Asi som sociopat ..

Príspevok v téme: Asi som sociopat ..
sociopat

robi mi velky problem sucitit s ostatnymi a casto myslim na seba.. mozno som iba egoista, neviem.. ale napriklad aj teraz ta tragedia na haiti a vobec celkove k mnohym katastrofam a tragediam zvyknem byt apaticky.. no zas ked vidim ako niekto ublizuje zvieratu tak vtedy mi je ho luto.. bude to asi aj mojim odporom voci ludom vseobecne, niekedy si necenim ani seba sameho za to ze som clovek a za to aky som.. celkove som dost apaticky a to niekedy aj k najblizsim, nechcem byt taky ale co mam s tym robit?

Sara1

Vieš, dá sa to trochu pochopiť...Dennodenne sme bombardovaní samými negatívnymi správami, a organizmus je z toho už vyčerpaný- Obrana = apatia. Čo sa týka Haiti, aj to sa dá pochopiť. Bežní, normálni ľudia nijak neprispievajú k jadrovým pokusom, zhadzovaniu bômb a podobnému svinstvu, ktoré narúša celý ekosystém, a spôsobuje zemetrasenia, nijak sme to nespôsobili a nemôžeme to ani ovplyvniť, keby nebolo TV, ani o tom nevieme, tí ľudia si i tak musia pomôcť v prvom rade sami. A je pravdou, že i mnohé pochybné zbierky sú možno len o tom, že peniaze si nechá pár šikovných jednotlivcov, čo na takejto tragédii ryžuje...Veľa ľudí to odradí. A ďaší faktor je, že každý má v dnešnej patologickej dobe dosť vlastných problémov, takže pocity, ktoré tu opisuješ nemusia nevyhnutne znamenať sociopatiu. A okrem toho, človek veľmi potrebuje súkromie, ktorého v dnešnej dobe takmer niet, takže určitá averzia k ľuďom je len následok...

presne

lilly ty si múdra presne tak je to so mnou

ovela viac snimam veci a previdím ako ostatný a velmi ma unavuje povrchnost a vobec myslim zle ma hodnotia ci nepoznaju prave koli tomu že velmi nerada pustam okolie siroke do vnutra a možno sa zdám iná než som ale nie preto pustam tažko že sa bojim konfrontácie alebo sebaprehodnotenia ale len preto že presne už na ziačiatku jsu mi j asné veci ktoré druhý si vobec nevšimnu a kedže vacsinou podla toho nereagujem popletiem cwelé okolie a často presen viem kto čo hovori povie a prečo čo tým slduje atd a pri tom nie som cvok len viem čo možem očakávat som nesmierne predvídavá

sociopat

Lily: asi na tom bude dost pravdy, s tym suhlasim, nie je to sice tak celkom pomoc (tu uz aj tak necakam) ale aj tak vdaka

Lily.

Ktosi mi raz povedal:"Cim vyssia citlivost, tym vacsie obranne mechanizmy cloveka, cize aj ovela vacsia apatia z toho plynuca." Toto je dan za prilisnu citlivost a my sa s tym musime naucit zit a nevycitat si to. Ved nikomu zamerne neublizujeme, len nas akosi vacsmi zranuje, ked sa prilis otvorime, preto mame potrebu az prilis sa uzatvarat. Na pustom ostrove bez ludi by nam bolo ovela lepsie, len by nam tam zas chybali ine potrebne veci pre zivot a intimita s druhym, po ktorej tuzime ovela viac nakolko sa pred nou musime kvoli vyssie uvednym faktom automaticky uzatvarat. Nemusi to tak byt, no byva, zial.

radca

To moze mat vela pricin a nemusia byt len psychologicke. Moze to byt aj nedostatok nejakeho vitaminu (kyseliny listovej napriklad), alebo nieco podobne.

sociopat

bella12: odmalicka som bol skor uzavrety do seba a cim som bol starsi tym viac a vzdy som bol citlivy, akosi som si vytvoril hrubu ciaru medzi sebou a okolim.. taktiez som casto maval (aj mavam) pocit, ze som nedocenovany, nepochopeny.. urcite sa to nezlomilo v jednom bode, skor postupne a je to dane aj mojou prirodzenou povahou, ze som sa k tomuto "dopracoval"

bella12

Skumaj, preco je to tak. Ci ten odpor voci ludom bol odmalicka, alebo sa to v nejakom momente zlomilo. Nic si o tom nenapisal, ale nezazil si nieco bolestne v minulosti, nejaku ranu a preto si zanevrel na ostatnych a mozno aj na seba?