Dlhotrvajuca nadcha u kojencov

Príspevok v téme: Dlhotrvajuca nadcha u kojencov
Adriqua

Naše bábätko má už od pôrodnice tj vyše 3 mesiacov trvajúcu nádchu. Rôzne kvapky do nosa pre kojencov nepomohli, na radu pediatra zvlhčujeme vzduch, striekame každý deň do nosa morskú vodu a odsávame 1-2x denne soplíky. Na jednej strane sa bojím aby sa nepoškodila odsávaním sliznica, na druhej strane by som bola nerada keby nádcha udrela na priedušky alebo do ucha. Dá sa toho vôbec definitívne zbaviť? Zdá sa mi že nádcha trvá už naozaj dlho.

lujzijanka

Ahoj, moj maly byval tiez velmi casto "soplikovy", ked dostal nadchu, mal ju aj mesiac, co mi teda pride strasne dlho.. na radu nasej pediatricky sme si kupili lampu Bioptron a uz pri prvych priznakoch som malemu svietila na nostek (samozrejme kym spal, aby sa nemrvil) a nadcha ho vzdy do tyzdna prejde... skus si o tom precitat napriklad na www.bioptron.senea.sk je to tam celkom rozumne napisane...

ele

Skoda ze nekojis :(( A urcite by som si vynutila pozornost lekara, lebo to nie je normalne!! A ked nic, tak ho vymenit treba. Tu na fore ti nikto odborne neporadi, podla mna sa jedna o alergicku nadchu, ktora nedajboze moze vypuknut do astmy, prave preto by som to nepodcenovala. MOZE SA JEDNAT O PORUCHU IMUNITY. nA TVOJOM MIESTE BY SOM ZACALA KOJIT ZO VSETKYCH SIL, UROBILA BY SOM PRETO VSETKO. To je najprirodzenejsia cesta ako babatku zvysit imunitu.

Adriqua

Nezaoberá, podla neho je to u takých malých detí normálne, ale sa mi to nezdá. Kvapky nedávam lebo aj tak nepomohli a nekojím. Infekčná asi nie je.

ele

To je strasne dlho, sa cudujem ze sa s tym nezaobera Vas detsky lekar. Kvapky do nosa nie su na nadchu, ale na odopchanie nosa, su navykove, drazdia sliznicu a v konecnom dosledku mozu zhorsovat, alebo predlzovat nadchu, takze pokial dietatko vie dychat, tak kvapky by som urcite nedavala. A kojis? Ked to nie je infekcna nadcha, tak neprejde na priedusky.