Tehotenstvo a lieky

Príspevok v téme: Tehotenstvo a lieky
anonym_11146

ahojte vsetci ktori prispievate do tohto fora. Mam problem ktory sa tyka tehotenstva a liekov. V 9 tyzdni tehotenstva som zistila, ze som tehotna a cca asi 2 tyzdne pred tym som mala chripku a brala som antibiotika. Chcela by som Vas poprosit o radu ci ste sa niekto s tym stretli a ako to vsetko dopadlo. Niekto tvrdi, ze lieky v tehotenstve su velmi skodlive, iny su zas nazoru, ze to nic nie je. Tak vopred dakujem za prispevky a dufam, ze budem po nich kludnejsia :-)

1reny1

Ahojte,
ja som v 4tt. Zistila som to len dnes. Lenže prvé 2 týždne som bola nachladnutá, malátna a mala som horúčku. Užívala som Paralen plus a na kašel bromhexin. Obidva lieky sú pre tehu zakázané. Ja sa teraz naozaj veľmi bojím, či je bábo v poriadku. Nemáte niektorá takúto skúsenosť?.. Ďakujem krásne za odpovede...

titi...

Kamarátke lekár poradil len zábaly proti horučke,lieky len v najhoršom prípade.38 nie je tak veľa.Ja ked som ležala v nemocnici spolubývajuca prišla kvôli tomu,že mala fakt vysoku horučku.Prijali ju s tým.Dostala nejaku infuziu,ako som sa dozvedela bábätlo sa jej narodilo zdravé,takže žiadna panika.

vevinaaa

ani mi nemusite pisat na e-mail uz som sa sem zaregistrovala mozte mi pisat wase rady aj sem bnojim sa ze budem mat chore babo poradte mi na clanok predtym co som pisala...a este nieco vracala som co mozem jest?ked ma zo vsetkeho nadrapuje?dakujem za prispevky :D

vevinaaa

Ahojte maminy,chcem sa vas spytat ja som v 8.tyzdni a pred mesiacom som bola v ruzinovskej nemocnici mala som zapal zuba predtym 39c teploty a tehotna som stale len sa chcem spytat uzivala som silne antibiotika a gynekolog mi bral krv a powedal ze nie som tehotna ale ja som bola uz w prvom mesiaci a gynekolog mi k tym liekom powedal ze bud sa babetku bunky obnovia alebo mu zaniknu a potratim,nepotratila som dietatko mam na ultrazvuku som vydela aj pohyby male ale bojim sa ze az sa mi narodi bude chore a to ja nechcem prosim viete mi nejaka poradit ak ano napiste mi na mail vevinaaa@azet.sk za kazdy e-mail a radu budem vdacna a za toto co sa stalo chcem podat staznost na gynekologa lebo tehotna som uz bola ale on powedal ze nie som mal mi spravit normalne vysetrenie a nie len mi brat krv a kvoli nemu som sla ku gynekologovi len prednedavnom :(

datelinka

rybka, samozrejme, treba predchadzat vysokym horuckam v tehotenstve, prednostne zabalmi, vlaznou sprchou, alebo obkladmi koncatin. paralen, aj ten 500 mg nie je kontraindikovany v tehotenstve.
ty sa vsak nemas coho obavat, zvysena teplota do 38°C nie je nebezpecna.

rybka17

ja som bola chora v 9tt, mala som nejaku virozu a brala som len vitamin c a ked som mala teplotu 38 dala som si polovicu paralenu.inak nic. dva dni som mala teploty okolo 37.7-37.8 a chcem sa spytat ci samotne teploty nemozu mat vplyv na plod??? tyzden som lezala a potom bolo vsetko ok....

katkakm

ahojte, ja som počas tehotenstva užívala iba paralen,keď som čo len trochu pocítila príznaky choroby dala som si zvýšenú dávku vitamínu C.Čo sa týka antibiotík s určitosťou viem , že sa môže užívať penicilín.Neviem ale ako je to v rôznych trimestroch a preto by som to určite konzultovala s lekárom.

tripi

ahojte
ja som asi v 8 tt dostala zapal pluc,na plucnom mi predpisali atb,ale moja obvodna a aj gynekolog mi ich zakazali brat...tak som bola len na malych davkach paralenu,a mesiac na lozku....lieky pocas tehotenstva su riziko....

datelinka

sveta, lekara, ktory ti atb predpisoval si upozornila na moznost tehotenstva? toto musi vediet lekar, ak predpise liek. v kazdom stadiu tehotenstva sa predpisuju lieky len ak ocakavany prinos lieku prevazi mozne rizika spojene s uzivanim daneho lieku.
v prvom trimestri su prave tieto rizika najvyssie. existuju ale antibiotika, ktore sa mozu bezpecne uzivat aj pocas tehotenstva.