Skolioza

Príspevok v téme: Skolioza
amixel

Ahojte..mam 18° skoliozu..viete mi poradit niake cviky ci sporty ktore by som mala robit??..alebo zdrave jedla ci hocico co by mi mohlo pomoct..viem ze mam cvicit to je klasika ae este nieco..tiez by som cchela vediet ci mi neublizi ked raz za cas pojdemlyzovat ci snowboardovat..len raz-dva krat by som chclea ist ae sa bojiim ze sa mi to este zhorsi :(..dakujem za rady

amixel

jj diki setkym..a este by som chcela wediet zee ci mozem spat na boku..lebo mama mi vravi ze len na chrbte lenze mne sa tak zle spi :(

jajkafr

amixel
ahoj aj ja mám skoliózu zistili mi ju keď som mala 18 rokov a neobmedzujem sa kvôli nej... lekár ma poslal na rehabku tam mi ukázali cviky na posilnenie chrbtového a brušného svalstva keď cvičím chrbtica ma nebolí keď prestanem tak je to oveľa horšie... bez lyžovania a bicyklovania si život neviem predstaviť, super je tiež plávanie to ti povie každý ortopéd, najdôležitejšie je hýbať sa a posilňovať svalstvo to akým spôsobom je jedno ale treba športovať určite je dobré vyhýbať sa dvíhaniu ťažkých vecí, noseniu tažkej tašky na pleci vhodnejší je rupsak, práci v predklone...

barciatko34

Ahoj,aj ja mam skoliozu uz peknych par rokov.Mam az 53stupnov a moja rada je,vela ,vela plavat a cvicit v posilovni,posilovat svalstvo aby ti neochablo.To lyzovanie,no ja neviem zalezi ake mas kosti,lebo ak ti vysichaju tak moc by som neriskovala.Ja aj dost chodim na bajku.a skus kalanetiku-tam natahujes svaly.Ale nezabudni vela ,vela plavat,to je najlebsie.Ja som to dost zanedbavala a teraz to banujem.Tak vela stastia

meggy10

ked mas skoliozu ta lekarka posle na rehabilitaciu a tam ti tie cviky ukazu a tak si ich mas aj doma precvicovat aj ja ju mam.

zuzula12

Mne skoliozu diagnostikovali, ked som mala 6 ... Najskor rehabilitacia, potom lasicke cvicenia ako "pozfrav slnku" a cviky v lahu na chrbte. Ale sa to zhorsilo, az som na strednej skole skoncila na zdravotnej telesnej vychove a mala som zakazane takme vsetko. Nastvala som sa a zacala s lahkou turistikou, potom neskor a vyske sa pridala poslnovna, az som robila vsetko - od lyzovania, stepaerobicu az po beh maratonu. Vynosila som 2 deti a citim sa super.

Daj si poradit od lekarov, ale zaroven pocuvaj svoje telo. Podla mna je doezite at spevnene telo(chrbat a brucho) a tym mas rovne drzanie tela.

Sex Godess

stretching je dolezity...mne tiez povedali ze mam skoliozu pred 14 rokmi a stale som tu a mam pekny rovny chrbat...je ohnuta donutra ale nevidno to...sklapacky su dobre, kliky, a ten stretching, fitko nejake cinky na cely chrbat, nie tazke..Ja hravam tenis 30hodin tyzdenne, plus korculujem a vselico mozne, podla mna kludne mozes lyzovat...nemas predsa smrtelnu nemoc