sila myslienok

Príspevok v téme: sila myslienok
lyzicka

Rozmyslala som, ci tato tema nepatri skor do tem nesuvisiacich so zdravim, ale kedze ide najma o psychicku zalezitost, dala som to do psychickych "problemov". :-)

Je tu niekto, kto cital knihy "Myšlením k bohatství" alebo "Miluj svoj život"? Ich podstatou je SILA MYSLIENOK, ktore maju schopnost ovplyvnovat vyvoj zivota kazdeho cloveka v zavislosti od toho, ci su pozitivne alebo negativne.
Tak napriklad podla knihy Myslenim k bohatstvi, ak chcem dosiahnut nejaky konkretny uspech, musim nan svoje myslienky nasmerovat a nastavit sa na skutocnost, ze v danej veci uspejem. Musim si vediet predstavit, ze moj uspech je uz isty.
A teraz nerozumiem, preco mi to nevychadza, resp. vychadza naopak.
Uvediem jeden z prikladov: Chcela som motivacne stipko, snazila som sa a mala som na to aj znamky. bola som presvedcena, ze ho dostanem, kazdemu som to uz povedala, dokonca som rozmyslala, co s zan kupim atd... A nedostala som ho. To je len priklad, vacsinou sa tieto veci tykaju skoly. Ale zase na druhej strane, ked som uz takmer zmierena s tym, ze nieco nevyjde, na moje pocudovanie sa stane opak a som prijemne prekvapena. Nemalo by to byt prave naopak? Pretoze si myslim, ze tieto knihy davaju logiku. Takato filozofia sa mi paci, a preto a snazim sa zaujat vo vsetkom pozitivny postoj a riadit sa nim.

Ak je tu niekto, kto takuto alebo podobnu literaturu cital, resp. zaujima sa o tieto veci, napiste, co si o tom myslite, alebo aj vase skusenosti, vdaka :-)

jajka001_

to ze ta kniha dava logiku, neznamena ze je pravdiva
a v zivote funguje najma zakon schvalnosti - cim viac sa o nieco snazis, tym viac ti to unika
boh ma zmysel pre humor :) a najma, je to o rovnovahe, aj ked to tak nevyzera

abc111

mojej mamine sa to tiez stava... neviem cim to je. Mam pocit, ze ona ma tak nastavene podvedomie. Jednoducho asi veri tomu, ze ked si predstavi nieco, co by v ziadnom pripade nechcela zazit, stane sa jej presny opak. Funguje to u nej presne tak ako u inych ludi, len opacne.