Antikoncepcia, vrazda alebo nie?

badanswer

ale naco ti je taka spoved, ked nepriznas vsetky hriechy? to radsej nechod vobec, lebo je to tazky hriech - svatokradez. Nechodis tam kvoli knazovi, ale kvoli zmiereniu s Bohom a Boh vsetko vidi :)

levicaaaaa

ja len toľko k tomu... NA ČO sakra oboznamuješ KŇAZA o tom, že berieš antikoncepciu ????

ako, keby sa ma to aj spýtal, tak by som mu asi povedala, že otázky týkajúce sa môjho zdravotného stavu a liekov, ktorých užívam riešim výhradne so svojim LEKÁROM !!! je absolútne nemiestne aby KŇAZ vyzvedal, aké lieky ty užívaš...

heyU

Problem je ten, ze HAK ma tri principy, na ktorej funguje: zabranuje ovulacii, zahustuje hlien a zmensuje endometrium - vystelku maternice. Citala som, ze obcas zlyhaju prve dva principy (niekde som citala, ze az v 20 % pripadoch, ale nie je to overene, tak to neberte doslovne) a nastupuje treti princip. Teda uz oplodnene vajicko sa nemoze uhniezdit v maternici, pretoze vystelka je prilis mala a dochadza k jeho vyplaveniu. Oplodnene vajicko je uz clovek v zarodocnom stadiu a bola mu vdychnuta dusa podla krestanskej viery. Ale nemoze sa dalej vyvijat a zanika, preto sa to berie ako potrat.

jajka001_

ano, zabranuje otehotneniu
ale v podstate, aj to je zásah do božej vôle. cirkev je proti antikoncepcii zo zásady. takze mozes s nim diskutovat kolko chces, oni sa toho budu drzat.

t333

Ak beries HAK bolo by celkom fajn keby si aj sama vedela ako funguje.
Navrhujem.. nastuduj si nieco o HAK sama
a potom chod za knazom nech si to nastuduje aj on a obaja pridete na to, ze to vrazda nie je. Na nete je o principe fungovania HAK mnzostvo informacii.
To by potom vrazda bola aj prerusovana suloz alebo bilingsova metoda, ktoru cirkev tak propaguje.

btw,ja sam som veriaci.

Denz

nepochopim ako moze niekto antiku nazvat,ze je to potrat:)))
to asi tak ako ked si nakreslim auto na papier:) a nemozem povedat,ze vlastnim auto a potrebujem vodicak:))))