Rodičia mojho priateľa...

Príspevok v téme: Rodičia mojho priateľa...
jajka100

Ahojte, mám problém s priateľovými rodičmi. Sme obaja zúfalí z toho, čo urobiť, aby to bolo už v poriadku. Prosím vás o vaše názory an túto problematiku. S priateľom sa poznáme pol roka, k nemu domov chodím už jeden a pol mesiaca, Pretože sa striedame v navštevovaní sa, pretože sa nevídavame často, iba raz za týždeň kvôli dialke. Na začiatku boli jeho rodičia voči mne milý a bolo vidno, že ich to teší, že ich syn má priateľku, no všetko sa zmenilo. Možno je to dôležité, neviem, ale priateľ má mňa za prvú vážnu známosť, nikoho si ešte nezobral domov a s nikým nechodil vážne. Po čase som spozorovala, že jeho mama je voči mne akási uzatvoreniejšia, priateľ mi povedal, že má len zlú náladu, že on ju pozná predsa len. Bohužiaľ sa mýlil. jeho otec bol naďalej v poriadku, ale začal s tým aj on. Minulý mesiac jeho mama začala vravieť priateľovi, že nemá zo mňa dobrý pocit, že nekomunikujem s nimi, že sa neviem pozdraviť, pričom sa zdravím stále. Vraví, že priateľ sa zmenil, a že je príloš mladý-má 18 rokov a ja 21. Je vraj mladý na vážny vzťah a že nech si ešte užíva. Prešiel určitý čas a jeho mama zase začala. Zakaždým, keď začne priateľovi vyčítať aký je, tak začne s tým, ako sa jej nepáčim. Včera to nabralo už na spáde, povedala, že sa k sebe nehodíme, vraj on je taký sebavedomí a má ambície a ja ho budem ťahať k zemi. Chceli sme spať u neho cez víkend aspoň dva dni, keď sme tak z ďaleka, no nedovolili nám to, včera mu povedala, že keby mal týždňové známosti, či mesačné, tak by im to nevadilo, keby tam spali u neho, ale takto vážne vraj nie. Vôbec sa s nimi vraj nedá komunikovať, nepočúvajú ho a vravia si len a len svoje. Vraj som príliš tichá a neviem čo chcem, a nemám cieľ. Ale ani jeden ma nepozná z nich. Po pravde, ani nemám chuť ísť k nim, ani nemám chuť s nimi komunikovať a pýtať sa ako sa majú, pretože sa hnevám. nevieme s priateľom čo si počať. Na valentína som bola za priateľa, bez ohlásenia, chcela som ho prekvapiť, ani neviete aký bol s toho mimo, že som došla, bol veľmi šťastný.jeho mama sa nezabudla spýtať: prečo musela vlastne prísť?a to ak si predstavuje, že len tak príde? Všetko je podľa nich negatívne, prosím o váš názor. je pravdou, že mám strach s cudzých ľudí a potrebujem trochu viacej čase, aby som vedela bez strachu komunikoVAť OTVORENE. Ale ja chodím predsa len za priateľom a nejdeme sa brať, milujem sa, ale nevidíme do budúcnosti.

oh.my.gosh

moze byt jajka, nevestu nemusi dodnes. a to nema ani jediny najmensi objektivny dovod na to, aby ju nemala rada. proste subjektivne. nema ju rada a bodka. neviem preco su niektore zeny take.

jajka001_

oh my gosh - je tu jeden maly rozdiel, tvojej mame je to buduci zať a nie buduca nevesta - svokry nevesty nenavidia, so zaťmi sa dokažu zmieriť

oh.my.gosh

darika vidis, ty by si bola aspon ochotna komunikovat. len niektori ludia maju voci partnerom svojich deti predsudky uz len z principu, a rozumna komunikacia je nemozna. mne mama zakazovala rovnako aj kamaratky, ktore jej sypmaticke neboli. proste ako pisete bola moja zivitelka, preto chcela mat nadomnou absolutnu kontrolu, ale uz je to konecne moja mama, co chape, ze mam vlastny nazor. proste mi jedneho dna rupli nervy, lebo nemala najmensi dovod voci nemu nieco mat, je to totalne sikovny perspektivny chalan s dobrym srdcom. a teraz ho ma velmi rada. a som s nim od 16tich a teraz mam 23. a ked raz budem mat deti budem s nimi mat kamaratsky vztah, lebo som zazila, aky zly bol vynucovany respekt. a bol hlavne kontraproduktivny. ale skoda reci. myslism si ze kazdy by mal radsej v rodicovi priatela, nez zivitela diktatora... nevadi ze ma nechapete, ja nechapem vas cize nema to to vyznam riesit.

