotiká,potom od ortopéda všeličo.Samozrejme niektoré lieky maju aj vedľajšie učinky.Takže ja som hovorila nášmu obvodnému ako daľej ,ideme sa pozrieť na ten tlak prečo to kolíše,či len od psychiky,či fakt je to už vysoký tlak a nezaobídem sa bez liekov.U toho odborníka internistu je milion ľudí,chodí sa ku nemu už skoro ráno na šiestu je už tam pred bránou dosť ľudí,no ja som z dediny musím tam pricestovať,tak budem musieť pýtať si termín za eurá.Ináč to neide,deti mám ešte malé musím ich pripraviť ráno do školy,sami ešte nevedia zamknuť /nebývame v činžiaku/.Takže vyraziť len potom môžem ked su už v škole.Poobede zase niekto musí byť už doma ked prídu,ocino sa vráti až večer.Nebaví ma to na všetky vyšetrenia si pýtať platený termín,peniaze mi nepadaju z neba,no musím ked niečo chcem vybaviť.Tie peniaze stále 6,63 eur by sa zišli aj inde.Takže vôbec nie som ľahostajná,skôr sa hovorí o mne aj z maličkosti spravím problémy.Starám sa o svoje zdravie,aj o zdravie detí.Schopná som bárčo vyskušať,vitamíny,homeopatiká atd.na zdravotné problémy.Hocičo.Ináč obvodný len teraz v piatok mi dal papier ku internistovi,takže termín si pýtať budem vedieť len dneska cez obed.Totiž ráno tam neberu telefony pokiaľ sestrička robí EKG a podobné.Ináč teraz som mala 127/87,no v každom prípade chcem vedieť na čom som.Takisto nezanedbávam gynekologické prehliadky,mamograf a podobné..

fenix

zaujimave,jeden clovek by si pomyslel,ze mam 47 rokov a tlak 90-100 tak idem okamzite k lekarovi
a niekto iny si povie,ze pojde iba k odbornikovi a bude cakat na termin

titi...

Deee ja ťa chápem momentálne mám podobný problém.Od nervôzity mi zvykne vyskočiť aj jeden aj druhý,no teraz už týžden je to tak isto aj u mna ako u teba.Možno niekomu sa to nezdá,ale fakt ten spodný mi hrá medzi 90-100.Chystám sa k lekárovi,odborníkovi,no neviem nakedy mi daju termín.Potom sa ozvi ako si pochodila ,čo ti pomohol.Prajem ti zlepšenie a vyriešenie tvojich problémov.No ja už mám viac rokov ako ty,47,aj syndrom bieleho plášťa určite od svojich 16-ich rokov.

fenix

takyto tlak,ako to nie je iba nejaka jednorazovka na psychickom zaklade bez liekov nezvladnes,mozno je fajn,ze to teraz citis,vela ludi hypertenziu neciti a umrie a potom povedia,nic mu nebolo a zomrel

fenix

takyto tlak,ako to nie je iba nejaka jednorazovka na psychickom zaklade bez liekov nezvladnes,mozno je fajn,ze to teraz citis,vela ludi hypertenziu neciti a umrie

Deeee

pretoze na kontrolu idem az v septembri a problem s tlakom mam len par mesiacov. A bola som zvedava z coho vsetkeho to moze byt a co proti tomu mozem robit ja , zatial bez liekov.

fenix

to je iba mytus,ze cesnak znizuje tlak
musela by si zjest 5 kg denne aby to malo voplyv na cievy
celkom nerozumiem,preco sa pytas na tomto fore,ked si v kontakte s kardiologom...

Deeee

A co robit na jeho znizenie, ked uz ho mam....myslela som, ze cenak alebo ine overene potraviny a bylinky, lenze tie znizia aj systol. tlak a budem tam kde som bola. No neviem

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.