Krštiny

Príspevok v téme: Krštiny
monte2

ahojte, chcela by som sa spýtať, na krštiny.. viem, že sa robia až po mesiaci, ako sa bábo narodí, ide sa do kostola, to viem, len neviem čo s oslavou. volá sa celá rodina alebo iba babky a dedkovia, alebo ako to je? my by sme chceli robiť krštiny doma, ale že aj tak to vychádza dosť draho. a chceli by sme volať aj rodinu, nie len pár ludí. tak by som sa chcela spýtať, čo asi tak vyjdú také krštiny......dakujem pekne

isabella

meggy10, na kazdom cintorine ak o to poziada pred smrtou sam zosnuly, alebo si to zela jeho rodina... nic na tom chore nie je?

isabella

krematorium? cintoriny, kde pochova aj bez knaza?
co vy neviete, ze ako aj sobas je civilny a cirkevny, tak aj pohreb je civilny a cirkevny a nie su na to vyhradene ani cintoriny ani nic podobne, aj pokrsteny clovek moze poziadat o civilny pohreb a je rovnako dostojny ak si ho tak rodina zariadi... toto by som neriesila a btw, ja by som okolo krstin ziadnu extra velku oslavu nerobila, stacia tam rodicia, dieta, stari rodicia a krstni rodicia a na to vsetko staci nejaky slavnostnejsi obed a je...

kikulka

meggy10,myslím si,že ak niekto nie je veriaci,nedá pokrstiť svoje dieťa,tak ani pohreb nechce cirkevný a ani sobáš.Aspoň takto to ja vnímam z môjho ateistického pohľadu.Tiež nemienim krstiť moje deti,keď budem mať,ak sa tak rozhodnú samé,kľudne,nech sa dajú pokrstiť.Mňa sa nikto nepýtal a teraz som pokrstená a pritom úplne neveriaca.
A aký pohreb?no existuje krematórium,kde sú pohreby veľmi dôstojné aj bez kňaza a taktiež aj na cintorín ťa musia pochovať,aj keď si neveriaca-nepokrstená,len nepochováva kňaz.Teda aspoň u nás to tak funguje.

meggy10

umysel? a ja poviem farafovi, keby sa nieo stalo, keby mal trebars dajme tomu 13 rokov a ja poviem mala som v umysle ho dat pokrstit, alebo ako? a aky potom este pohreb existuje? zakladatelka pisala koho ma pozvat na krstiny, co na jedenie a tak a tu to zacalo, ze najlepsie je nedat pokrstit, trosku mimo od temy.

lienočka765

pochovaju, ak si mala umysel ho dať pokrstiť. a zase sme pri tom...pochovaju...a prečo cirkevny pohreb, ked niekto nechce dať pokrstiť...? lebo je dôstojnejši, lenže to nie je podstata cirkevného pohrebu....

shaunti

tiez musim vyjadrit suhlas s fiskusom

Taka sviatost ako je krst je naozaj velmi vyznamna udalost v zivote cloveka, pretoze podla Svateho Pisma táto sviatosť potvrdzuje samotné vyznanie viery v Jezisa Krista. Kedže človek sa vie rozhodovať a byť zodpovedny za svoje skutky približne od 15 roku života, samotný krst by som nechala na rozhodnutí dieťaťa.