Fortuna Vita

Príspevok v téme: Fortuna Vita
kamari

Poznáte niekto tento vraj prevratný produkt tekvicoveho oleja s organicky viazaným jódom, ktorý by mal zlepšiť a upraviť metabolické funkcie organizmu? Teda predovšetkým funciu štítnej žľazy a následne celého endokrinného systému.
Myslíte, že je možné s ním zlepšiť hladinu cukru v krvi pri DM1, prípadne podporiť tvorbu vlastného inzulínu?
Na stránke www.regeza.sk je ešte jeden produkt - detoxikačný gél SANOGEL, ktorý vraj regeneruje okrem iného aj funciu pankreasu a očisťuje organizmus a "normalizuje" imunitný systém.
Nikto to neskúsil? Možno by to stálo za pokus.

RNG

Kto nechce verit, kolko jodu je schopny olej viazat nech sa pozrie na toto celkom skolacke hodnotenie pre studentov potravinarskej chemie, kde vyhodnocuju nenasytenost olejov schopnostou viazat jod, co sa robi samozrejme uz od 20tych rokov minuleho storocia, hlavne na vyhodniocovanie hydrogenizacie olejov(vyroba margarinov) a jodove cislo je pocet gramov jodu, co naviaze 100 g oleja a tam je jasne vidiet, ze napr lanovy olej vie naviazat az 2 krat tolko jodu, nez sam vazi!!!
Pre tych co nerozpravaju dobre anglicky zdoraznim z clanku tuto vetu
"The iodine number of a fat is the number of grams of iodine that will be consumed by 100g of fat or oil. " Tj jodove cislo je pocet gramov jodu, co olej naviaze na 100 gramov oleja
Iste sa taka literatura najde v potravinarskej chemii aj na Slovensku, ale je dokonala zahrabana, aby nahodou niekto neobjavil pravdu okolo jodu

dwb4.unl.edu

Inac, ked sa to tak zoberie, miesto pouzivania doplnku jodu ako kelp ci transdermalne z jodovej tinktury alebo lugolovho roztoku si moze kazdy vyrobit jodidovany jedly olej, ked sa dostane k cistemu farmaceutickemu jodu a "nalozit si telo" jednorazove vyssimi davkami, ako to robili v roznych uvedenych krajinach.
Samozrejme, moja konzervativna natura by nedovolila nikdy take extremne davky, ale mozno na desatinu alebo 20tinu toho by som sa odvazil, najma keby som mal problem, ktory by jod mohol vyriesit(niektore rakoviny, hormonalne problemy, plesnove a candidove nakazy v tkanivach a kostiach atd)
Na vyskumoch napr na detoch, ktorym davali tieto absurdne davky zistili, ze tieto oleje zostavaju v tele dlhodobo tj telo ma dlhe mesiace zasobu jodu a jeho hladinu zabezpecenu. Zistili to meranim vylucovania jodu mocom.

RNG

V literature sa uz od 40tych brokov minuleho storocia potlaca jod ako skodlivy, tj je velmi tazko sa dopatrat vyskumov a praxe okolo jodu, hoci doplnovanie jodu cez jodidovane oleje nie je nic noveho a doplnuju sa aj absurdne velke davky, nielen ta nedostatocna dnes, 150 mikrogramova.
Na porovnanie pozrite len davky jodu v jedlach
www.iodine4health.com
a davky jodu v olejoch(makovy a arasidovy/poppy and peanut)pouzivane na "nalozenie" jodu do tela v roznych vyskumoch a praxi, kde sa hovori o stovkach miligramov jodu na mililiter olejov, nie mikrogramy a programy jodizacie boli robene na statisicoch ludi v roznych krajinach, od Afriky, Indonezie az po Cinu a bolo to robene abolo to robene najma proti hrvole na stitnej zlaze a kretenizme v horskych oblastiach Ciny.
www.ajcn.org
Spominane je branie 2 ml makoveho ci arasidoveho oleja s obsahmi az 800 mg jodu na mililiter(znacka Yodiol, a Lipiodol, oba farmaceuticke vyrobky).
To je samozrejme podstatne viac, nez by som sa vobec odvazil radit, a napriek tomu s tym mali vyborne vysledky uz v roku 2000, a medicka komunita vo "vyspelych " krajinach o tom samozrejme mlci.
Zdoraznujem este raz, tieto davky podavane jednorazove boli v stovkach miligramov viazaneho jodu, dokonca az vyse gramu!!!!!
A mu tu rozpravame o skodlivosti nad 150 mikrogramov????

jajaja295

ica chcela som len vediet, ci ti ten olej pomahal...lebo teraz mi dochadza fortuna vitae a rozmyslam na tymto rybacim

jajaja295

tak potom je fakt moja doktorka uchylna..este mi aj cecky chytala, ci mi z nich nejde tekutina a pritom som jej hovorila, ze ich mam v poriadku, ze chodim na sono kazdy rok..asi jej poviem na najblizsej kontrole, ze sa nevyzlecem z podprdy

jajaja295

ica chcela som sa spytat, ked si bola na kontrole a robili ti sono stitnej zlazy, ci si musela byt vyzlecena do pol pasa..pytala som sa to dvoch ludi a nemuseli byt vyzleceni, tak neviem ci som divna ja alebo lekarka

ica

jajaja 295
ja som ho brala,vlastne už beriem,len ten olej a písala som to na fore téma:endokrinologovia - prosím o názor.

jajaja295

pouzivali ste niekto aj rybaci olej s aktivne viazanym olejom? nejak som sa nedopatrala na recenzie, vsetko je len ohladom fortuna vitae