Strata životnej energie

Príspevok v téme: Strata životnej energie
dolores.h.

Ahojte.

Mala som 23 rokov, keď mi zomrel priateľ, bolo to v čase krátko pred našou svadbou. Bol to obrovský šok, z ktorého som sa spamätávala veľmi dlho a veľmi ťažko.
Niekoľko mesiacov po jeho smrti mi diagnostikovali rakovinu, čo bol ďalší šok a následná terapia nebola zrovna prechádzka ružovou záhradou. Bolo to pre mňa nesmierne náročné obdobie, plné smútku, plaču a bolesti a hlavne absolútneho sklamania zo života.
Do istej miery som sa spamätala, žijem ďalej, lebo mi ani nič iné neostáva, ale cítim, že niečo vo mne nie je v poriadku, nemám vôbec chuť pokračovať ďalej, chýba mi akákoľvek životná energia. Nič ma nebaví a nič mi nerobí radosť. Neviem sa tešiť, neviem sa smiať, neviem plakať, akoby som mala v sebe nejaký blok. Necítim nič, len obrovskú únavu a absolútne žiadnu energiu.
A tak hľadám radu, pomoc, ako prekonať túto obrovskú nechuť k životu, oživiť zablokované emócie a znovu naštartovať životnú energiu.

dolores.h.

shakti1, ved toto, ze ma znici, toho sa bojim a chcem tomu zabranit, ale nie je to jednoduche. No aj preto som tu. A ludom, ktori sa napriek ranam osudu dokazali znova vzchopit, uprimne zavidim a zaroven vzdavam moj obdiv.I ked aj ja podla mnohych vyzeram navonok tak, ze som to zvladla excelentne, opak je pravdou. A cim viac vyzeram navonok v pohode, tym vacsie trapenie ukryvam vo vnutri. A mozno prave to ma tak rozhadzalo a zobralo mi silu ist dalej.

Inak, vdaka vam vsetkym za rady, ste mi povzbudenim...

bella12

Pre dolores:
ta kniha je od autorov John a Stasi Eldredge a vola sa Ocarujuca. Nemusis precitat vsetko zaradom. Vyber si to, co Ta zaujme. A ak sa Ti nebude nieco pacit (mozno piata kapitola, ale v Tvojom pripade, aspon podla toho co si napisala, sa Ta vobec nemusi tykat) tak to kludne preskoc, kniha Ti ma priniest pokoj a povzbudenie a nie Ta nedajboze znepokojit.
Prajem Ti, aby si opat nasla radost do zivota.

shakti1

tvoja nechuť k životu ťa zničí. podvedome si berieš život, vieš o tom? veľa ľudí prežilo rôzne tragédie a vzchopili sa. prečítaj si knihy o pozitívnom myslení, medituj cvič. zožiera ťa, že nevidíš svetlo? často ľudia svetlo nevidia, lebo nechcú, ty si sa vzdala. niekedy si stačí vybrať, život alebo smrť. vyber si živoť, rozhodni sa vstaň a choď..... venuj sa kvetinám, kúp si psa. rob čokoľvek, len niečo rob a nevŕtaj sa v tom čo ťa ničí....

janes1507

dolores.h. :
Neviem co to co poviem je dobry napad ale co keby si sa alebo sme sa porozpravali o problemoch inych ludi. Viem ze to neznie nejako lakavo ale napriklad ja mam tiez urcite psychycke problemy. Nie sice take ako ty ale zacali sa mi prejavovat nasledky traumy z dedstva. Teda je to uz lepsie citim sa ovela lepsie teraz ale stale to nieje to co potrebujem. Tak ked sa clovek rozprava a pomaha inym ludom aspon nadobudne dobry pocit ze niekomu pomohol.
A mimochodom tiez si myslim ze ten psik nieje zly napad. Knihy su tiez dobre, uvazujes pri nich sice na to iste ale nie priamo. Skus si precitat aj nieco o KVANTOVOM LIECENI. Kvantove liecenie sice znie ako blaznovstvo ale pomohlo mi to z urcitej casti nadobudnut nejaku pozitivnu energiu.

dolores.h.

Vdaka, bella, mas vo vela veciach pravdu, sama citim, ze to vsetko je niekde vnutri len potlacene. Necitim hnev, ani lutost, no co je horsie, odrazilo sa to na mojom sebavedomi, nadobudla som pocit, ze som asi nieco menej nez ostatni, ze asi nie som hodna toho byt stastna ako ostatni... Viem, ze je to hlupost a chcem to zmenit a byt taka ako predtym, ale nejde to. Typ na dobru knihu, aj nabozensku, urcite ocenim, vdaka...

dolores.h.

Hejka, dostala som sa aj k informaciam ohladom one brain, ale neviem nakolko doveryhodne tieto veci su, ty mas nejaku skusenost?
D.

bella12

Kazda zranujuca udalost v zivote velmi ovplyvnuje nasu psychiku a pokial ju spravne nespracujeme, moze nas ovplyvnovat aj do buducnosti. Navyse clovek si zvykne vyvodit z negativnych skusenosti nejake posolstvo, pre neho nepriaznive, ktoremu podvedome veri (napr. zasluzila som si to, nezasluzim si stastie a pod.) Ako sa pozeras na to, co sa Ti v zivote prihodilo? Pocitujes lutost, smutok, hnev, nespravodlivost alebo len apatiu?

Ja by som zacala pri Tvojich traumach, asi s nimi nie si uplne vyrovnana. Lieky bez psychoterapie vela nevyriesia - ibaze by bola pricinou Tvojich problemov len chemicka nerovnovaha v tele, ale to asi nebude Tvoj pripad. Postav sa tomu, co sa Ti stalo celom, prijmi vsetky tieto zranujuce momenty zivota a skus odpustit, ze sa Ti to stalo - ak obvinujes inych, seba, osud alebo Boha.
Je to ako s nezahojenou ranou, na vrchu je chrasta, ale pod nou to hnisa - nie je ine riesenie, len ju strhnut a poriadne zahojit. Asi sa k tomu, co sa stalo nerada vracias, ale ak citis, ze to je pricina, neries to sama ale skus to rozobrat so psychologom alebo s nejakou osobou, ktorej by si sa mohla vyrozpravat, ktora by bola ochotna Ta trpezlivo pocuvat, aj keby si potrebovala opakovane hovorit o tych istych veciach. Ak by si bola veriaca, mohla by som Ti odporucit jednu knihu, mozno by Ta trochu povzbudila.

radca

Mas asi "vybite" baterky. Lekarsky sa to vola nedostatocnost nadobliciek, alebo aj syndrom vyhorenia.Extremom je Addisonova nemoc. Moze sa to stat po obdobi silneho, alebo dlhotrvajuceho stresu. Mala by si sa vyhybat stresu fyzickemu (namahava fyzicka praca, alebo namahavy sport) aj psychickemu. Jest vela vitaminov hlavne v kvalitnom jedle, ktore by malo byt zaroven dietne. Nepit kavu, nefajcit, nepit alkohol, cokoladu, ani sladkosti. Vela zeleniny Hlavne surovej-kapusta predovsetkym, ziadna muka a cukor. Za rok-dva by si sa z toho mala dostat.

Sex Godess

Psik by urcite pomohol. Nemusi byt len Cavalier, hocijaky mensi je zlaty, aj naprikla Yorkshirsky terier je zlaty...