Stazene dychanie pri fyz. namahe

Príspevok v téme: Stazene dychanie pri fyz. namahe
Pepo321

Chcem sa opytat ci sa niekto stretol s podobnym problemom...
pri velmi zvysenej fyzickej aktivite ktora trva kratsi cas (5min napr) zacinam lapat po dychu, nieje to od unavy ale akoby sa telo a svalstvo nesihalo dokyslicovat dychanim, trpim v tom momente stazenym dychanim s pocitom zovretia v krku, akoby som mal zuuzenu dychaciu trubicu. ale do 3-5min pokoja sa vsetko vrati do normalu ako by sa nic nestalo.
napadol ma problem so stitnom zlazou ale to by som mal asi aj ine problemy.

Dych

ja tento problém pociťujem asi dva mesiace. Predtým som to nikdy nemala. Je to taký pocit, ako keby som sa musela nejako "dodýchnuť" hlbokým nádychom, aby telo dostalo dosť kyslíka. A mám pocit, akoby som mala vovnútri nejako obrovsky zväčšenú pečeň, akoby tam nebolo dosť miesta pre pľúca. Neviem, prečo to prišlo tak náhle. Keď som v kľude, je to O.K. Ale len čo začnem trocha cvičiť alebo robiť nejakú fyzickú prácu, už to príde a proste nemám silu pokračovať. Začnem zívať, to si asi telo tak dopĺňa kyslík. Neviem či to je srdce alebo pľúca.

zruseny103

Nie, v strese nie som. Vážne netuším, prečo. Veď mám iba 13. Ale toto už pociťujem taký 1. A rodičom o tom nehovorím, inak by mi zatrhli futbal alebo iné aktivity. Takže by to mohlo byť niečo so srdcom?

zruseny103

Ja by som sa len chela opýtať, žo čo to môže byť, teda či sa mám obávať nejakých ťažkostí v budúcnosti. Pri športe, bicyklovaní, behu, basketbalu či futbalu, v priebehu všetkých týchto aktivít po takých 10 minútach sa mi prestane dať dýchať a začne ma tlačiť srdce. Toto trvá asi takých 8-10 minút, začne sa mi točiť hlava a je mi na odpadnutie. Vodu som pila, tým to byť nemôže. Neviete mi poradiť?

[zruseny12]

...napadlo ma ,ze to moze byt aj chrbticou...velmi tazko radit,musis posudit sam...
ja ked som nemohla prist na problem co mi je...spisala som si vsetky problemi zdr. ktore mam a tak som postupne vylucovala...sledovala som aj stravu,co som jedla atd.trvalo to velmi dlho kym som neprisla na pricinu-aj s pomocou inych,ale nakoniec som sa dopatrala.. LEN SA NETREBA VZDAVAT...PRAJEM TI VELA STASTIA

[zruseny12]

...tazke dychanie moze byt z vela pricin...
mne sa velmi zle dychalo,ked som sla do kopca,a ked mi zistili HELIKOB.liecila som sa na neho a to dychanie sa mi zlepsilo...uz sa mi tak tazko nedychalo...
...ale ked pojdes na interne,urobia ti testy a aspon vylucis tento problem-AK TI TAM NIC NENAJDU- a zacnes hladat inde pricinu...
ak ti zviera aj krk...skus poprosit aby ti urobili TESTY NA TETANIU...
pozri sa do google.sk daj si do vyhladavaca TETANIA tam si nieco o tom mozes precitat...