nechem byt kto som

Príspevok v téme: nechem byt kto som
natomneza

potrebujem sa hlavne vyrozpravat, ale ak mate nejaku radu budem len rad. takze som 19nast rocny chalan, introvert, nikdy mi to neprekazalo, isiel som len za svojim cielom aby som sa dostal na vysoku skolu, nikdy som sa s ludmi nebavil ja nwm nejako som nemal potrebu, ked sa zjavila ona, hned som sa zamiloval, na veciach v ktorych som videl zmysel svojho zivota uz mi ani nezalezi, chodime spolu mesiac a naozaj ju strasne lubim, ona je dokonala akurat uz citim ze jej zacina prekazat ze som nekomunikativny, ja by som proste chcel lenze to nejde a nedokazem sa prejavit, spravam sa ako keby som k nej nic necitil a pritom to vo mne uplne vrie tuzbou po nej, mozem sa zmenit? ci takyto pako ostanem navzdy? ked si predstavim ze by som ju mal stratit ani nemam chut zit.tot asi vse, diky

natomneza

shivan, vazim si to naozaj ale ja nwm nejako nemam odvahu si s niekym cudzim len tak pokecat, ani moj najlepsi kamos nepozna moj vnutorny svet :), takze ja by som ti svoje srdce nedokazal vyliat, tak nwm ako by si mi dokazal pomoct. u tej psychologicky robim teraz hlavne testy, ze v com je zadrhel presne take, o asertivite a..., a v sms jej aj ja dokazem popisat vselico, niekedy posielam sms ze je ako tri v jednej, lenze nazivo je to so mnou biedne ale tiez mam take obdobia ze niekedy rozpravam viac niekedy nic ale v podstate je to stale celku malo :( ale ja nwm ja jednoducho vobec nemam potrebu rozpravat :-(

babula58

natomneza
no takze presne viem o com hovoris a presne viem ako sa spravas...ja mam tiez takeho priatela a som z toho dost nestastna...pretoze ked pridem z prace domov tesim sa na neho ako si pokecame, povie mi co nove a tak..a on ma odbije len jednou vetou...dokaze cele hodiny len pri mne byt a nic nepovedat...a ja som z toho riadne nervozna...uz som mu to povedala xykrat, on sa chce tiez velmi zmenit ako ty ale proste je taky...tak ho uz tak beriem, aj ked stale ma to mrzi ze nie je vyrecny...ale poradim ti aspon skus sa s nou rozpravat,...lebo moj priatel aspon obcas pokeca, nie je uplne stale ticho ale ma aj take obdobia ze je len ticho..ale ze ma lubi tak s tym problem nema mi povedat..a v sms a telefone je velmi vyrecny..nazivo ked sme spolu to nie..a tiez neviem preco...

Znicena

Mam dobre spravy :)
Da sa to zmenit... Ale mozno nie az v takej miere, ze bude z teba iny clovek, ale mozes sa naucit byt komunikativnejsi a priebojnejsi. Su na to rozne kurzy a knihy a tak, ale musis zistit presne v com mas problem, ci si len tichy (kurzy komunikacie), lebo s tebou kazdy zameta (kurzy asertivity), alebo presne analyzovat svoju povahu a zistit co konkretne by si chcel.
Napis si na papier aky by si chcel byt, presne sa opis, ako by si chcel vyzerat ako vystupovat a ako sa spravat a ...
A kazdy den si to citaj, predstavuj si, ze uz taky si. A maj z toho radost :) A kludne sa snaz si predstavit aj nejake konkretne situacie a ked ich zazijes, tak skus urobit to, co si si predstavoval, hlavne vela o tom studuj a nehovor si, ze to nedokazes, lebo to dokazes, len to sam musis chciet a verit si :)))

Co sa tyka tvojej lasky :) Ako uz bolo pisane da sa to prejavit hociako. Tak jej posielaj zalubene SMS, ci rukou pisane listy, sem tam jej dones nejaky kvietok, ved k tomu slova nepotrebujes, uz ti to tu radili...
Vela stastia

hope2

Neboj casom to dokazes otvoris sa.Ved k horsiemu to uz aj tak nemoze ist ked sa snazis.Niekedy je lepsie menit sa po krocikoch a vazim si ludi ktori na sebe neustale pracuju.Drzim paste.

