zub 6

Príspevok v téme: zub 6
ajnid

Mam uz dlhsie odumierajuci nerv v sestke dole. zubarka mi ho uz dvakrat vrtala a davala nejaku pastu, ktora ma napomoct tomu nervu odumriet. este stale ho vsak mam citlivy, takze ktovie kolkokrat by som este musela podstupit to vrtanie. zubarka chce zub zachranit, chce mi nasledne vyvrat az do korena a dat tam cosi, nejaky capik ci co, aby bol ten zub spevneny. ja uvazujem nad jeho vytrhnutim, pride mi to casovo aj bolestovo menej narocne,a aj financne. a mam pocit ze sa casto stava, ze i tak takyto mrtvy zub robi problemy a ide von. no na druhej strane, viem ze prist v 22 o zub nie je vyhra..
aky je vas nazor?

mate59

Práve jednostranné zaťažovanie nie je dobré,porieš to aj so strojčekom,zuby sa posúvajú obyčajne keď je parodontitída,a nie sú ukotvené v kosti napevno.Snaž sa ho zachrániť pokial nie je dopredu odpísaný, spýtaj sa aká je šanca na vyliečenie, lekár vie.Ortodonciu musíš navštívit zvlášť odb. zubára.

ajnid

Dakujem mate, ved prave preto sa neviem rozhodnut ze je to zub dost podstatny na zuvanie. Na druhej strane ale rozmyslam,ze kedze mam dolne zuby mierne pokryvene (strojcek by neuskodil) a natlacene, mozno by sa casom posunuli a zaplnili aspon ciastocne tu dieru. Druhu stranu neumerne zatazujem uz dost dlho, odkedy mam tento problem, tak asi by bolo na case sa uz rozhodnut..Rovnako som poprosila kamosku, aby sa opytala svojho zubara, kedze o nom hovori aky je fajn, tak snad..

mate59

No to nie je výhra,ale ak si myslíš, že tá zubárka je fakt dobrá odborníčka,tak na ňu vsaď.Stolička síce nie je na viditeľnom mieste,ale je dôležitá na žuvanie.Ak ju vytrhnú, budeš potrebovať náhradu, mostík to by si prišla ešte o 2 susedné zuby alebo implantát, to je zas 1000 eur.Zub by som si nechal preliečiť a opraviť do pnej funkčnosti.Ak ti tam po extrakcii ostane prázdno, bez riešenia situácie, budeš sa automaticky snažiť žuvať nerovnomerne na druhej strane,zaťažovať kĺb, zuby atď.Alebo to skonzultuj s iným zubárom,na ktorého sú dobré preferencie.

jancecka

ja som si myslela že to sa moja mama sem zaregistrovala a píše, lebo má presne ale na chlp tento istý problém, akurát nemá 22 rokov :D ma to pobavilo, lebo moja mama je trošku počítačový antitalent :D prepáč že som neporadila