Nekomutatívnosť !!! :(

Príspevok v téme: Nekomutatívnosť !!! :(
buqe

Ahojte.. Mám 16 rokov.. Raz som sem písal ohľadom toho že som mal veľké depresie. To už je našťastie v pohode ale trápi ma iný problém.

Na začiatok uvediem:
----------------------
Ako som už vtedy spomínal. V škôlke som mal jedného kamaráta v škole do 9 ročníka maximálne dvoch troch. Čo ma dosť štvalo a s nimi som sa bavil v tom čase iba o mojich záujmoch (počítače, IT).

Kdea a aký problém nastal?
----------------------
Problém nastáva v tom, že keď sme s partiou vonku alebo som s nejakým človekom sám vonku tak proste nedokážem rozviesť konverzáciu. Proste neviem sa "rozrozprávať". Vďaka tomuto problému mám aj problémy s pár ľuďmi ktorý ma "postupne" odtrhávajú z mojej partie lebo všetkých okrem mňa "presúvajú" k nim. Jednoducho povedané: vznikla nová partia s pár babami ktoré si pritiahli všetkých kamošov z našej partii OKREM MŇA pretože mi nepriamo ta baba povedala cez kamoša že, citujem: "Vieš čo radšej nie pretože ak bude tak ticho ako dnes, tak to vážne nemá význam. Prepáč ale je to tak.". Toto mi povedala aj partia ešte pred polrokom.

Na druhej strane tento problém som ČIASTOČNE vyriešil ale stále je tu ten podstatný problém. Ako začat konverzáciu. Ako ju udržiavať a podobne.. a čo je najhoršie, je to že ja sa neviem často zapájať do konverzácie. Ako som v úvode písal tak skutočne ja veľké skúsenosti nemám pretože nemal som ich odnikadiaľ nabrať :-((

Musím povedať mal som sk****ne detstvo. (prepáčte za vulgarizmus :/)

Neviete ako by sa to dalo vyriešiť? Prípadne čo by mi vedelo pomôcť? A akým spôsobom?

Ďakujem. S pozdravom buqe(16)

buqe

pre katty192: To už áno. Tú "svoju dušu som už odkrýval". Preto už nemávam depresie jaké som mával pred rokom. Práve že časť problémov ktoré mi partia hovorila aby som zmenil, som zmenil ale toto je problém ktorý je asi najzložitejší z tých všetkých.

tinusenka456

ja mam v mojom zivote par ludi s ktorymi dokazem vies hodiny a hodiny zmysluplnej debaty, vieme komunikovat ,vsetko je ok .. :) Ale ine je to v skole kde ked idem 15 min s niektorou spoluziackou -nehovorim ze so vsetkymi tak celu cestu rozmyslam , preboha o com sa s tebou mam bavit..???! A este horsie je to so spoluziakmi ... Aebo ked som v partii cudzich ludi , ktorych vobec nepoznam ale je tam aj kamoska ktora sa s nimi dobre pozna , tak potom fakt neviem ze o com ... Co rozoberat .. neviem preco je to tak , ale myslim ze ta chapem . A to mam 19.. A obcas mnam stale problem s komunikaciou...

katty192

vieš, buqe, toto sú veci pre psychológa a na viacero sedení, každopádne, z toho, čo som si prečítala mi nie je úplne jasné, či vôbec niekedy si s niekym tak akoby rozpitval svoju dušu, vieš, ty musíš svoj svet pomaly s niekym odokryť, tie svoje nádeje, strachy a potom sa začneš zapájať do sveta okolo seba, začneš komunikovať; teraz máš v sebe veľký blok a ten neprerazíš, iba čo si budeš ďalej ubližovať a rozprávať nezačneš
radím ti, navštív niekoľko psychológov a z nich si vyber toho najpriateľskejšieho , hm

buqe

katty192: ja si myslím že som ním vždy bol. Pretože som sa nemal skoro s nikým rozprávať. Vravím že ja som mal 1 kamaráta v škôlke a dvoch až troch v škole a s nimi som sa bavil iba o mojom hobby. V tom sa viem rozrozprávať až moc. Ale v iných veciach je to strašne biedne.

katty192

túto uzavretosť ti mohla spôsobiť aj veľká depresia; ak máš pocit, že lapáš po dychu, sa ti točí hlava, strácaš myšlienku v hlave, tak to je stres, ktorý ti toto všetko robí a to sa dá naučiť ovládať

Lily.

No ano, tazku cestu a mozno sa po nej vratis sam k sebe, uvidis. Jak to bude, dopredu nevidime nikto. Ja len viem, ze tam nie je problem v komunikacii (ze by si bol nekomunikativny), len v jej podani von y teba. Kazdy je komunikativny ci uz toho natara vela alebo je ticho. Mne slova a rozhovory same o sebe pridu tak povrchne, ze im cim dalej, tym viac pripisujem mensi a mensi vyznam. Casom sa dozvies, ze prevazna cast komunikacie nepozostava z vyslovenych slov/viet. Aj ked budes mat naucenu techniku spravneho rozpravania, nic to nezarucuje, ak v tom stratis ci popries seba. Budes dokonaly recnik obklopeny ludmi bez hblsieho pocitu spokojnosti so sebou aj s tymi druhymi. Ale nic nie je iste, tak skusaj svoje hranice, dozvies sa toho vela. Prajem vela sil a trpezlivosti.

katty192

píšeš, že si mával depresie... myslíš, že si sa stal nekomunikatívnym v priebehu života, alebo si ním vždy bol?

buqe

pre Lily.:To bude trošku problém lebo vždy volajú tie baby ich von a oni nedokážu proste povedať "Dnes nie idem so starou partiu". Pretože sa boja že sa od nich tie baby "odtrhnú" (ony sú také). Ja vidím jediné riešenie v tom že ja sa zmením. Ale stále mám ťažkú cestu pred sebou. :/

Lily.

Nechodievaj za partiou, ale nechaj partiu prist za tebou. Riskujes tym sice, ze ostanes len s par ludmi ci jednym alebo dokonca celkom sam, ale zaroven sam sebou. Hrat sa na komunikativnu "opicu" nema vyznam, iba si tym privodis dalsie vnutorne rozpory. Ak by ti v tej partii bolo fajn a oni ta mali skutocne radi, tak nemusis povedat za cely den ani jedine slovo a nikomu to vadit nebude, hlavne nie tebe.