sila myslienok

Príspevok v téme: sila myslienok
lyzicka

Rozmyslala som, ci tato tema nepatri skor do tem nesuvisiacich so zdravim, ale kedze ide najma o psychicku zalezitost, dala som to do psychickych "problemov". :-)

Je tu niekto, kto cital knihy "Myšlením k bohatství" alebo "Miluj svoj život"? Ich podstatou je SILA MYSLIENOK, ktore maju schopnost ovplyvnovat vyvoj zivota kazdeho cloveka v zavislosti od toho, ci su pozitivne alebo negativne.
Tak napriklad podla knihy Myslenim k bohatstvi, ak chcem dosiahnut nejaky konkretny uspech, musim nan svoje myslienky nasmerovat a nastavit sa na skutocnost, ze v danej veci uspejem. Musim si vediet predstavit, ze moj uspech je uz isty.
A teraz nerozumiem, preco mi to nevychadza, resp. vychadza naopak.
Uvediem jeden z prikladov: Chcela som motivacne stipko, snazila som sa a mala som na to aj znamky. bola som presvedcena, ze ho dostanem, kazdemu som to uz povedala, dokonca som rozmyslala, co s zan kupim atd... A nedostala som ho. To je len priklad, vacsinou sa tieto veci tykaju skoly. Ale zase na druhej strane, ked som uz takmer zmierena s tym, ze nieco nevyjde, na moje pocudovanie sa stane opak a som prijemne prekvapena. Nemalo by to byt prave naopak? Pretoze si myslim, ze tieto knihy davaju logiku. Takato filozofia sa mi paci, a preto a snazim sa zaujat vo vsetkom pozitivny postoj a riadit sa nim.

Ak je tu niekto, kto takuto alebo podobnu literaturu cital, resp. zaujima sa o tieto veci, napiste, co si o tom myslite, alebo aj vase skusenosti, vdaka :-)

lyzicka

Dakujem za prispevky vsetkym, kvetinka, shakti, velmi pekne vysvetlene, vdaka :-)

Shakti, no prave to, "vidieť skutočnosť akoby sa stala a máš to tam." Prave to bol moj pocit zo stipka a nestalo sa, preto ma zaujima, kde som urobila chybu, no, kazdopadne, ja verim, ze to funguje, asi to chce len "trening" :-D

LOTO, ja nie som fatalistka, takze s tvrdeniami o osude nesuhlasim, podla mna je to take zbavovanie sa zodpovednosti za svoj zivot, ale aj tak dakujem za prispevok :-)

LOTO

shakti, to píšeš z vlastnej skusenosti??
to je len klamanie samej seba. Najlepšie je príjimať svoj osud, všetko ako príde a vzdy sa z toho poučiť a nie túžiť po niečom , lebo ked to človek nedosiahne, tak sa trapi.

soffa

tie knizky su dristy,nic ine.musis si predovsetkym verit,ak chces nieco dosiahnut,spoliehat sa na seba mat znamosti kade tade.tu ti knizky nepomozu

shakti1

kvetinka, máš pravdu. je to tak, lyžička, môžeš myslieť samo aj na konkrétnu vec, ak ide o peniaze, môžeš aj na výhru v lote, aj keď hneď nepríde, postupne sa ti bude zvyšovať príjem peňazí,možno vyhráš 5.cenu, možno povieš - zase málo a to je zle, máš sa potešiť akejkoľvek forme bez nejakého reptania. keď zvýšiš svoj magnetizmus bude ti toho chodiť viac. to čo si želáš môžeš blokovať presvedčeniami typu: ja nikdy nemám dosť, miniem všetko čo získam, často hovoríš nemôžem si kúpiť tieto čižmy? môžeš to nahradiť : vždy mám všetkého hojnosť, veľmi rýchlo šporím, nechcem si teraz kúpiť čižmy, lebo hľadám tie najlepšie. precítiť radosť celým telom, vidieť skutočnosť akoby sa stala a máš to tam. ak máš negatívny program ohľadom peňazí v prvom rade stratíš peňaženku, ale to je len že sa niečo mení...

