Bakalárska práca

Príspevok v téme: Bakalárska práca
zuzka2454

ahojte budúci týžden sa chystám začať bakalárku. Chcela by som sa opýtať, nemám v tom jasno a nikto mi to poriadne nevysvetlil ohľadom citácií, nemôžem opísať povedzme stranu z knižky, ale je to tak, že si prečítam nejaký odsek, a to napíšem vlastnými slovami? A ked niečo z knihy tak to dám pod čiaru? Pod čiaru sa dáva odsek, alebo max. jedna veta. Dakujem. Dalej by ma zaujímalo ako ste na tom vy, či už píšete bakalárku, pripadne ako dlho vám to trvalo napísať dokedy ju máte odovzdať? Dakujem

zuzka2454

tak na našej škole sú tri termíny odovzdania bakalárky, apríl, máj, júl. Ja viem že väčšina to už má z krku, mňa to ešte len čaká.

katka12345

jasne ze ked nieco prelozis z cestiny alebo z ineho jazyka do slovenciny, tak to nie je citat ale parafrazovanie - logicky, ty to prelozis, nikde nie je zarucene ze to správne prelozis tym padom to nemoze byt citat - citovane .....

a citat ked ma aj chybu, hoc jaku ci hrubku alebo preklep musis opisat aj s chybou - inak to neni citat, bacha na to.. a to uz nejaky vysoky termin na baklarky nie? my sme museli odovzdat do konca februara a prave dnes mi prisiel posudok... drzim palce!!

ojka

maja keď to preložíš, alebo pomeníš, doplníš slová, tak to je ako parafráza,... na koniec strany si pripíšeš referenciu a zdroj z akého si čerpala, ktorý potom neskôr v požadovanom tvare uvedieš aj v použitej literatúre....
no a k tomu thesesu... hej, je to fajn stránka ale chvíľami im to tam "trošku" hapruje,... Keď má ta stránka dobruú náladu, tak vám vypíše aj nejaké tie percentá, ak ste nazbierali... ale stalo sa už aj, že nevyhodilo žiadnu zhodu a pri opätovnom prehľadávaní sa už čosi našlo....

maja2698

prosím poradte, lebo ja som už zúfala, ked chcem písať z českej knihy, tak ked to preložím do slovenčiny, to už nie je citácia, alebo ano? a ked tam pomením nejaké slová, tak to je parafráza? Parafráza sa neznačí, len sa do obsahu napíše z akej knihy to je. Dakujem

preboha

No ma podrž.... Vy študujete na vysokej škole? A neviete ako používať odkazy v záverečných prácach? Heh. V prvom rade odporúčam urobiť si trošku jasnejšie v pojmoch.... citát, citácia atď atď.
No nechcel by som byť Vašim vedúcim prác LOL

cappy

ahaaa..zaujimave..nam o tom, co moze alebo ma byt pod ciarou nevraveli nic...sa spytam potom na tom predmete o Bc praci...dik

ewelin28

cappy...tak daj poznamku pod ciarou na obe strany..na jednej strane ukonc odstavec a daj poznamku..a potom aj na tej dalsej...ja by som to asi takto riesila :)

cappy

este by ma zaujimala jedna avec..lebo kazdy vravi nieco ine..ak citujem nieco z knihy...aka moze byt ta citacia maximlane dlha?lebo niekto ze to nie je obmedzene a niekto ze maximalne na stranu..lebo mne vysla aj strana a pol...ale nie presne odpisane od slova do slova..len taku dlhsiu cast mam pouzitu z jednej knihy