Tehotenstvo - otázky/moje prvé

Príspevok v téme: Tehotenstvo - otázky/moje prvé
jancecka

Ahojte, som v 6 týždni tehotensta, z čoho sa nesmierne tešíme. Je to moje prvé čakanie na bábo, preto mi hýria hlavou rôzne otázky, ako čomu sa trebárs vyvarovať v potravinách, tak alkohol viem že sa nesmie, chynín v toniku je nebezpečný, kávu som vyradila, bylinkové čaje tiež nepijem, ale rada by som počula nejaké rady ako sa stravovať, čo robiť a čo nie aby som prežila celé tehotenstvo v pohode, nielen ja ale aj bábätko, ďakujem
----------------------------
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

sisih

Ahojte chcem sa spytat zistila som v 4tyzdni ze som tehotna,a asi tie dva prve tyzdne som brala sibutramin na chudnutie,nie kazdy den zas.ale mala som ho.moze to mat niaky vplyv?

jancecka

ahojte, konečne som sem zbehla. Pôrod som prežila, i keĎ som ho riadne prekecala :D smiali sa že takú rodičku dáááávno nemali :D narodil sa mi krásny chlapček, 3900 gramov, prirodzený pôrod. Meno má Filipko, je zlatučký, len ho bolieva bruško. Všade okolo počujem len jednu vetu "to tak tí chlapci mávajú". Ja sa mu snažím všeliak pomôcť ale nič nezaberá. Inak sa aj s manželom vytešujeme :D chodíme kade tade, nie som veru domased. Cez deň moc nespávam, aj ked by som mala čo dospávať. Budí sa každé dve hodinky na papanie :D Dnes má presne 7 týždňov :D Tak ja idem odtiaľto, možno zájdem častejšie, pridala som aj tému o bolení bruška, pozdravujem papa

helus_59

V tehotenstve sú nároky na organizmus matky väčšie a tak nestačí iba normálna strava.Určite treba užívať prírodné doplnky výživy-mineráli,nejakú tú kyselinu listovú, omega mastné kyseliny,ktoré podporujú zdravý vývoj nervovej sústavy plodu. Potom porodíte zdravé bábätko a ani vy nebudete mať problémy neskoršie s osteoporozou, zubami ,chudokrvnosťou, kojením , s vlasmi, ktoré často po pôrode vypadávajú.

usiko

20.10. som porodila malu alexandru.....sme oki, dakujem vsetkym za podporu pocas predchadzajucich mesiacov, za cenne rady a postrehy:-)))

fatima665

Ahojte dievčatá.Tak som porodila 14.10. zdravého chlapčeka nášho Maťka, je to zázrak a prajem každému, aby všetko dobre dopadlo.

usiko

baby, jancecka vas vsetky pozdravvuje, maly sa narodil 21.9, a teraz si zvykaju na denny rezim doma...vsetko je v poriadku, su zdravi a jancecka mysli na vas:-)))