bleee

Velmi pekma tema, Lyzicka, vdaka za nu. A aj velmi dobre prispevky, aspon tie doteraz. Niekomu funguje, ked mysli na horsie, vtedy sa mu stane lepsie a je stastny. Mne to fuguje v duchu tej knihy, cize na co myslim, to sa mi stane. Preto si musim davat sakramentsky pozor, aby som myslela pozitivne ;-) Samozrejme, myslim tym realne veci, nie ze budem prezidentom alebo vyhram melon, tam mi to nezamera :-)))

kvetinka 13

mozeme sa zamerat aj na nieco konkretne ale dolezity je pocit, ktory z toho budeme mat a nie to, co budeme mat.my si pritiahneme v skutocnosti len to prezitie toho zazitku.takze ak sme stale smutny,deje sa nam viac smutnych veci, ak sme stastny z tohoto okamihu a z toho dalsieho znova, tak si pritiahneme viac peknych okamihov.ked nieco chceme a potrebujeme, nie je dolezite ako sa to stane ale len vysledok ze sa to stane.napr.ak potrebujem milion a zameriavam sa na to ze ho chcem vyhrat v loterii,tak to je uz vlastne urcovanie ako sa ma nieco presne stat a to nefunguje.jednoducho je potrebne si vediet predstavit a zazit pocit akoby ten milion na ucte uz bol a zit s tym vedomim ze ho uz mame.vsetko to znie velmi jednoducho,ale v skutocnosti sme ovplyvnovani tolkymi predsudkami,ze to az take jednoduche nie je.napr. k tomu milionu nas mozno brzdia podvedome myslienky, ze to nie je spravne zamerat sa len na peniaze a ze by sme mali chciet radsej zdravie, alebo napr. ze rodicia hoci dreli cely zivot nikdy nemali tolko penazi a ze my si ich tiez nezasluzime a ze to nemoze byt take lahke,len tak si zmysliet a mat vsetko.
ja som uz na sebe robila "pokusy" s pozitivnym a negativnim myslenim.a vysledok?viem 100% ze to funguje,ale aj ked to viem,aj tak si niekedy rada poplacem a potrapim sa :-)niektore zdanlivo zle situacie mozu byt pre nas este vacsim prinosom ako keby sa nam stale priemerne darilo.mala som stale zamestnanie, chodila som do roboty stastna.zrazu som zistila, ze cim som sa tam citila lepsie davaju mi viac zlozitej a tazkej prace ktoru nikto nechcel robit a vtedy som zistila ze ma ta praca prestala bavit,platovo som stagnovala a rozmyslala som kde som spravila chybu. a pomaly som zacala rozmyslat o inej praci.a o par tyzdnov sa mi ozvali z jednej novovzniknutej spolocnosti kde mi ponukli lepsie platove podmienky a aj zaujimavejsiu pracu.takze na to,aby som ziskala nieco lepsie,musela som prezit par horsich tyzdnov ale teraz vidim ze to takto malo byt,pretoze inak by som sa na toto nove miesto nikdy nedostala.takze ak sme statsny a vdacny z tohoto okamihu, sme stastny cely zivot :-)

lyzicka

shakti, takze podla teba je chyba, ak sa zameriavam na nieco konkretne? a ako presne to myslis s tou zmenou v celom mysleni? vdaka :-)

shakti1

priťahuješ energiu, podstatu tej veci. chceš auto? auto ti dá nezávislosť? voľný pohyb? potom si môžeš pritiahnuť napr. priateľa, ktorý ťa bude voziť.... nemôžeš pritiahnuť fyzickú formu. ak zmeníš myslenie - celé, bude sa ti všetko dariť....

rofl

lyzicka castokrat sa o tych knihach hovori v superlativoch, je okolo toho slusny marketing, na niektorych knihach najdes na obale uvedene bestseller, takze ja si myslim, ze ide hlavne o biznis :) pozitivne myslenie je fajn ale odtial potial. netreba byt naivny.