Tehotenstvo - otázky/moje prvé

Príspevok v téme: Tehotenstvo - otázky/moje prvé
jancecka

Ahojte, som v 6 týždni tehotensta, z čoho sa nesmierne tešíme. Je to moje prvé čakanie na bábo, preto mi hýria hlavou rôzne otázky, ako čomu sa trebárs vyvarovať v potravinách, tak alkohol viem že sa nesmie, chynín v toniku je nebezpečný, kávu som vyradila, bylinkové čaje tiež nepijem, ale rada by som počula nejaké rady ako sa stravovať, čo robiť a čo nie aby som prežila celé tehotenstvo v pohode, nielen ja ale aj bábätko, ďakujem
----------------------------
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

zuzula12

Ako to myslis tvoj manzel? Mas na mysli dane? To bolo pred 6 rokmi ... Manzel si potom tiez zacal platit dane, dokonca zacal podnikat ... Pravda je, ze bez tej podpory by som rodila na ulici ...

zuzula12

Milusca, zila som v NY tri roky a rozhodla som sa pre statny program podpory ... chodila som na jednu zidovsku kliniku ( dve tehotenstva), na ktoru nedam dopustit ... starali sa o mna ako o princeznu ... vsetky testy, zubne vysetrenia, ultrazvuky, porod, dokonca prenatalny kurz som mala zadarmo ... riesli sme to tak preto, lebo manzel nemal spociatku najlepsiu pracu a zaplatit si sukromneho lekara bolo nemozne ... Spokojnost nadovsetko, deti mali poistku az do 6 rokov (co sme tam uz neboli) ...

Teraz idem rodit na Slovensku a mam z toho obavy ... lekara mam fajn, ale chybaju mi ti nejake testy, prehliadky a procedury ... jednoducho, akasi nedovera, hlavne k nemocnici v Poprade ...

zuzula12

Milusca ... viem, aj ja som tam bola ako socialny pripad tak ako mnohe slovenky ... ale to neznamena, ze kamosky, ktore si platili lekarov, mali mlieko zakazane, o tom to je ...

A suhlasim s tymi fliacikmi na nechtoch ... nemusi to byt vapnik, to moze byt vselico, casto sa hovori o zinku a selene alebo ako napr. moja svokra to mala ako prejav celiakie ...

milusca

zuzula12 ide o to, ze v USA je technologia popredu, takze lekari vyliecia vselico mozne, ludia tu ziju dlhsie v porovnani so Slovenskom vdaka medicine.

zuzula12

Mirka, nie, Amerika zdaleka nie je fantasticka ... a nie su tam ludia ani zdravsi ani s vacsimi zdravotnymi problemami ako u nas, je to len omnoho vacsia krajina ... a vobec nelutuje, ze som odtial odisla ... Ale suhlasim s tym zdravym rozumom ... ja len jednoducho nemam rada nepodlozene rady ... ale to je do inej temy, tu sa bavme o babatkach ...

milusca

zuzula12 v USA dostavaju potravinove listky len chudobni, nie vsetky tehotne a dojciace zeny...

usiko - tehotna si mineraly musi doplnat, ak to tak nie je, zene sa pokazia zuby a kostiam to tiez neprospieva. A ze mlieko zabranuje vstrebavaniu vapnika - to je dobry hlod. Preto sa detom dava pit mlieko? Ja som vcera v radiu pocula, ze sa odporuca vypit 5 salok kavy denne ako prevenciu pred Alzheimerom. Kazdy sa musi riadit svojim rozumom pri tych vyskumoch, kde sa nazory menia kazdy mesiac.

mirka23 - biele bodky na nechtoch nie su prejavom nedostatku vapnika, ale ide o poskodenie nechtoveho lozka - ked sa clovek niekde buchne. Trva aj par mesiacov, nez nechet vyrastie aj s bielou bodkou, preto si len malo ludi pamata, kde sa tresli po prste. Ja mam momentalne biele bodky na dvoch prstoch a mnozstvo vapnika v krvi na zenu velmi vysoke. V USA je iny zivotny styl, ludia sa malo pohybuju, mesta a dediny nie su ako na Slovensku, ze sa da po nich chodit peso, vzdy treba nasadnut do auta, ked sa chces niekde dostat. K tomu lacny MacDonald a cipsy do ruky=obezita a zdravotne problemy.

mirka 23

Jasne Zuzula a preto su všetci v USA tak zdravi... lebo je to tam všetko fantasticke. Treba sa riadiť zdravým rozumom. Ja mlieko nepijem vôbec a krvne testy mam tiež fantasticke, žiadne biele čiaročky na nechtoch.