Kuskus

mate59

Kúpiš ho napr. v Kauflande,na krabičke je návod na prípravu,arabskú kuchyňu si neviem predstaviť bez neho.

kikka01

kus kus milujem, velmi rychle a zdrave jedlo. zaraduje sa medzi cestoviny, na obale je napisane dried semolina - susena krupica. predava sa aj celozrnny, ten je zdravsi a menej kaloricky.
robim ho na rozne sposoby, jest sa da s cimkolvek

A-Z

Kuskus je cestovina. Takže s natural ryžou sa porovnať nedá.
ALE v špecializovaných obchodoch sa dá kúpiť aj celozrnný kuskus (možno aj v iných obchodoch, ale zatiaľ som ho v nich nevidela). Ten celozrnný je potom čo do výživových hodnôt porovnateľný s celozrnnými cestovinami.

tinus 26

kus kus - milujem :)
este kedysi davno to ujo dovliekol z lybie a od vtedy to je v mojom srdci a zaludku :))
a ci je zdravsi jak ryza natural-to ti vobec neporadim

a priprava?neviem sice ako sa to pripravuje "originalne" ale ja to robim nasledovne- podusim si zeleninu , pripadne aj s masom a ked mam hotove-zasypem povrch kuskusom aby nepresakovala stava-prikryjem hrnec pokrievkou.necham cca 10 min odstat a mam hotove. vyborny je napr. na leci :) niekto dava maso-ja kus kus lubim prave bez neho. pouzivam aj ako cestovinu k slepacej polievke a pripravim si ho vtedy na malom mnozstve slep. vyvaru :)a tak vselijak :))