Náročnosť Medicíny vs.Farmácia

Príspevok v téme: Náročnosť Medicíny vs.Farmácia
brtky

Ak je tu niekto kto sa vie k tomuto vyjadriť, budem veľmi rada a vopred ďakujem. Najlepšie keby to zhodnotil niekto, kto má s oboma smermi nejakú konkrétnu-osobnú skúsenosť. O medicíne viem z vlastnej skúsenosti, že je to veľmi náročné, preto chcem vedieť, či je farmácia niečo podobné, čo sa týka náročnosti skúšok a kvanta učiva na jednu skúšku...

Szandi

Ja študujem na FaF UK a mám kamarátov na LF UK. Podľa mňa farmácia je ťažšia, tam musíš rozmýšlať logicky. Na LF majú chémiu iba v 1. ročníku, mi máme 5 rokov, asi 8 druhov (anorganická chémia, organická chémia 1,2, biochémia, fyzikálna chémia, farmaceutická chémia, xenobiochémia...). Máme aj matiku a fyziku a také vzorce, že huhh... Fakt, že lekári sa musia veľa učiť a majú anatomómiu podrobnejšiu ako mi a nabiflovať všetko, ale na farmácií nestačí nabiflovať...tu musíš všetko rozumieť, chemické reakcie, interakcie liečiv...

Lily126

Ahoj, som 4-čka na medicíne, UPJŠ ,VL, Košice. V KE je to o držku, mám množstvo spolužiakov, kt. prestúpili do BA, alebo do Martina a nemôžu si to vynachváliť, vraj je to tam o dosť ľahšie, nie sú tam zakomplexovaní ľudia, kt. si potrebujú niečo dokázať.
Na farmácii mám sesternicu a kopu bývalých spolužiakov. na farmácii skončilo aj pár ľiudí, čo nezvládali medicínu.
V KE je medicína ťažšia ako farmácia.

limetka23

Ja sa tiež rozhodujem medzi týmito dvoma odbormi a k tomu ešte zvažujem aj biolu alebo biochemiu na PrirUPJS... vedecky sme by ma asi najviac lakal..len na slovensku nenajdes uplatnenie,,farmacia je chemia chemia chemia biola sem tam matika a fyzika,, a medina zas je biola biola biola a sem tam chemia fyzika a mozno matika..co sa tyka narocnosti myslim ze su zrovnatelne ide to ci viac inkliminujes k chemii ci biole..

[zruseny8]

ak sa mozem vyjadrit k tejto teme. studujem farmaciu 3.rok no som len druhacka - ano opakujem rocnik kvoli jednemu zasratemu predmetu. cize ak by som mala porovnat medicinu a farmaciou obtiaznostou skusok, tak isto je to skola extremne narocna co po fyzickej ale aj psychickej stranke. ked na medine mate 2-3 skusky kazdy semester dost rozsiahle, na farmacii ich je 4-5 z toho 2-3 obtiazne a tie zostavajuce su lahsie ale zase nie az tak extremne lahke. cize na prazdniny zabudni, ale to myslim ze si ani na medine nemala.. a keby som mala porovnat kvantum uciva? tak kazdy semester mame minimalne jednu skusku na ktoru sa treba ucit cez 3 tyzdne, na tie ostatne nieco vyse tyzdna (cca tak do dvoch tyzdnov)

brtky

no ja neviem, niekto hovori praveze ze farmacia je lahsia, ja sa uz v tom nevyznam. kazdemu ide lepsie nieco ine,tak je to tazko takto sudit. no a medina bola pre mna strasna,obrovsky psychicky tlak,aspon mne to islo na mozog...:((

karkulka7

tak ty si presne moj clovek...ja tieto 2 smery uz rok zvazujem...a kazdeho sa na to vypytujem:) a zistila som, podla slov druhych ze medicina je lahsia...mam kamaratov aj tam aj tam a vsetci svorne tvrdia ze farmacia je tazsia, musis mat proste vztah k chemii aby si to zvladla...a ja si preto tento rok podavam prihlasku na medicinu, aj ked prijimacky na nu su podla mna o dost tazsie:( a tie 2roky na medine boli fakt take strasne?

brtky

pls.vyjadrite sa este niekto, pytam sa kvoli tomu, ze na medicine som bola no po 2 rokoch som to musela nechat, z viacerych dovodov,ale jednym z nich bolo aj to,ze bola ta skola pre mna extremne narocna, co sa tyka mnozstva uciva, ale mozno este viac po psychickej stranke som to nezvladala. a chcela by som teda aj nadalej studovat nieco v tomto smere, no neviem ci ta faramcia nie je iba z kaluze do blata...dakujem za vsetky info