natoneza

hope2, jasne ze sa nechcem zabit, mam len taky strasny pocit ked pomyslim nato ze by som mal o nu prist, ja chcem byt iny nielen kvoli nej, ale aj kvoli sebe, uz ma to poriadne stve aky som nepriebojny, nerozhodny, tichy a... kopa dalsich veci, ale zase nemyslim ze vsetko je na mne zle :) to nie. psychologicku navstevujem kvoli tomuto, viem ze ja sa nemozem takto zmenit ale mozem sa naucit vystupovat ako extrovert, byt spolocensky, teda aspon ona to tvrdi a ja jej verim, akurat snazim sa fakt strasne moc len sa mi nezda ze by som sa co len priblizil k zmene je to pre mna fakt tazke

hope2

Ak sa moc uzatvaras tak Ti urcite doporucujem psychologa.Mozno Ta nauci otvorit sa ak je to z psychickych dovod.Je velmi pekne ze sa snazis na sebe pracovat no pozor osobnost sa neda uplne zmenit. Nic nie je az tak dolezite aby clovek nemal chut zit a dufam ze si to slovicko nemyslel vazne tam na konci.Mna v zivote poslal do kelu jeden chlap lebo som mu nevyhovovala nazorovo a chovanim lenze ja si neviem predstavit ze by som sa hrala na niekoho ineho.To ked sa ozenis tak sa bude Tvoje chovanie menit podla nalad manzelky ci co?Moj druhy partner bol este lepsi lebo zacal fetovat a hrat automaty.Celkovo by to bol uzastny chlap a bola by som s nim dodnes no drogy ho zrujnovali.Napokon som sa s nim predsa len rozisla lebo ma to zacalo negativne ovplyvnovat a zistila som ze opat som druhorada.Vzdy bola najskor droga a potom ja.Ver mi ked to zazivas dlhe roky tak bud zacnes aj ty brat drogy ale ak nemas k tomu sklony tak sa casom zarucene odlubis.Ja som pri nom velmi zavcasu dospela a aj ked mam uzastneho muza tak uz nikdy sa do nikoho tak nezalubim.Prava laska je naozaj len jedna.Chlapec ktory bral drogy sa dva mesiace po nasom rozchode obesil.Este stale som ho lubila a zrutil sa mi cely svet.Plakala som kazdy den a trvalo to pol roka.Neviem ako ale napokon som sa z toho dostala.Clovek musi bojovat a mysliet na druhych.Nedokazala som spachat samovrazdu lebo viem ako by moja strata bolela blizkych.Ja im nedokazem takto strasne ublizit a ver citila som sa naozaj strasne.Obrovsku ranu na dusi mi zahojil cas a napokon moj syncek.Prenho som najlepsia na svete.Co som Ti tymto chcela povedat?Vzdy najdes v zivote niekoho komu nevyhovies nech robis cokolvek no hadam sa nepojdes dat kvoli tomu vyreklamovat.Musis byt hrdy na to aky si a ber si priklad z ludi ktorych obdivujes.Je mi pravdu povediac divne ze draha Ta chce zmenit.Ved Ta poznala od zaciatku takeho aky si a mala by si mysliet ze si uzasny.Vsetko je o zivotnom postoji.Ja Ti samozrejme prajem aby si si svoju polovicku udrzal a ak nie tak dufam ze aj tak uz nikdy nepovies vetu ze nemas chut zit ak niekoho stratis.Ja som sa tej vety zlakla a nedalo mi napisat reakciu.Vies kolkym ludom by si ublizil keby sa Ti nieco stalo?A co Ty vies ci by neprisla este lepsia holka?Pozri co sa ma stat sa stane ale ak nahodou pride v nasom zivote velmi sychrave obdobie tak jedneho dna sa aj tak vycasi.

lillyann

skus si to natrenovat sam doma. Zavri sa sam do izby, zatvor oci, predstav si priatelku a skus "jej" povedat co k nej citis. Stale si ju pri tom predstavuj, vyznaj jej lasku. Potom napis, ake to bolo :)

natomneza

lillyann, nie vzdy som bol nespolocensky ja nwm preco som sa taky stal, myslim ze som sa takym stal umyselne, stranil som sa spolocnosti, postupne sa uzatvaral do seba, predtym mi to tak vyhovovalo ale teraz je to strasne, nedavam najavo city mozno ako ochranny mechanizmus preto aby som sa nepopalil aj ked sa mi to nikdy nestalo, ale pre priatelku ja by som sa jej chcel ,, otvorit,, lenze ja nwm ako nato, hrozne sa musim premahat aby som jej povedal ze ju lubim, je je nadherna.. aj ked to tak proste je :-(