Tehotenstvo - otázky/moje prvé

Príspevok v téme: Tehotenstvo - otázky/moje prvé
jancecka

Ahojte, som v 6 týždni tehotensta, z čoho sa nesmierne tešíme. Je to moje prvé čakanie na bábo, preto mi hýria hlavou rôzne otázky, ako čomu sa trebárs vyvarovať v potravinách, tak alkohol viem že sa nesmie, chynín v toniku je nebezpečný, kávu som vyradila, bylinkové čaje tiež nepijem, ale rada by som počula nejaké rady ako sa stravovať, čo robiť a čo nie aby som prežila celé tehotenstvo v pohode, nielen ja ale aj bábätko, ďakujem
----------------------------
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

usiko

podla mna jancecka uz ano...ja este nie, tebe drzim palce, nech sa vydari tak, aby si si povedala"este raz by som do toho sla" :-)))

fatima665

ahojte dievčatá, tak ako sa máte? už máte svoje bábätká? ja sa už neviem dočkať kedy môjho malého vystískam :-). Termín mám v piatok tak som zvedavá...držte sa a ozvite sa...

fatima665

ahojte dievčatá, tak ako sa máte? už máte svoje bábätká? ja sa už neviem dočkať kedy môjho malého vystískam :-). Termín mám v piatok tak som zvedavá...držte sa a ozvite sa...

isabella

usiko dakujem, nastastie drahy je v tomto velmi chapavy, ale tiez uz sem tam povie, ze dufa, ze po tehotenstve to prejde... ja sa asi len niekedy potrebujem vyhadat, vtedy nepomaha nic, musim sa vyhadat a hotovo, ale tak snad mi tie hormony nebudu blbnut vecne a do februara uz nejak vydrzime, resp. ja sa budem snazit nebyt zla a on vydrzi :-DDD

watermelon

v lekarni mi povedali tiez, ze sa to v tehotenstve vyskytuje (teda ta krv v moci, lebo je to tam velmi prekrvene a moze sa stat, ze daka cievka pukne), ale samozrejme poviem to doktorovi.
Inac to mocenie jak prislo tak aj odislo, zas je to v normale, hm...

usiko

somsa nechcela k te krvi vyjadrovat, ale vzdy som zatial citala,ze je to problem atreba urychlene riesit...ak je to kr, ak to nie je sfarbene od cvikly alebo tak....

jajka001_

ahojte, k tomu vapniku, je to tak, ja som mala vzdy zdrave silne zuby a po tehotenstve zrazu tri kazy
a k tomu moceniu,ano, kazdych 20 minut na vecku :)) otravné :) ale normálne. krv v moci podla mna nie je ok, nikdy som nic take nepocula.

usiko

jaLENja,

to len pretrp a poskusaj z tych rad, co tu baby popisali...mne okrem toho hrozna nezabralo nic, amked bolo zaozaj zle, tak ani to hrozno.....proste partyzdnov to bola katastrofa, vykupenie bola noc, ked som to prespala...a od rana zase a cely den.....vela zien pocas prveho trimestra schudne..je to v pohode..je to normalne, nerob si starosti....ber aspon nejake vitaminy pre tehotne.....

jaLENja

Dnes mi je naozaj zle :( pripálila som obed a som stále hladná a čo zjem, tak to končí v .... neviem ako dodať telu vitamíny, aby som sa aj najedla... a to bohužiaľ nepriberám, i keď je to len prvý trimester, aspoň dve kilá by som mohla...

watermelon

uf no dobre, tak som rada, ze curam, hmmm :) pekny den a dakujem usiko

a vie mi niekto povedat nieco ku krvi v moci? je to fakt normalne?