Roztrhnutá bankovka

Príspevok v téme: Roztrhnutá bankovka
inga22

Dobrý deň,

viem, že táto téma vôbec nesúvisí so zdravím, vopred sa ospravedlňujem, ale verím, že mi poradíte aj napriek tomu.

Dnes som nechtiac roztrhla eurobankovku. Chcela by som sa spýtať, či mi ju vymenia po predložení v banke, či sa platí poplatok a taktiež, či mi ju vymenia v niektorej z komerčných bánk alebo iba v NBS.

Ďakujem za reakcie.

lyzicka

"* pri predložení 50% alebo menšej časti eurobankovky, ak predkladateľ dokáže, že chýbajúce časti boli zničené," ?

A ako dokazem, ze vacsia cast bankovky napriklad zhorela?

inga22

Ďakujem, už to mám vybavené. Vymenili mi ich bez problémov. Len musela byť zlepená, aby bolo vidieť, či chýbajú časti alebo nie.

Tak ešte raz, ďakujem za reakcie.

purblanka

šak ju zlep šikovne priehladnou páskou,a je to.Aj mne sa to stalo,a platila som nou na pošte a bolo všetko ok.Skús.Alebo ked platíš viacerými bankovkami tak to možno nebude také nápadné:)

jajka001_

II. Náhrada za znehodnotené, necelé a inak poškodené eurobankovky a euromince sa poskytuje

vo výške nominálnej hodnoty predložených eurobankoviek alebo euromincí, a to:

1. za znehodnotené alebo poškodené eurobankovky, ktoré sú pravé, v týchto prípadoch:
* pri predložení viac ako 50% eurobankovky,
* pri predložení 50% alebo menšej časti eurobankovky, ak predkladateľ dokáže, že chýbajúce časti boli zničené,
2. za eurobankovky znehodnotené, alebo poškodené v menšom rozsahu, napríklad popísané poznámkami, číslami alebo krátkymi vetami,
3. za znehodnotené a inak poškodené euromince, ak sú celé.

www.nbs.sk