Bakalárska práca

Príspevok v téme: Bakalárska práca
zuzka2454

ahojte budúci týžden sa chystám začať bakalárku. Chcela by som sa opýtať, nemám v tom jasno a nikto mi to poriadne nevysvetlil ohľadom citácií, nemôžem opísať povedzme stranu z knižky, ale je to tak, že si prečítam nejaký odsek, a to napíšem vlastnými slovami? A ked niečo z knihy tak to dám pod čiaru? Pod čiaru sa dáva odsek, alebo max. jedna veta. Dakujem. Dalej by ma zaujímalo ako ste na tom vy, či už píšete bakalárku, pripadne ako dlho vám to trvalo napísať dokedy ju máte odovzdať? Dakujem

ewelin28

pocet citacii nieje obmedzeny...ale u nas plati, ze len 30 alebo 40 % (neviem presne) moze byt odpisanych..zvysok musi byt to moje :)...ale niekto, ked ma cisto tereticku pracu..tak tam to bude ine :)

zuzka2454

ešte by som sa vás chcela spýtať tie citácie sú nejak ohraničené, myslím max 10 strán alebo, to záleží na mne?

ewelin28

cappy..ale pokial uvedies zdroj, nie je to uz plagiat :)..je to proste prebrane odtial a odtial..ty mozes kludne cerpat aj z inych bc prac, len musis uviest zdroj :)
no keby len na skolach..ale v ramci jednej skoly aj profesori maju rozne naroky...moj veduci chce odo mna minimalne 10 stran navrhov pre firmu a inemu stacia dve tri strany...takze asi tak....
dakujem..aj tebe drzim palce...ved zvladli ini, zvladneme aj my ;)

cappy

ewelin,
je jasne ze uvediem vsade odkial som to opisala :)...to nam aj povedali, ze tu je to istota... unas su hlavne teoreticke prace...takze ja nemam co navrhnut iba dat hole fakty...
ale inak nema chybu, ze asi na kazdej skole hovoria inak :D
a drzim palce v pisani prace...dufam ze to napisem rychle :)

ewelin28

cappy....ale ak ti v tom systeme teraz novom zavedenom zistia..ze mas v praci plagiatorstvo..tak neviem..u nas hrozi zato aj vyhadzov, resp. odobratie titulu :)..a ja vos vojej praci budem mat dost toho svojho...asi tretinu..ak nie viac..lebo musim navrhnut cely motivacny system danej spolocnosti...ale viem, ze su aj cisto teoreticke temy..tak vtedy proste..musis vsetko citovat...
teda podla toho co ty pises...nemusis..ale zda sa mi to nejake divne...u nas aj ti co maju teoreticke temy...musi uvadzat vsetky zdroje :)

cappy

nie..o kompilate nam nevraveli nic
a suhalsim s Katkou, ze zaver je uz to moje, ale ide o vlastny nazor, tak ako aj v uvode

katka...

Plagiat je len ak neuvedies autora, ale vydavas to za svoje. Ja som tiez mala diplomovku cisto teroreticku, cize ani ja som tam nemohla z vlastnej hlavy nic vymysliet. Len v zavere som vyjadrila svoj nazor na danu problematiku. A za kazdym odstavcom alebo celkom som dala [1, 2, ...] a vzadu v pouzitej literure som uviedla odkial to mam. Ci z internetu, zbornikov, knih.

cappy

ano,nam povedali ze 20% moze byt plagiatorstvo a nikde sa nepise kolko citacii moze byt...ale co mozes dat svoje valstne do bakalrskej prace?...ved ty nic nove nemozes vymysliet ohaldom tvojej temy...ja mam taklu temu, ze je len teoreticka..niektori maju aj prakticku...ale co ja si mozem vymysliet ohadlom umelej inteligencie?..asi nic...cize aj ked by som to povedala svojimi slovami, ale myslienka zostava rovnaka, cize je to parafrazovanie a to sa dava ako citacia...
..ale ak v tom sofveri na kontrlu zaverecnych pac zsitia, ze uz to bolo pouzite a nemas to uvedene ako citaciu, tak je plagiat...

ewelin28

cappy, to mas odkial, ze 20% moze byt plagiatorstvo??..plagiatorstvo znamena, ze nieco od nekial odpises, ale neuvdies zdroj, teda to vydavas za svoje vlastne :)to vam povedali na skole? tam chcem ist potom :D....myslim ze nejakych 30% ci kolko sa moze odpisat z literatury, netu a podobne...zvysok musi byt tvoje vlastne..aspon u nas to tak je, lebo moja bc musi mat aj prakticku a navrhovu cast :)