Zubny kamen

Príspevok v téme: Zubny kamen
AGNESS2

cauko vie mi niekto prosim opisat ako prebieha odstranenie zubneho kamena?aky je to pocit ci je to bolestive aj ked je zubny kamen pod dasnami ktore su zdurene?a aky sposobom pocula som ze sa da aj ultrazvukom ako to vlastne prebieha??vlastne neviem si predstavit ze ako by sa dal taky kamen odstranit iba rucne a co potom ostane na tom mieste kde mi ten zubny kamen odstrani neostane tam diera respek.medzera?

mate59

kameň treba odstraňovať,žijú v ňom baktérie, kt. spôsobujú parodontitídu,kameň sa potom tvorí viac a viac, postihuje krčky zubov,dostáva sa poď ďasno, spôsobí zápal ďasien, odhalenie krčkov,parodontitídu,kývanie zubov a napokon stratu.
Odstráni ho vždy pri preventívke zubár,ale je vhodné chodiť aj na zubnú hygienu,asi 2 xdo roka.Odstráni ho ultrazvukom,zuby ošetrí gelom, sklovina sa ničí hlavne pri bielení zubov.

AdamKrt

Zaujimalo by ma ci cistenie od zubneho kamena niekedy neni zbytocne, ak moze urobit viac skody, ako uzitku. Myslim tym teraz, ked je kamena menej.

Neviem, ale ultrazvukove cistenie nenarusa strukturu zuba ? A tzv. brusenie a pieskovanie ? Ved to musi nicit zubnu sklovinu a potom sa znici zub skor. Je citlivejsi a nachylnejsi na zubny kaz...

Takze je to cistenie ozaj take potrebne ?

nellka 122

Ahojte ja som bola včera odstraňovať zubný kameň,zubárka mi ho odstraňovala ultrazvukom je to naozaj bezbolestné

Peto T

Vitamín C sa zúčastňuje metabolizmu vápnika, takže možno aj preto súvisí so zubným kameňom.

Ja si zuby odmalička umývam 6min, napriek tomu som mal vždy kameň. Až céčko to zmenilo. Samozrejme, vplyv môže mať aj dostatok vápnika.

AGNESS2

takze osetrenie zubn.kamena je bezbolestne ale ultrazvukom urcite aj menej stresujuce,ako rucne a chcem opitat ak sa mi uz troska predne 2 zuby kyvu nebude ma to boliet ?ved ak mi to zacne skriabat po kivajucom zube tak mi ho viac rozkive a to by ma uz urcite bolelo.A este by som chcela vediet kolko by to tym ultrazvukom asi stalo?

katalinka

ja zubom moc nerozumiem, starám sa o svoje aj o zuby mojich detí viac než 6 min 2 krát denne, dentálnu hygienu, máme tiež všetci min 2 krát do roka...s výsledkom nie som veľmi spokojná, hlavne u syna...
ja by som vysoký dôraz nedávala len na hygienu, skôr na stravu,prípadné užívanie liekov a pitný režim

Mirka023

Aj ja si to myslim... Hygiena je najdôležitejšia.
Ale napr. moj manžel si večer umyva zuby asi 6 minut... proste všetko čo k tomu patri.. a sa priznam, že ja nie vždy mam chuť na medzizubne kefky... ale nemam tolko kameňa ako on. A davam mu menej Cečka :P

Mirka023

Ako ja teraz papam C poctivo. Ked idem do fitka, tak si ho vždy prisypem do vody, neskutočne mi to pomaha.... denne zjem aspoň 3g. Na hygienu som bola pred rokom, viem že to flakam :-) už sa musim objednať... no ale fakt kameň nemam. Som zvedava čo mi povie hygienička. A navyše používam bezfluorove pasty, resp. raz za týždeň si prebehnem zuby aj s Opalesence.