Bolest po ejakulacii

Príspevok v téme: Bolest po ejakulacii
jano5

Mozte mi prosim vas niekto skusit pomoct?Vzdy po ejakulacii ma boli penis akoby mi ho chcelo roztrhnut..Sexovat mozem aj 5 hodin a neboli ma ale akonahle dosiahnem ejakulaciu po cca 5 min ma boli penis(ale iba ak mam erekciu)...Niekedy v noci ma zobudi bolest tak sa idem poprechadzat aby mi nestal a potom mozem spat zase...Pls pomozte mi.Mam 21 rokov a tento problem mam asi rok.Moze to mat nieco spolocne s tym ze som zacal mat pohlavny styk?Vdaka za odpovede.

nemo

Dobry den

Chcel by som sa opytat na nasledujuci problem.Vzdy po ejakulacii mavam bolesti spojene s palenim v mocovej trubici,ktore pretrvavaju aj niekolko dni.Pocas tohto obdobia mam velmi citlivy penis a pri dotyku s nim sa tieto bolestive pocity zvecsuju.K upokojeniu dochadza az po niekolkych dnoch,ale po kazdej dalsej ejakulacii sa tento proces znovu opakuje.Vysetrenia na urologii boli negativne,co sa tyka zvecsenia prostaty.
Prosim vas o radu,co moze tento problem sposobovat a ako sa da liecit.
Dakujem.S pozdravom PETER

Odpověď lékaře:

Vážený pán Peter,
samotná prostata nemusí být při běžném vyšetření zvětšená, je však pravděpodobně zdrojem vašich potíží ona, případně zadní močová trubice a to buď zánětlivým postižením anebo pozánětlivými změnami. To první lze zjistit či vyloučit mikrobiologickým vyšetřením vašeho ejakulátu. Pokud půjde "jen" o změny pozánětlivé jde o jakési jizvení a při každém rozšíření průsvitu vývodných cest se roztažením jizvičky napínají a působí bolestivost. V takovém případě pak bude třeba provést určitá vyšetření, možná i uretrocystoskopii anebo aspoň sondáže močové trubice k vyloučení zúžení močové trubice v jejím nejvyšším úseku. Rozhodně ono jednoduché urologické vyšetření, které jste absolvoval, nebude stačit k vyřešení vašeho problému. Pokud se prokáže infekční činitel- baktérie, která potíže působí, bude cesta k vyléčení její likvidace antibiotiky jako docela možné i definitivní řešení.
Zdraví MUDr.Rudolf Vévoda

nemo

pre petope: Okrem chlamydii mozu byt v mocovej trubici aj ine bakterie.Ja som musel zaplatit za specialne vysetrenie 1200 Sk a to dvakrat/druhy krat kvoli kontrole/.Zistovali mi nielen chlamydie,ale aj ostatne bakterie.Chlamydie som nemal,ale ureaplazmu a mycoplazmu./odborne - ureaplazmova uretroprostatitida/ Uzival som na to Klacid a tento liek to asi znicil/aspon dufam/.

petope

nemo tak som navstivil urologa spravil mi vyter z mocovej rury a dal spravit testy na chlamidie a aj vzorku ejakulatu na nejaku karnitidu ci co to..Bolo to vsak negativne a povedal mi ze mi nic nie je alebo ze by mi nic nemalo byt. Mozu testy na chlamidie alebo na karnitidu odhalit nejake ine bakterie? (napr z toho Talianska).Alebo ake testy by mi mal dat spravit?

nemo

Podla mna si mal uz davno navstivit urologa.Vo vode v Taliansku si mohol chytit nejaku bakteriu.Nie vsetky choroby sa musia prenasat len pohlavnym stykom.A najhorsie na prenos chorob su prave aj bazeny a vyhrievana voda,kde sa kupu aj ludia,ktori maju rozne mocove zapaly a choroby mocoveho ustrojenstva.

petope

Cauko. Ja mam podobny problem, zatial som ho vsak neriesil, ale mna to zacalo trapit po prichode z dovolenky z Talianska. Po navrate domov som na druhy den ochorel s vysokymi teplotami a pocas celeho tyzdna choroby som mal akoby narasteny penis..Tesil som sa tomu pretoze bol asi o 3 cm dlhsi a hrubsi ako obvykle...Potom odpuchol a tieto bolesti mi zacali asi po 3 mesiacoch...Nemas podobnu skusenost? Alebo neviete niekto poradit ci to moze byt z dovolenky?Nejake bakterie Talianske...(ziaden nechranen sex alebo nieco podobne)

jano5

Oleg...Bol som u urologa..Robil mi vyter z mocovej trubice(na chlamidie) samozrejme to bolo negativne...Tak mi po cca 4 tyzdnoch navrhol odniest ejakulat na nejaku kultivaciu ale aj to bolo negativne..Nemozes mi prosim ta pozriet v karte ako sa to volalo ze by aj mne skusil nieco take urobit?Dakujem..Alebo ak mozes napis mi na bluespektor@inbox.com..budem ti vdacny

tiny

Ja som toho mojho tiež poslala ale šiel najprv ku obvodnej čo bola chyba, lebo mu len dala nejaké antibiotiká a dúfam že to zabere, nechcela by som niečo chytiť dosť mám iných zdr. problémov, ja si mýslím skôr že on prechladol a z toho má tieto problémy môže to byť aj z toho? či čo mylíte?

oleg

Ja som mal ten isty problem-po ejakulacii ma palilo v penise,mal som bolesti,trvalo to niekolko rokov.Potom som sa konecne odhodlal ist k urologovi,ktory poslal moj vyter z mocovej trubice na specialne vysetrenie,kde som si musel zaplatit okolo 1200 Sk a tam mi z vyteru zistili,ze mam nejake bakterie,nespominam si presne,ake,ale prenasaju sa aj pohlavnym stykom alebo aj v bazenoch./neboli to chlamydie/Nasadil mi lieky a po niekolkych mesiacoch sa citim ovela lepsie,palenie uz temer nie je a ani bolesti.
Tiez odporucam si kupit tabletky,ktore obsahuju tekvicovy extrakt/je to madarsky vyrobok,ale maju ho aj v niektorych obchodoch/,alebo tekvicovy olej.Je to velmi ucinny prostriedok na zapaly prostaty a mocovych ciest.Kazdopadne by si vsak mal ist k urologovi,bez toho to nepojde.Zrejme si sa pri tom pohlavnom styku nakazil nejakymi bakteriami,mozno su to aj chlamydie,ktore sa najcastejsie prenasaju pri pohlavnom styku.

plast

Nie som urolog,ale vypada to na zapal prostaty,ktory treba riesit aby bolo nadobicko funkcne aj po rokoch.
Nehovoriac o tom ze taketo tazkosti vznikaju aj pri pohlavnych chorobach.
Take chalmydie alebo kvapavka je dost neprijemna vec.Liecit treba aj partnerku,ktora to uz pravdepodobne ma tiez.Kto koho nakazil uz nie je predmetom tohoto fora.