Ako na vas posobi hadka?

Príspevok v téme: Ako na vas posobi hadka?
usiko

ahojte,

chcela by som sa opytat tych zien, ktore uz maju trvaly dlhodoby vztah. Mozu aj muzi.....som s priatelom/manzelom viac ako 3 a pol roka a casto sa hadame. kvoli somarinam, samozrejme. potom sa udobrime, ale na mna kazda hadka posobi strasne destruktivne, proste mam pocit ze zase som zlyhala, nas vztah zlyhal......ten pocit ma vedie k tomu, ze uz je fakt lepsie sa rozist, lebo zase sme/som to nezvladla....

......problem je mozno v tom,ze moji rodicia sa nehadali, lebo otec nemal o nic zaujem riesit, takze som sa nenaucila ako sa v takej situacii spravat.....

.....v hadke....ja proste mu vysvetlujem ako sa citim, ale vraj mam vsetko nechat tak, lebo veci este vac pokazim...ale mna to tazi, takze ja stale vysvetlujem, az sa obaja nastveme a povieme veci, ktore su nie pekne...potom je den dva ticho, alebo ja odidem a ked sa vratim o den-dva, tak je vsetko ok.....ale nie je lebo najneskor o mesiac je o tu znova.....neviem....

...ako beriete hadky vy? ja mam strasny pocit zlyhania, proste sa tazko spamatavam.....mamm niekedy pocit, ze sme sa za cele roky nikam nedostali v tomto...aj ked on vravi za sa to omnoho zlepsilo.....

....mozno potrebujem naucit sa ako sa hadke vyhnut.....ale neda sa to vzdy.....ja uz neviem.....

.....dakujem za rady....

lufee

pridam moj skromny nazor, kedze sama zazivam podobne situacie, som s mojim priatelom skoro 3,5 roka...
podla mna velmi pozitivna vec je aj to, ze ako si spominala, hadate sa na somarinach. vztah, ak ma stroskotat na hadkach, mali by to byt hadky vazne, napr. jeden chce deti a druhy nie, to je vazna vec...na "nevazne" hadky treba len trpezlivost, silu, a vediet si pripomenut preco s tymto clovekom som, co pre mna znamena, a vediet sa ovladat ked uz si clovek ujasni v duchu ktore temy nestoja za hadku. v mojom pripade to je priatelova rodina (odmeranost, odmietanie, ohovaranie, odhovaranie, NEZAUJEM o partnerku vlastneho syna, igoracia, a to vsetko napriek nulovej komunikacii somnou, a mohla by som pokracovat. Nas vztah takmer skoncil koli ustavicnym zlym naladam, neschopnosti pozitivneho myslenia, a koli mojim uvaham ze co robim zle..no tazko rozvyjat vztah ked su nastolene taketo veci (vtedy) vyzadujuce riesenie.
Teda hadky boli stale ale teraz dufam ze sa to zmeni, uvedomila som si ze tych ludi nezmenim a NEHODLAM sa koli nim vzdat muza ktoreho milujem a on miluje/miloval (po tom vsetkom neviem) mna.
Ospravedlnujem sa ze som pisala tak subjektivne, neviem ake presne su dovody vasich hadok, len som sa chcela podelit o moju skusenost-nedovolit veciam ktore zato nestoja znicit nas vztah. Je smutne a je skoda, ako sa muzovi dokaze postupne sprotivit jeho milovana, ktora riesi veci, ktore by on neriesil, zena, ktora si neda povedat. Ja som prave ten pripad...

Deee

moj manzel sa hada sam...na zaciatku vztahu sa hadal so mnou, ale cim viac som hovorila tym viac sa rozcertil...teraz sa trosku pohada sam so sebou (ja nereagujem aj keby povedal, zem je kocka), za chvilu za mnou pride, ze uz v tom ma jasno, ze sme mali pravdu obaja, ze v podsate chceme to iste a odchadza s tym, ze ma lubi...
a vzdy sa hasterime len pre somariny, v podstatnych veciach mame rovnaky nazor :-)

janes1507

ja sa nerad hadam a preto veci ktore su zivotu nepodstatne neriesim..som strasne citlivy na hadky a nemam ich rad tak ako kazdy iny clovek. problemy treba riesit s prehladom a kludom ...vtedy vsetko fungje tak ako ma :D

bodynka

Zeny sme take kemplovane...
co uz ked musime vysvetlovat a vysvetlovat ze usiko? Ked to ten chlap si nevie zapametat...:D

mate59

a to práve chce vedieť sa ovládať,vypočuť toho druhého.Tak si hryzni do jazyka,poštíp sa alebo niečo také.Keď ho nebudeš štengrovať, nebude sa vytáčať.Nauč sa ovládať a správne komunikovať.Ak sa máte radi, dokážete to, človek sa učí celý život.Daj mu slovo,priestor,mlč, poznač si to na papierik, aby ste neodbočili,myslím,že ti tu poradili správne.Šancu máte,tak ju nezahoď, neznič,vydrž.

usiko

baby, dakujem......mate pravdu...akurat partner mi praveze radi ze ked uz sme napati, uz nemam rozpravat ale radsej uist von alebo nieco robit, aby som to uz nerozkecavala....pretoze v hadke nikdy nic nevyriesime...prisli sme na to, ze kazdy si rozprava a ten druhy ho nerozumie, akoby kadzy rozpraval o inom....a tiez hovori ze sa k problemu mam vratit ked buxe pohoda a v klude sa o tom budeme vediet porozpravat....
...lenze ja mam problem vcas prestat s rozpravanim a vysvetlovanim, tqkze sa hadka rozrastie a sme tam kde nechcee byt...ja jednoducho neviem drzt hubu a odplichtit sa niekam, kde ma to prejde.....proste vysvetlujem a vysvetlujem a jeho to vytaca.....