Rodičia mojho priateľa...

Príspevok v téme: Rodičia mojho priateľa...
jajka100

Ahojte, mám problém s priateľovými rodičmi. Sme obaja zúfalí z toho, čo urobiť, aby to bolo už v poriadku. Prosím vás o vaše názory an túto problematiku. S priateľom sa poznáme pol roka, k nemu domov chodím už jeden a pol mesiaca, Pretože sa striedame v navštevovaní sa, pretože sa nevídavame často, iba raz za týždeň kvôli dialke. Na začiatku boli jeho rodičia voči mne milý a bolo vidno, že ich to teší, že ich syn má priateľku, no všetko sa zmenilo. Možno je to dôležité, neviem, ale priateľ má mňa za prvú vážnu známosť, nikoho si ešte nezobral domov a s nikým nechodil vážne. Po čase som spozorovala, že jeho mama je voči mne akási uzatvoreniejšia, priateľ mi povedal, že má len zlú náladu, že on ju pozná predsa len. Bohužiaľ sa mýlil. jeho otec bol naďalej v poriadku, ale začal s tým aj on. Minulý mesiac jeho mama začala vravieť priateľovi, že nemá zo mňa dobrý pocit, že nekomunikujem s nimi, že sa neviem pozdraviť, pričom sa zdravím stále. Vraví, že priateľ sa zmenil, a že je príloš mladý-má 18 rokov a ja 21. Je vraj mladý na vážny vzťah a že nech si ešte užíva. Prešiel určitý čas a jeho mama zase začala. Zakaždým, keď začne priateľovi vyčítať aký je, tak začne s tým, ako sa jej nepáčim. Včera to nabralo už na spáde, povedala, že sa k sebe nehodíme, vraj on je taký sebavedomí a má ambície a ja ho budem ťahať k zemi. Chceli sme spať u neho cez víkend aspoň dva dni, keď sme tak z ďaleka, no nedovolili nám to, včera mu povedala, že keby mal týždňové známosti, či mesačné, tak by im to nevadilo, keby tam spali u neho, ale takto vážne vraj nie. Vôbec sa s nimi vraj nedá komunikovať, nepočúvajú ho a vravia si len a len svoje. Vraj som príliš tichá a neviem čo chcem, a nemám cieľ. Ale ani jeden ma nepozná z nich. Po pravde, ani nemám chuť ísť k nim, ani nemám chuť s nimi komunikovať a pýtať sa ako sa majú, pretože sa hnevám. nevieme s priateľom čo si počať. Na valentína som bola za priateľa, bez ohlásenia, chcela som ho prekvapiť, ani neviete aký bol s toho mimo, že som došla, bol veľmi šťastný.jeho mama sa nezabudla spýtať: prečo musela vlastne prísť?a to ak si predstavuje, že len tak príde? Všetko je podľa nich negatívne, prosím o váš názor. je pravdou, že mám strach s cudzých ľudí a potrebujem trochu viacej čase, aby som vedela bez strachu komunikoVAť OTVORENE. Ale ja chodím predsa len za priateľom a nejdeme sa brať, milujem sa, ale nevidíme do budúcnosti.

oh.my.gosh

lady ja si v zivote od nikoho nedam rozkazovat. moja mama je moja mama nie pan boh. a uz vobec nebudem drzat hubu a krok, ze byvam doma. to mas uzasny vztah s rodicmi teda naozaj....ja som si domov nechcela priniest domov na navstevu drogoveho dilera ani nic podobne, ale super cloveka, co uz teraz doma vedia. myslim to ze je to super clovek. ano bola som doslova jak male decko co sa tresklo o zem, lebo moja mama mi branila vo vztahu, na ktorom mi najviac na svete zalezalo. a vidis ako dobre som urobila :) teraz sa ho zastava ked sa pohadame, je na jeho strane, rovnako jeho mama. vidia, ze sa lubime tak su radi. teraz mame perfektne rodinne vztahy. moj starsi brat ale drzal hubu krok a jeho frajerka nebola u nas trikrat vitana. hned po skole si kupil byt, z frajerky je manzelka, a mama s bratom uz nikdy nebude vychadzat tak ako predtym. proste maju navzdy narusene vztahy, pritom bratova zena je super, mila, VELMI uspesna, dobre sa stara o rodinu, ale pre moju mamu nikdy nebude dost dobra. anveiem kao vies z mojho prispevku usudit, ze mi doma splnia kazde zelanie, to je starsna kravina, ja mam velmi prisnych rodicov, ale nebudem lubim koho mi oni prikazu. ale je kazdeho osobna vec ci bude niekoho panacik.