darika

oh.my.gosh.
no,tak moj syn ked bude raz mat frajerku a mne sa dievca nebude zdat z mojho pohladu,budem s nim v prvom rade komunikovat.Ale zase ty este asi nemas deti,pretoze tvoje reakcie by som povedala,ze su ako u maleho decka,ktore kym nedosiahne,bude sa hadzat o zem.Stale som toho nazoru,ze viac by mal vysedavat chalan u baby ako opacne.Toto sa nebude mozno ani mne pozdavat.Rodic ma pravo rozhodnut,koho si pusti do bytu.A nazor typu,ze mama sa moze aj na hlavu postavit...hmmm

oh.my.gosh

a ked ani po sto pokusoch o rozumnych dohovor nenastane zmena? tak by ste sa podriadili? vy tak vnimate naozaj rodicov, ze zivia ma tak budem drzat hubu? urcite musi existovat respekt o strany dietata voci rodicom, ale aby sa deti z vdacnosti plazili, ze ich rodicia zivia a mozu u nich byvat, a rozkazovali kto k nim moze chodit, to u mi pride cudne. okrem toho respektu zo strany dietata voci rodicom musi ale existovat aj priatelstvo a pochopenie zo strany rodicov. vy presne pisete akoby to pisala moja mama (volakedy), odcudzili sa jej predomnou dve deti, v mojom pripade uz dostala rozum. nemali by ste rodicov vnimat v prvom rade ako zivitelov, ale ako rodicov, ludi ktori vas maju chapat najviac zo vsetkych. nejako by som sa na tuto temu za normalnych okolnosti nerozpisovala, len viem, ze keby som radikalne nezakrocila v podobnom pripade,stratila by som bud lasku mojho zivota, alebo mamu. no jajka aspon vidi, ze existuju naozaj rozne nazory na vec, a moze si vziat priklad, aby nikdy nebola ako frajerova mama, a neocitla sa v teme svokra. rigid people

jajka001_

jeho mama na teba žiarli, to je celé...ako každá svokra. táto ťa bude teda pekne neznášať ked je už teraz takáto. uprimna sustrast.

luciferka

oh.my.gosh, no tak to nechapem teda tvojich rodicov.....ja som skusala aj vydupavanie si, a bola som rada, ze nakoniec moji rodicia neustupili.....potom prislo na rad to, ze dobrou a normalnou cestou sa to poriesilo....moji rodicia tiez maju radi mojho priatela, ale keby mal byt u nas kazdy druhy vikend urcite by sa im to nepacilo....sme dospeli, hoci studenti uz zijeme svojim zivotom, tak nech mi nikto nehovori co maju robit studenti, ze nemaju inu moznost ako byt kazdy vikend doma.....a je to predovsetkym dom mojich rodicov, a aj ked mame dvere stale otvorene, nemam pravo im hovorit co maju a co nemaju "trpiet" vo svojom dome, nadobudli ho vlastnymi silami a az ked zistitte ake je to tazke, tak vam mozno trkne, preco si to tak chrania....a to ze som sa chodila kurvit, ako ste to tu poniektori nazvali, tak si myslite co chcete, pre mna to boli najkrajsie chvile, a bola by som zvedava, kde budete prespavat vy, ked pojdete niekam vylet, alebo budete chciet byt sami v klude.....

isabella

ja s lady24 suhlasim, ak je to dom/byt rodicov tak vodit tam niekoho kto tam este aj bude prespavat bez suhlasu rodicov nejde, tu nejde o ziadne vydupavanie, bud nastane nejaka dohoda po rozumnom dohovore, alebo bude proste tak ako povedia rodicia, ak raz dieta zije pod ich strechou a este ho aj zivia tak si v tomto nemoze robit co chce...
potom to dopada taketo veci ako u mojej tety... 6 ludi v jednom trojizbovom byte... no dakujem pekne...