ročný synček nechce piť skoro žiadne tekutiny

Príspevok v téme: ročný synček nechce piť skoro žiadne tekutiny
peťulka11

Milé maminky.Poprosila by som vás o radu,ak ste sa stretli s takým istým problémom u svojho dieťatka.Môj ročný synček nechce piť žiadne tekutiny okrem mliečka /Beba /,aj to vypije za deň asi tak 0,5l,čo je málo, a to prevažne v noci a cez deň skoro nič.Dočítala som sa,že by mali vypiť deti okolo 100ml na kg váhy,čo by malo u nás byť okolo 1,1litra. Maximálne, čo na neho zaberá je voda podávaná po lyžičkách,aj to polovicu vypľuje,ale to nie je dlhodobé riešenie.Čaj detský nič, instantný nič, džúsiky a šťavy nič. Keď som sa pýtala detskej lekárky povedala,že to je v poriadku,ale ja si myslím,že to až tak v poriadku nie je,hlavne preto,že aj málo ciká,stolicu má v poriadku. Ak poznáte nejaký prostriedok,čo v takýchto prípadok zaberá dajte mi vedieť. Ďakujem.

dieta-chorob

ahoj,
moj syn mal tiež hrozne problemy s mandalmi, stale teploty, kašel a kady druhy tužden antibiotika...nechcem robit reklamu alebo čo ale objednala som mu aloe gel.čisty gel a až ten mu pomohol fdokonca jemu stačila iba jedna flaša a poklopat už vyše mesiaca je udravy a to sme chceli ist už vybrat mandle-on už ma 4..ale kedže je zdravy zatial...a pritom manžela aj ja aj v rodine sa dost vystriedali choroby a on sa nenakazil
čo sa tyka vody nech skuša formou polievkyy, džusov, štav,,zrejme skuša...alebo ovocie...

darika

v pripade horucky je velmi,ale velmi potrebny prisun tekutin.Treba dat na to pozor,aby neskoncili v nemocnici na infuziach.Deti ked nejedia,zvlast je to u chlapcov,nie je to tak dolezite ako pitie.Treba najst sposob,ako ho donutit pit.Tie mandle myslis krcne alebo nosne?

alika23

Pekny vecer...ja by som prosila o taku radu.Kamaratkyn syncek ma 2rocky a je priliz casto chorlavy. a ma dost napuchnute mandle ale pani doktorka povedala, ze operacia mandli sa moze ocakavat az ked bude mat 4roky. ale ma vysoke horucky nad 39 a je casto chory ako som uz spominala. malo pije priliz malo a o jedle ani nehovoriac. mam velmi rada kamaratku a vidim na nej, ze s nervami je v koncoch. velmi vas prosim o rychlu radu odpoved co ma robit aby to vsetko preslo
dakujem vam vsetkym

beri

Ahoj, je to v poriadku. Ak ma dieta stolicu pravidelne, je to ok. Dieta vie, co a kolko potrebuje. Problem by bol, ak by nekakalo viac ako 3-4 dni. Moja dcerka ma 16 mesiacov a trapim sa s pitim uz od narodenia. Trvalo to ca. pol roka, kym zacala normalne pit okrem mliecka aspon vodu, no potom som jej musela vyhodit jej oblubeny pohar na pitie a odvtedy zase trucuje a nechce pit. Taky isty pohar uz nemozem nikde zohnat. Tak sa zase trapim a nutim jej vodu z obycajneho pohara. Kaka kazdy den. Ono to casom pride, len treba mat trpezlivost a nukat a nukat az do zblaznenia:-0 Pevne nervy.