cajik

Dee- ale ked maju obaja okolo 20tky, a su dajme tomu studenti, tak co maju robit ???? z brigad by tazko spolu vyzili, pokial nie su z nejakej malej dedinky kde su extra nizke naklady. ale aj tak si to neviem predstavit. nie vzdy sa to da. nepoviem keby mali 25 rokov, ale chalan ma 19, mozno este chodi do skoly a dlho aj bude, tak co maju mladi robit ?? urcite je lepsie chodit domov, ako do nejakeho hotela, mne hotel pripada ako keby sa tam isli s prepacenim kurvit, a nie akoby boli partneri. podla mna je uplne normalne, ze ked dvaja spolu chodia tak sa navstevuju aj doma. a duplom ked byvaju od seba daleko, tak asi nema vyznam stretnut sa po (par) hodinovej ceste na hodinku a ist kazdy domov..

lady24

Pokym zijes pod ich strechou a zivia ta, neostava ti nic ine, iba drzat hubu a krok. Nie je to predsa tvoj byt. Preco by si ty mala rozhodovat a presadzovat, koho si tam privedies? Vo vlastnom si rob co chces, ale preco rodicom nutit nieco, co je proti ich srsti?

darika

mama uz proste zistuje,ze pomaly prichadza o syna.Treba ju pochopit.Ja ale nerozumiem,preco ty chodis za nim a nie on za tebou.Aj to sa im nemusi zdat,ked zena chodi za synom a potom...mozno aj ten vekovy rozdiel.2 roky nie je vela,ale rodicia to vacsinou tak vidia.Neradi vidia starsiu nevestu ako syn.
Urcite by som prestala ja chodit tam.Nech pride on.

oh.my.gosh

menej caste navstevy? jajka pise ze k nemu chodi raz za tyzden. neviem preco by mali ustupovat. rodicia nemaju pravo nikomu vyberat partnera, treba si fakt doma narobit poriadky, ved uz nie ste male deti, aby vam niekto rozkazoval s kym kde a kedy sa mate stretavat obzvlast s kym mate chodit. mna to skoro stalo vztah. a necudujem sa, ze vam rodicia netolertovali partnerov doma, ked si to neviete presadit.

cajik

..a deti si nezasluzia, aby im rodicia donekonecna riadili zivot a vraveli im co je spravne a co nie.
mne sa pristup "oh my gosh" paci. ale na kazdeho plati inak, to uz musi kazdy sam vediet, aki su jeho rodicia, a co si k nim moze dovolit (/co na nich plati a co nie)

a aj tak si myslim, ze tu riesime nieco ine nez je koren veci.. mala by sa ozvat jajka, ci si nemysli ze to je tym ze tam travia "vela casu". podla mna to vela nie je, kazdy druhy vikend

lady24

oh.my.gosh: no, tento sposob "vydupania" mi s prepacenim pripomina ked sa male dieta z trucu hodi o zem. Rodicia ti ziadne stastie kazit urcite nechceli. Ale taketo vyjednavanie a doslova psychicke vydieranie si myslim ziadny rodic nezasluzi. Dcera ma predsa predovsetkym respektovat rodicov a nie si z nich robit gumovych panakov, co splnia kazde jej zelanie... Neviem, pride mi to teda dost zvlastne. Ale kazdy je iny.

Deee

nikdy sa neda vyhoviet kazdemu...mozno by naozaj pomohli menej caste navstevy z tvojej strany a postupne osamostatnovanie, pol roka je dost, aby ste vedeli, ci spolu napr. chcete byvat...ci je to vobec mozne...rozhodnut sa co dalej a travit menej casu u rodicov pokial sa da...

oh.my.gosh

a kde m ako prespat ked byvaju od seba daleko? no hotel je uz len riesenie.... mojej mame sa to tiez najprv nepacilo,ze u nas spi, nemala rada mojho frajera, potom som sa fakt nastvala porozbijala par tanierov a kvetinacov, strasne som jej vynadala a vysvetlia som jej, ze ja si nenecham znicit moje stastie. mala som fakt amok,vystup za 1000 bodov,ale uz som nevladala, uplne sa prelakla ze co vyvadzam, by ste sa smiali :) a odvtedy je klud. oblubila si ho, moze u nas spat kedy len chce, mama mu vari vecere a tak :) len musela zistit, ze ho strasne lubim a nedam si ho. ved dnes si len tak mlady clovek nemoze dovolit vlastne byvanie a potrebuje sukromie. neda sa byt stale len vonku. ja som u mojho farjera spala pvy krat az ked som mala 19 a to uz sme boli spolu par rokov, a teraz som tam ako doma, az som sa jeho maminy pytala ci jej tam nevadim. a nevadim :) a tiez ma nemala v laske, ale tiez si to presadil doma. treba byt radikalni, lebo rodicia casto nechapu ze mozu startit vlastne dieta a uplne sa mu odcudzit. tvoj frajer by mal doma narobit poriadky, radikalne, inak sa neda.

meggy10

jajka ja si myslim, ze to je jedna z tych mamiciek co nechcu prist o synceku a chcu ho mat len pre seba a nakecala to do hlavy aj oteckovi a nieje nato zvyknuta, u nas to bolo v pohode ked sme este nebyvali spolu bol raz u mna a ja na dalsi den u nich, ale on ma este brata co ma tiez frajerku, cize castejsie sme boli u nas.