Zacne ma napinat a citim nervozitu

Príspevok v téme: Zacne ma napinat a citim nervozitu
Magie19

Velmi casto sa mi stava, ze ma zacne napinat a citim nervozitu aj pri beznych situaciach (pred tym ako idem von s priatelmi) Neviem co sa so mnou deje, stravujem sa normalne, navstevujem strednu skolu cize nemam az take velke stresy zo skoly. V poslednych dnoch citim v zaludku obrovsku tremu a neviem sa toho zbavit. Dokonca sa mi stava ze obcas nemozem ani rozpravat lebo citim ze ma zacne napinat. Prosim poradte, ako mam proti tomu zakrocit?

Magie19

Ach usmev, ja som bola uz tisic krat odhodlana ze si dam krv zobrat z chrbta ruky ale ked si predstavim ten pocit, ze mi to tam stiahnu a ten proces, no to nie... Ale nehorazne ma to obmedzuje, jedine co so mnou mozu robit v ramci krvy je test z prsta na sklicko. Kolkokrat na to ani nemozem prestat mysliet, jednoducho si v podvedomi robim sama sebe zle. Zvlastne..

usmev:)

Magie19, tak sme dve:-)
ja mam z toho tiez strasny strach.. a uz len to miesto je pre mna take kriticke.. mozno keby som poprosila, ze z chrbta ruky, bolo by to ine, ktovie:-)
a ako to teda riesis?
a to ma mrzi, ze ti nepomohla, neskusala si ju zmenit alebo skusit psychoterapiu?

Magie19

Ahoj usmev, mam nehorazne panicky strach z odberu krvy, mam problem s tym miestom na ruke, vlastne s hocicim co je zabodnute v ruke :) Mam to uz od detstva akonahle sa zacne rozpravat o "takych" veciach chytam si ruky a znervozniem. Psychiatricka mi moc nepomohla lebo absolutne odmietam mysliet na to ze by som si niekedy v zivote chcela dat odobrat krv z tej casti ruky.. zaujimave nikdy som nekomunikovala s niekym kto ma to iste vsetci sa mi len z toho smiali ze je to nezmysel.

usmev:)

ahoj, Magie19:-) ono to naozaj vyzera ako psychicky problem.. na tuto temu by som sa vedela vela rozpisat, ale bohuzial som tu teraz len na skok, tak nabuduce, ked budem mat viac casu, dobre?:-)
ale jedna vec ma zaujala.. pisala si, ze chodis k psychiatricke z jedneho dovodu a tym je strach z odberu krvi.. ja mam panicky strach z odberu krvi, clovek by ani neveril aky velky.. no obrovsky.. tak by ma zaujimalo - prekonala si ho uz? ako ti v tomto pomohol psychiater? co konkretne? ako si na tom s odberom krvi teraz? fakt by ma to zaujimalo:-) velmi pekne dakujem za odpoved:-) drz sa!:-)

amika

vies,to dychanie je zrejme zo vsetkeho najdolezitejsie,ale nie vela ludi vie ako spravne dychat...ja ucim jogu a tam je to dychanie prevelmi dolezite,skus jogu,zmeni ti to pohlad na vec,pomoze ti to a nauci ta nebat sa prekazok :-)
ak ta ta nervozita nabuduce prepadne,zacni si dychat do brucha,nadych napocitaj do pat a hlboky vydych znova napocitaj do pat. pritom si predstav osobu alebo zvieratko,alebo nieco co ti vycari usmev na tvari a uvidis trenovanim tejto situacie sa to vsetko zmeni v tvoj prospech :-)
tolko odo mna,dufam,ze si z tohoto zoberies nieco a ze som tu netravila cas nadarmo,lebo sa ti tu snazime pomoct,tak papa

Magie19

amika nieco na tom bude, mne sa tiez casto toci aj hlava, mala som na svoj vek toho v zivote vela... Ale viem ze na tom niesom najhorsie.
To dychanie do brucha znie celkom zaujimavo. Vzdy ked mi pride zle totiz panikarim co je este horsie :/

amika

a zabudla som este dolezite:
ak na teba pride nejaka uzkost,alebo tocenie hlavy,tak dychaj do brucha nie do pluc,lebo tak sa ti ulavi a ukludnis sa :-)

amika

mas to podla mna psychicke,ja som mala podobny problem a sice tocila sa mi casto hlava,pretoze som mala nestravene problemy v rodine,furt som sa stranila nejakych emocii,bala som sa,ze to bude boliet,bala som sa plakat,alebo rozpravat o tom...az som nasla velmi superneho terapeuta a ten mi vysvetlil nasledovne:
Kazdy clovek ma emocie,niekto ich ukaze a da ich najavo,iny ich potlaca.
povedal,ze emocie a tlaky v tele musia nejakym sposobom von,cize: ak sme napr.nervozni,tak sa trebars pozvraciame,ak sa bojime tak sa trebars pokakame,alebo pocikame,ak sme vzruseni ulavime si sexom a hlavne orgazmom,cize vsetky tieto stresy,tlaky a emocie musia von budto ustami,alebo pohlavnymi organmi. Tebe ak pride nevolno od zaludka,ale nejaka nervozita,mozes si pomoct tym,ze sa vykricis-vies jak sa ti ulavi? :-) ja dufam,ze som to tu napisala tak,ze mi rozumiete

Help

Magie- prve dni je to normalne...
sa ti v mozgu stabilizuje aj serotonin a chemicke reakcie.
No presviedcat ta nebudem,ze liecba je dolezita.Aj tak si robi kazdy co chce a potom take otazky.