Chudnutie vs. antikoncepcia

laura2209

Baby uvedomte si, že priberanie na váhe nesuvisi s uzivaním antikoncepcie. Ano, pri niektorej sa môže zadržiavať voda, no sú také, ktoré, to nespôsobujú. Ked si pocas užívania antikoncepcie pribrala 4 kila a po jej vysadeni tie 4 kila nezmizli, tak to potom nie je z antikoncepcie. Stačí ked tvoj kalorický prísun prevyšuje tvoj kalorický výdaj a kila pribudaju. Môžeš jesť aj stále rovnako, no stačí, ked sa budes menej hýbať. Mám asi 2 kamošky, čo užívaju Daylette a dalšie 2 užívajú Dayllu a ani jedna z nich s tým nemala problém.

Sima345

Viem, ze tema je uz neaktualna, ale reagujem na Zirafku. Nie je to len o tom, ty z nej mozno nepribrala, ale ja som brala daylette 4 mesiace a mam o 4 kg viac a ani po vysadeni sa ich neda ani za boha zbavit. A to mi doktor tiez nakecal, aka je tato antika skvela, nepribera sa z nej atd.

zirafka222

Ahoj, su rozne druhy antikoncepcie s roznymi účinkami (okrem toho antikoncepčného). Existuje aj taka antikoncepcia, ktorá dokáže zabrániť zadržiavaniu vody v tele + nezvyšuje chuť do jedla a tým pádom žena pri jej užívaní nepriberie. V antikoncepcii máš 2 druhy hormónov. Jeden je estrogén a druhý je gestagén. Estrogén prispieva k zadržiavaniu vody v tele a preto je vhodne ak sa k estrogénu pridá taký gestagén, ktorý tento vplyv dokáže tlmiť. Takuto vlastnosť ma gestagén, ktorý sa nazýva drospirenon. Obsahuje ho napr. DAYLLA, alebo DAYLETTE. Ja ju užívam už dlho a som s ňou veľmi spokojná. Nepribrala som pri nej, zlepšila sa mi pleť, a zmizol mi predmenštruačný syndrom. Takže ked sa bojite priberania, treba si vybrať len vhodnú antikoncepciu

Jajka09

tabletky uzivaj dalej je to normalne...menštruacia sa dostaví o mesiac...ak si mala pohl.styk pre istotu si urob tehotensky test

wauka

cavte baby,,,,,brala som HAK mercilon,,,teraz som zacala brat prvy mesiac YAZ,,mate skusenosti s YAZOM??nedostala som kramy vadi to?? mam nadalej užívať lieky či??som bezradná lebo som niekde čitala že niekto nemal vobec krámy od YAZ...

kvietok3

jajka..tak super...ja mam tiez novynette :) asi mame nieco spolocne..a ak sa mozem spytat, kolko si vazila a merala na zaciatku?...wauka..no ved prave o tom to je, ze mas vacsiu chut na jedlo asi a zalezi na tebe ako sa ovladnes..tych par kil si mohla aj vekom nabrat a nie z antiky

wauka

ja neviem brala som Mercilon,,,nepribrala som ,,,ale mi vadi ze som mala stale chut nieco zjest,,a nemala som chut na sex,,,,i ked pravdou asi je ze na zaciatku ked som zacala brat som mala 48 teraz mám 52, nemala som chut ani na sex

teraz mi predpisali YAZ snad sa dostanem zas na 48 kg,,,lebo vraj nezadrziava vodu a ani nezvysi chut do jedla,,,