Zbavujem sa akne s prirodnymi olejmi

Príspevok v téme: Zbavujem sa akne s prirodnymi olejmi
saisalmi dob

Ahojte, mam coskoro 22 rokov a uz som poskusala kadeco na vylepsenie pokozky. Samozrejme najviac mi pomohla HA, ktoru som brala rok a pol a mala som plet ako babatko. Ked som ju vysadila opat sa mi vratila do povodneho stavu :( Tak som zacala rozmyslat co teraz. Vyhadzala som z kupelky vsetky chemicke pripravky na mladu plet typu Nivea Young a podobne a kupila si najprv len Alverde cistiaci gel a vodu na plet. Krem som si kupila v jednom bioobchode znacky Dr. Popov Tee Trea. A k tomu esencialny olejcek Tea Trea. Cele ma to vyslo do 10 eur. Velmi to na moju znicenu plet pomohlo. Tak som patrala dalej a nasla som si clanky o KONOPNOM OLEJI A TEKVICOVOM. Konopny ma 99,9 percent omega kyselin, ktore na pokozke spolu s vit. E dodavaju vlahu a liecia takmer vsetky kozne problemy ako lupinka, akne, dokonca aj vrasky. atd. TEKVICOVY olej obsahuje taktiez mnozstvo vitaminom, treba ho aj papat aj mazat na tvar, lebo obs mnozstvo ZINKU, ktory je pre plet a vlasy dolezity. Kedze viem ake je akne utrpenie nedalo mi to nenapisat sem a neinspirovat spolutrpiacich :)

klaudiascasna

ahojte aj ja by som sa rada pochvalila co mi pomohlo dlhe roky ma trapilo akne od puberty do 23 rokov tiez som prisla na to ze prirodna kozmetika je najlepsia volba preskumala som velmi vela znaciek v dnesnej dobe je ich dost :D ale najviac ma zaujala znacka happyskin objednala som si od nich mydlo vodicku aj krem na tvar aj konjac spongiu a bola som prekvapena ze ako rychlo a pekne sa mi zlepsuje plet to mydlo ako keby urychlilo cely proces tych pupakov ale samozrejme pravidelne som chodila aj ku kozmeticke to tiez treba bez toho to nejde to mydlo som pouzivala ako masku na tvar naniesla som si ju a nechala posobit potom zmyla a natrela kremom a kazdy vecer a rano som pouzivala vodicku na cistenie tvare velmi som si oblubila tu znacku vrelo odporucam

Kika114

Ahoj, prírodne veci sú určite top riešenie či už pre pleť alebo rovno pre celé telo, kedže všade okolo je samá chémia. Ja tiež používam rôzne oleje, hlavne kokosový, ale teraz už aj ricínový, o ktorých som sa dočítala na tejto stránke www.magazinzena.sk Je tam o tom super článok, ktorý olej na akú pleť, aké má výhody a účinky atď. Okrem toho je tam kopa ďalších článkov pre ženy, tak si skúste prečítať :) dúfam, že som pomohla ;))

Manto

Mne osobne kokosový olej na akné výrazne pomohol . A celkovo doma na kokosový olej nedáme dopustiť je to naozaj poklad medzi olejmi. O tom, že sa dá použit aj na liečbu akné som sa dozvedel tu: akneliecba.sk

susana2

Ahojte

prírodné veci sú určite najlepším riešením, tím nič nepokazíte. ak chcete, tu je pár receptov zadarmo, niektoré sú jednoduché, iné trocha exotika, je tam aj to s kokosovým mliekom a cukrovou trstinou, to sa mi tiež pozdáva www.lissett.sk

nikusska

Ja mam dobru skusenost s nimbovym olejom, v suvislosti s akne, na tu vonu si treba trochu zvyknut, alema uzasne ucinky. -odkaz odstránený-
Kokosovy olej je tiez fajn, ale mam pocit, ze po case viac vysusoval...

Mirka147

Baby, ak máte akné a upchaté póry, dávajte si pozor aj na to aký stupeň komedogennosti ma daný rastlinný olej(teda upchávania porov). Napr. kokosový olej ju ma 4 (5 je najvyššia), konopný olej ma 0, čiže je ideálny. To aby ste neboli časom prekvapené že sa Vám akne nezlepsuje. Na internete môžete nájsť veľa stránok so zoznamom a stupňom komedogennosti.

simka111

Ja mam zniešanú pleť, odkedy používam kokosový olej dokonca suchú... ked použijem zmatnujúci krém, pleť sa rýchlo vysuší a naopak... rozmýšľala som na Laverou s jojobovým olejom a aloe vera, lenže po tom všetkom čo som už vyskušala neverím ničomu...