vysoky krvny tlak dyastolicky

Príspevok v téme: vysoky krvny tlak dyastolicky
Deeee

Mam 27 rokov a dlhsiu dobu vysoky dyastolicky tlak (90-100), pricom systolicky je v norme (okolo 120), pulz mavam tiez vysoky aj v klude okolo 90. Pocula som, ze zvyseny dyastolicky tlak moze byt pri poruche obliciek. Je to pravda, alebo to moze byt aj z inych pricin? Nefajcim, nepijem alkohol ani kavu. Sice caje pijem len ovocne a zelene, ale uz neviem, ci ich mozem pit. Viem, ze si za to mozem aj sama, pretoze mam nadvahu a kvoli zivotosprave aj zvyseny cholesterol, ale na tom uz pracujem, lebo som sa zlakla.Bolieva ma totiz casto hlava, predpokladam, ze kvoli tlaku a mam aj zavrate ked je medzi tymi dvoma tlakmi maly rozdiel (120/100/95). Prosim poradte, ake mate vy skusenosti a co by som este mohla urobit. Vdaka

Deeee

No v puberte mi zistili, ze mam male srdce (asi 2/3 velkosti normalneho srdca), cakalo sa, ze narastie, ale nestalo sa, chodim kazdy rok preventivne ku kardiologovi kedze mi zistili aj prolaps mitralnej chlopne (tiez nic vazne, v podstate bezne). So srdcom som nikdy nemala problemy, akurat som nemohla moc behat a robit nejak fyzicky namahave cviky. Teraz mi aj gynekologicka vysadila antikoncepciu, tak uvidim ci sa to zmeni a ten tlak sa spamata. Ak sa nepamata, tak navstivim odbornikov. Len som chcela vediet s cimm moze este vysoky dyas. tlak suvisiet.

fenix

nerozumiem terminu mensie srdce.ako mensie
v zasade ak je mensie srdce musi bit rychlejsie,aby stihalo.
urcite by som to riesil u nejakeho solidneho internistu a nenechal by som sa odbit zbytocnostou vysetreni

Deeee

Mam digitalny Hartmann (hg160 comfort), certifikat som nenasla, ale europsku normu spominaju. Tak teraz som si zmerala, na lavej ruke 128/103/98 a na pravej 133/90/102.....co teraz s tymi udajmi, mne sa ani ten pulz moc nepaci....moze to byt tym, ze mam mensie srdce ako vacsina ludi? Lekarka mi povedala, ze to nie je problem, ale moze to sposobit vyssi pulz?

fenix1

ani sestra nemusi vediet merat spravne tlak,a u lekara ho mozes mat vyssi(syndrom bieleho plasta)
diastolicky tĺak je o napati v cievach pocas oddychu srdca,uz 85 poskodzuje cievy a ostatne organy,sposobuje zhrubnutie a tym padom stratu elasticity srdca,v usa ludom s tlakom 90,neumoznia uzatvorit zivotnu poistku,nakolko skoro zomieraju
ak mas ortutovy,tak manzeta 2 cm od laktovej jamky,chrbat oprety,ruka uvolnena,sediet aspon 5 minut,nie po cigarete,jedle,alkohole a podobne.merat na obidvoch rukach a vysledok je dolezity ten vyssi,na lavej ruke zvykne byt falosne nizsi,ak mas digitalny,tak iba na pažu,a musi mat certifikat,napr.bhs,aami a podobne

Deeee

cholesterol mi zistovali pri preventivke a ten tlak 120/100 mi merala zdravotna sestra v robote, pretoze sa mi tocila hlava a necitila som sa dobre. Ale aj ked si ho doma meriam tak mavam 120/90 vacsinou, to si ho meriam podla navodu.....ale mozno robim nieco zle....ja neviem

fenix1

tlak 120/100 je velmi velmi velmi velmi nezvycajny
standard je rozdiel 40 a nie 20
musi byt do 120/80.zeleny caj obsahuje tein,co ma este horsie ucinky ako kofein
ale ako to tak citam,asi si zle merias,na 2.strane,iba lekar ti mohol povedat vysku cholesterolu,tak ti asi meral on a urcite ti povedal,co mas robit
tep by mal byt v klude okolo 70