Ovcie kiahne

Petra1985

Peto T/ prosim ta ked budes mat cas napis mi este raz poriadne dvakovanie vitaminu C pripadne inych potrebnych vit.pri kiahnach u dospeleho cloveka. a porad cim vyrazky natierat. Dakujem ti.
browniess@azet.sk

RNG

este tam dam odkaz na rozne prostriedky na zvysenie viralnej imunity, ktore by ste si mohli najst aj na tomto fore, ale su dobre zahrabane
-odkaz odstránený-

RNG

Velmi zaujimave, ze napr Linus Pauling a dr Mathias Rath tvrdia presny opak, ze prave vyssie davky vitaminu C vedu k zvysenej produkcii kolagenu a tym odstranuju poskodenia srdca a cievneho systemu.
Ale ako vidiet, aj na internete je uz utok na tieto dokazane fakty prisilny, takze sa snazia vsetko, na com pracoval Linus Pauling a jeho spolupracovnici dokladne pochovat.
Koruna tomu bola nasadena, ked sa zmocnili vedenia ustavu Linusa Paulinga a vydali nove smernice na vitamin C- 250 az 290 mg denne, co je daleko od odporucania Paulinga, 3000 mg pre kazdeho minimum.
Inac anglicka verzia toho clanku z Wikipedie je priaznivejsia, ako ceska.Hoci daleko kompletnej pravdy.
Inac vo vyskumnej literature sa uvadza horna tolerancna davka vitaminu C ako 150 az 300 gramov.

Peto T

Skutočne by ma zaujímali tie "klinicky významné otravy". Kde to bolo publikované? Na Wikipedii akosi chýba akákoľvek citácia.

Peto T

Ahá, Wikipedia.. a bez citovania akéhokoľvek relevantného výskumu.. mohol som si myslieť.

Ďakujem, neprosím, pre mňa sú dôveryhodnejší dvaja nositelia Nobelovej ceny a desiatky vedcov, ktorí s vysokými dávkami vitamínu C skutočne pracovali a skutočne ich skúmali a o svojom výskume publikovali v recenzovaných lekárskych žurnáloch.

Help

PREJAVY NADBYTKU VITAMÍNU C
Akútna toxicita vitamínu C je malá. Podanie vysokej dávky vedie spravidla prinajhoršom k podráždeniu žalúdka a tráviaceho traktu. S klasickou hypervitaminózou sa u tohto vitamínu nestretávame. Telo si nevytvára zásoby vitamínu C a jeho nadbytok sa vylúči obličkami. Po vysadení dlhodobo zvýšeného príjmu vitaminu C však môže dôjsť k paradoxnej hypovitaminóze.
Podávanie vysokých dávok vitamínu C môže interferovať s podávaním niektorých liekov; nebezpečná môže byť kombinácia s niekterými stopovými prvkami, predovšetkým s prechodnými kovmi, ktorá môže viesť k tvorbe reaktívnych foriem kyslíka (v minulosti boli popísané aj klinicky významné otravy). Vysoké dávky askorbátu tiež interferujú s množstvom bežných klinickobiochemických vyšetrení. Podľa niektorých štúdií zhoršuje dlhodobé predávkovávanie vitamínom C chorobnosť aj úmrtnosť, predovšetkým na ochorenia srdca a ciev.
cs.wikipedia.org

Peto T

Denz: Aby bolo jasné, keby si bol ochotný a schopný svoje tvrdenia vedecky podložiť, alebo prehodnotiť, bola by to diskusia. Ale nie si ochotný ani ich prehodnotiť, ani ich relevantne dokázať, dokonca ani pripustiť, že ich nevieš dokázať. Takže z tohto dôvodu to už nevidím ako diskusiu, ale ako nepodložené zastrašovanie.