nechty - ukrutna bodava bolest a palenie

Príspevok v téme: nechty - ukrutna bodava bolest a palenie
silanka

ahojte.pred 2 tyzdnami som si dala urobit gelove nechty, ale zacali odpadavat, tak som si ich dala dole. nesli dole vobec tazko, ale ostali po nich znicene nechty.nic ma nebolelo ani nic podobne. dnes som si kupila v lekarni spevovac nechtov - lak, naniesla som na nechty a o par minut sa to zacalo.neskutocna bolest, palenie, cely prstov az po dlan.ten lak nie je po zaruke.okamzite som ho odlakovala , bolest sa zmiernila, ale to palenie az take strpnutie prstov pocitujem dalej. neviete co mi tu bolest sposobuje?a zajtra pojdem ten spevnovac okamzite vratit do lekarne...

danka lajka

ked si strhned nechty tak si strhnes vrchnu vrstvu nechtu a zostanu ti citlive-preto by si si nemala strahavat uemele nechty ale dat odstranit alebo si ich spilnikovat aby si si neposkodila svoje, preto ta to palilo lebo laky obsahuju rozne kyseliny,ktore pri kompletnom nechte nepalia. skus bezkyselinovy lak

adel7

Aj mne sa stala podobna vec-mam poskodene nechty,dala som si na ne specialny spevnovac a o par hodin ma nechty zacali strasne palit a boliet.myslela som si,ze to do rana prejde,no uz presli 4 dni a bolest stale neustupuje.prosim,u teba to malo aky priebeh?bola to alergia na nejaku zlozku spevnovaca?

gretchen

Ahoj, dnes som si upravovala nechty a pouzila som spevnovac, ktory som si kupila nedavno v lekarni. Pocitujem palivu bolest, ktora sa nikdy predtym neprejavila. (Four Seasons - Silanka, nie je to ten isty?)

silanka

pharmist vidis niekde, ze som zvalovana vinu na lekaren ? a moja vina? ak mas nieco proti umelym nechtom tak to je tvoja vec, nevies preco som si ich davala robit ani okolnosti okolo toho a nebola to moja vina, bola som s tym v lekarni lebo bolest neustupovala a povedala mi, ze ten spevnovac je sama chemia a ja mam precitliveny organizmus.no viac mi nevedela poradit tak som volala svojej imunologicke a zkonstatovala, ze som asi alergicka na nejaku zlozku. a karina to bola moja prva skusenost s gelovymi a aj posledna, uz nikdy viac, radsej si pekne upravim svoje, ako ich dusit pod gelom.

Karina

podla mojho nazoru su gelove nechty absolutna hlupost... v drvivej vacsine nechty nicia a v konecnom dosledku su len na ostaru... samozrejme, najdu sa aj pripady, kedy sa o ne zena adekvatne stara, doplna si gel a podobne, takze nema az take problemy, ako ta, co ich ma v podstate len jednorazovo kvoli nejakej udalosti... ja sama som ich mala na stuzkovej, bola som z nich nadsena 3 tyzdne, kym mi nezacali viditelne vyrastat a postupne sa odlupovat a odpadavat... povedala som si, ze uz nikdy viac... vyzaduje si to az prilis vela starostlivosti a financii

pharmist

chudaci v lekarni... akoby oni za to mohli, ze si si davala robit umele nechty. nabuduce zvaluj vinu na seba nie na spevnovac

amina29

može to byt tým. asi to máš velmi citlivé. ja som si dala dole nechty este pred vianocami a stále to mám citlivé. síce nie až tak, ale ked si dám na ne lak, tak mám pocit dvojtonového betonu na nechtoch. hovorim, kremuj, olejčekuj, skúšaj čo bude dobre. a čo bude stipat, to hned zmy dole. a pozri sa či nemás náhodou nejaké zažľtnutie. mohlo by íst o pliesen. neboj sa ony vyrastú, aj ja ich mám uplne zdemolované.

silanka

tie nechty sli dole skoro same, lebo gel sa od nechtu odlupoval sam a bola v tom maximalna opatrnost.myslis ze to palenie je sposobene tym, ze je porusena vrchna vrstva nechtu?

amina29

nabudúce nedávaj dole sama nechty. a ked musís tak opatrne. a dávaj si na to radsej olejček, aj olivový, to je jedno a počkaj kym vyrastú vlastne. zial.tolko