Starostlivost o suché chodidla a popraskané paty

Príspevok v téme: Starostlivost o suché chodidla a popraskané paty
sharon55

dobrý den!chcela by som poradit,ako sa starate o svoje chodidla,aby boli jemné a ako sa zbavujete zatvrdlej koze na patach?.jednoducho,chcela by som aby moje nožky boli pestované...čo suvisí aj s navstevovaním pedikerky,ktorá mi odstrani zatvrdnutu kozu skalpelom...to viem,ale jednak to ide do penazi a aj čau... ja pouzívam klasicku pemzu a kupila som si aj skrabku.taku s ručkou v drogerii,ale po týzdni sa mi ta ručka zlomila,ta nasadka stále vypadava..asi by to chcelo nejaku lepsiu a drahsiu..možete mi poradit,resp.s akým kremom mate skusenosti?znama si objednala cez nejaku stranku aj PED EGG,tolko propagovaný v reklame,ale to čo jej doslo,bola len napodobnenina originalu,pilnikové noze su tupé a tak nesplnaju svoj učel...dakujem za vyjadrenia

zdenka6

tamarka78

Tak to by ste mohli lebo by som chcela vedieť či je fakt taký dobrý. Ako mne jedna známa o ňom hovorila a ona si ho vychvaľovala a potešila ma aj jeho cena že ten krém stojí asi len nejakých 5€ a keby zabral tak by to bolo super. Nemusela by som míňať peniaze na nejakú pedikúru či ponožky

KarolinaP

Tie samozlupovacie ponozky stoja okolo 7eur , to mi pride menej ako nechavam na pedikure :-) , ale myslim ze aj za vyskúšanie je to cena prijatelna.

tamarka78

Lenze baby tie samozlupovacie ponozky su drahe, nie? Kolko stoja take ponozky?
Zdenka6 Vsak za vyskusanie toho kremu nic nedas. My sme ho tiez mamine kupovali na vianoce, lenze ona ho este nezacala pouzivat. Stale ju do toho kopeme nech si zacne tie nohy kremovat ale ona je leniva. Snad raz ho zacne pouzivat:-)

KarolinaP

Baby , ja som tie ponožky vyskúšala na základne tohto videla,
www.youtube.com
a môžem Vam povedať že presne tak to prebiehalo aj u mna aj take kusy stvrdnutej pokozky z nôh mi zchadzali :-))) .. a to sa ozaj staram o svoje nohy :-) pravidelne.

ankajanka

Musím na tuto tému zareagovat. Niektoré ženy tu splietajú problém suchých chodidiel s pedikúrou. Samozlupovacie ponožky sú perfektné na pedikúru a to z niekoľkých dôvodov - je to lacnejšie ako pedikúra, šetrné, bez parabénov a fungujú na jednoduchom princípe ovocných kyselín. Naviac vie Vám odstrániť otlaky, mozole a detailne odstaňuje všetku starú pokožku na nohách - aj medzi prstami a okolo nechtu. Naopak suché chodidla môžu mať aj inú príčinu (napríklad problém s obličkami , nevhodná obuv jednoducho to môže byť aj typ veľmi suchej pokožky atď.) Tých príčin môže byť veľa. len ten kto napíše, že to sú dristy, tak to neodskúšal!!!

zuzi74

Preco nepouzit nieco prirodne, napr. take bambucke maslo. Alebo od happyskin krem na nohy a nechty. Treba ich ale pouzivat pravidelne, kazdy den vmasirovat do chodidiel a neexistuje, aby si mala tvrdu kozu na patach. Ked si mocim nohy vo vode, kvapnem par kvapiek tea tree oleja, alebo aj obycajny mandlovy olej, osusim a este vmasirujem krem. V lete chodim stale s holymi nohami a kozu nemam popraskanu ani suchu.

zdenka6

Však preto mi asi ani nezaberali lebo ja potrebujem aby som si hydratovala svoje chodidla, starú kožu mi vie aj pedikérka zošúchať. Tie ponožky fakt nič moc. Nepočuli ste už niekto o kréme ureagamma, on by mal tiež obsahovať zo 10% urey, neviem či si ju mám kúpiť. Nemáte s ňou niekto skúsenosti? Alebo radšej tú značku Balea?

kvasnica

Neda mi napisat len taky svoj postreh, ved tie samozlupovacie ponožky služia na pedikuru a nie na hydrataciu. Tzn. že sa ti ma zlupiť stvrdnutá pokožka a nie že majú byť tvoje nohy hydratované.
Ja som si ich objednala a som spokojna :-) a nevidim dovod si ich neobjednat opať.

cornflakeě

samozlupovacie ponozky je pekna hlupost, prosim vas uz to tu nevypisujte, suche chodidla su od chodenia, potenia, potom umytia a osusuenia. skuste pri umyvani noh nepouzivat mydlo a castejsie si chodit v lete v otvorenej obuvi. uy ked pocujem ze bola som spokojna od samozlupovacich ponoziek hahaha to su dristy