Ako si myslite, ze sa da dosiahnut stastie?

Príspevok v téme: Ako si myslite, ze sa da dosiahnut stastie?
zmatena

Caute :)

tak posledne dni som citala o ezoterike, meditacii a tak. A nejake clanky od indickeho myslitela Osha. Hrozne ma to zmiatlo. Vraj, ze stastie musime najst nejak vnutri a nesmieme sa nechat ovplyvnovat okolim. Nie je to hlupost? Akoby cakat na nieco velke. A este sa uzatvarat do vnutra. Ved to nie je stastie, ale nuda. A budete izolovani uplne, ked vas nic neovplyvni.

Neviete, co na to napriklad hovoria psychologovia?

Toto ma hrozne zmiatlo. Predtym som prave myslela, ze okolie ma urobi stastnou. Travit cas s ludmi co mam rada, mat konicky co ma bavia, co najviac sa smiat. :) A predtym ma tesili malickosti. :) Aj ma trapili. :D

Co si vy myslite o stasti? A co o nom vravi psychologovia?

bella12

Ako byť šťastnými?
Tým, že budeme robiť šťastnými iných. Priať im dobro, tešiť sa z ich radostí, smútiť s nimi, keď sú smutní, pomáhať hoci len v maličkostiach. Nie je nič krajšie ako pocit, že si niekomu pomohol. Láska tak rastie a prenáša sa ďalej.

Dokonalé šťastie - vlastniť seba rozdávaním seba.

Anita11

Ahoj zmatená!
Myslím, že to šťasie si celkom dobre popísala sama v druhej polovici príspevku, že si sa tešila z maličkostí, z ľudí, ktorých máš rada ......
Ja si tiež myslím, že sa máme tešiť v živote z tých najbežnejších vecí, z toho, že nám niekto pomohol, keď sme to potrebovali, ale aj z toho, že možeme pomocť my, keď to potrebujú oni. Tešiť sa, že sú okolo nás ľudia s ktorými sa dobre cítime, ale aj z toho, že si možeme vychutnať samotu pri relaxačnej hudbe.
Myslím, že ti tu dievčatá dobre radili, aby si si dávala pozor na to, čo čítaš a čím zamestnávaš svoju myseľ.
Všetkého veľa škodí, aj keď je človek povrchný, aj keď všetko pitvá a rozoberá
do najmenších podrobností.
Hlavne si zachovaj veselú myseľ a tiež je dobrý typ aj tá Biblia - život sme dostali ako vzácny dar, tak by sme sa k nemu mali aj stavať.

zmatena

A nehorovi L. Hayova v knihe Miluj svoj zivot to iste ako Osho? Z komentarov k nej to tak vypada.

Ja neviem co mam robit. :/ Ako ma tie slova mohli takto ovplyvnit. Ach jaj.

jajka001_

v tom je ten rozdiel, krátkodobý pocit šťastia pri získaní niečoho pominuteľného, a trvalý pocit spokojnosti a šťastia so sebou a svojím životom bez ohľadu na to čo vlastníš

uhlie

"Stesti, co je stesti? Muska jenom zlata!"

Stastie je len pocit (vyvolany hormonami). stastna mozes byt hocikedy, ked sa ti zvysi hladina tychto hormonov. Niekomu na to staci aj nejaka pico.ina a niekto na to potrebuje dom, drahe auto a kopu ludi, ktori mu to zavidia.

sweet_lolitta

Pocit stastia, ktory je niecim podmieneny, a to zdoraznujem vonkajsimi vplyvmi (znamka z pisomky, pratelia, krasny vzhlad..atd) je povrchny, naplna nas, to ano, ale akonahle zmyzne ten vonkajsi vplyv zostane len diera, ktoru sa snazime zahatat inym vplyvom, ktory nas obstastni. Viem o com hovorim. Ked zrazu zistite, ze vas nic vonkajsie neobstastnuje, ze nevidite nic radostne vonku, lekar vam povie, ze mate depresiu. Ja si zas myslim, ze mate existencnu krizu. To znamena nenachadzate zmysel zivota, alebo mate obrovske prazdno vnutri a chyba vam spominany pocit stastia. Snad az potom si uvedomite, ze nic na svete vas nemoze natrvalo urobit stastnymi, len VY sami. Zvnutra, meditaciou, zistenim, ze naozaj vsetko je tak ako ma byt. Na zaver uz len moj oblubeny citat od Buddhu: "Keď zistíš, aké je všetko perfektné, zakloníš hlavu a budeš sa smiať s tvárou obrátenou voči oblohe" :) Vela uspechu za cestou poznania.

iinkognito

hmmm ... a ci vobec stastie existuje, vsak?:)
stretla som sa s nazorom, ze taky stav sa dosiahne iba u toho, kto je absolutne vyrovnany s realitou
cize stastie mozno nejestvuje :) iba nas postoj k istym veciam, ktore sa jednoducho deju