Darovanie krvi ...

Príspevok v téme: Darovanie krvi ...
Pýtač

Ahojte. Z istých zdrojov z lekárskeho prostredia som sa dozvedel, že len mizivé percento doktorov a sestričiek sú ochotní darovať krv. Údajne majú nejaké "tajné", resp. verejnosti neznáme informácie o potenciálne negatívnych účinkoch darovania krvi na ľudský organizmus.(samotné darovanie, odovzdanie krvi, nie choroby súvisiace so zlým odberom, alebo špinavou ihlou). Čo na tom môže byť pravdy? Sú nám nejaké informácie naozaj zatajované? Ďakujem za Vaše názory

ahjaj

Sei., individuálne závisí od zamestnávateľa, do akej miery ta tam vždy potrebujú a podobne. Aspoň de-dva vopred je zato namieste aj kvôli plánovaní práce.

Sebi11

Dobrý deň, chcem sa spýtať. Koľko dní vopred musím nahlásiť svojmu zamestnávateľovi, že idem darovať krv? (je to v nejakom zákone?)
Alebo mu nemusím hovoriť nič a iba mu prinesiem potvrdenie, že som tam bol. Ďakujem

Pýtač

Ja len reagujem na to, čo som počul od viacerých ľudí z lekárskeho prostredia, nikdy predtým som nad tým neuvažoval, preto som sa opýtal myslím na fajn fóre, žiaľ natrafil som tu tentoraz len na samých idiotov, asi som mal smolu :-(

datelinka

pýtač, ak raz ty, alebo tvoj príbuzný budete odkázaní na transfúziu krvi, alebo dokonca v ohrození života, pochopíš, o čom je darovanie krvi.

Denz

Pytac- vies co??
Nikdy nechod na odber.....mohlo by sa stat,ze na teba zabudnu a vykrvacas kompletne.
Cize ja som zato,aby si to nerobil:)

Pýtaˇˇc

Pocítiť si to nepocítil, no odkiaľ vieš, že Tvoje telo tým netrpí a nehrozí mu nejaké nebezpečenstvo?

t333

prave naaopak, pravidelny darca krvi napriklad lepsie znasa stratu krvi pri pripadnych nehodach v buducnosti.
Dalsi argument ktory to vyvracia je, ze ti robia podrobny rozbor krvi. Mozes tak zistit ako si na tom zdrvotne atd.

"ktovie či to tomu telu ozaj neuškodí, keď si musí istý čas vystačiť s menším množstvom krvi ako obvykle..."
>>Tento tyzden v pondelok rano som bol darovat krv, v utorok som bol hrat futbal kde 1,5 h behame ako divy a ten odber krvi som na mojom fyzickom vykone nijako nepocitil.

Pýtač

Je to možné :)
Ja sám váham, či ísť, alebo nie, takéto fámy ma potom odrádzajú, ktovie či to tomu telu ozaj neuškodí, keď si musí istý čas vystačiť s menším množstvom krvi ako obvykle...