Chcem dať vypoveď a isť na VŠ

Príspevok v téme: Chcem dať vypoveď a isť na VŠ
Zajraa

Ako mam prosím vas postupoavať ak chcem dať v práci výpoveď a isť na VŠ - denné štúdium? Budem chodiť iba na brigady vo voľnom čase. Ak dam vypoveď k 31 augustu mam ísť potom na urad prace? Alebo stači iba na socialku oznamiť že od 1 sept. aby mi platili zdravotnu poistku? a povedať im že idem do školy? Som z toho jeleň :-D

za8icka

A ja sa tak spytam, ak nie som vobec zaevidovana na urade prace? som tam len ze pracujem v zahranici. No a planuje dat tu vypoved a ist na VS na Slovensko

katka...

Ak das vypoved, tak chod na urad prace. A povedz im, ze nastupijes na VS. Myslim, ze ta ani nezaeviduju. Len im potom donesies potvrdenie z vysokej skoly, ze tam chodis. To treba odniest aj na zdravotnu poistovnu. Lebo ak ides na denne studium, tak nie si evidovana na urade prace. Takze mozno tam nebude treba ani nic nosit. Ale pre istotu sa chod spytat.

biopich

nechcem ti radit zle radsej sa chod jeden den poinformovat. Bolo by mozno lepsie ist po ukonceni pracovneho pomeru na urad prace sa zaevidovat oni ti daju papier ktory odnesies na zravotnu a socialnu poistovnu. Ked uz budes mat papier zo skoly ze navstevujes skolu odnesies ho na urad prace. Neviem v tvojej situacii som nebola ja som nastupovala na externe tym padom som ostavala na urade pokial som si nenasla zamestnanie...

Zajraa

Ale musim im isť aspon povedať aby mi platili zdravotnu poistku či nie keďze doteraz mi ju platil zamestnavateľ.

biopich

Daj vypoved a chod na skolu. Ak nastupis hned na denne studium myslim ze to netreba nikde nahlasovat jedine ak si mlada a este by urad mohol platit tvojej mame pridavky...