chudnutie - psychicka porucha ??

Príspevok v téme: chudnutie - psychicka porucha ??
marchev

Ahojte, tato moja otazka bude skor smerovat na ludi, ktori si presli roznymi psychickym problemami spojenymi s chudnutim. Teda ako reaguju na rozne podnety od okolia ? Ja neviem, napriklad ked im nejaka osoba povie, ze preco si ju (konkretne tu osobu, ktora sa na to pyta) tak premeriavaju ? Ako by zareagovali ? Snazili by sa zatlkat alebo by na takuto osobu slovne utocili ?
Viem, asi sprosty priklad som dala, ale aj take veci sa stavaju ...

marchev

mne osobne to tak pripada, ze to dievca si nechce priznat, ze naozaj moju kamosku sleduje, premeriava, preto tak podrazdene reagovala a nadavala na nu... Mna proste zaujimala ta reakcia - ze ak by to NAHODOU enbola pravda, ze ci normalny, zdravy clovek bude reagovat tak, ze hned druheho obvinuje, ze je chory a zakomplexovany alebo by to riesila slusnou formou, ze to nie je pravda, ze ona toto nerobi ... Kamoska je dost z toho vedla, citi sa zle, pretoze nechape tej reakcii, ani tam teraz k nim nechce ist, lebo neciti okrem priatela ziadnu podporu ...

marchev

jajka001_ to dievca vraj je, aj ked malo, ale je posadnuta cvicenim, proste pride jej cas a MUSI cvicit, ak jej nieco do toho pride, tak je nervozna, hada sa ... Najhorsie na tom je, ze jej rodina tento problem nevidi - alebo sa ho snazi nevidiet ? Vsetci skor drzia pri nej, ako pri mojej kamoske. A myslim si, ze urazky, ktore moja kamoska obdrzala - ze ma komplexy a sa ma dat liecit - fakt neboli na mieste. A mama toho "choreho" dievcata na tu sms povedala iba tolko, ze to moja kamoska sa ma zamysliet nad tou sms, ze tie premeriavania nie su umyselne a tak podobne...Pritom moja kamoska s rodinou vychadza dobre, pomaha tam ako vie, upratuje a teraz ju ani nepodrzia, ale z nej robia "vinnicku" ? Je to chore ... kamoska teraz nevie, ako sa ma citit po tom vsetkom ...

jajka001_

marchev, to dievca ma zjavne problemy - ale aj tak nerozumiem naco ta otazka, nie si si ista co si mas o nej mysliet? ak ma anorexiu, vidi sama seba skreslene, ako tucnu, aj ked je vychudnuta, ale tvoju kamosku vidi tak ako je, stihlu.
je mozne ze na tvojej kamosky si lieci komplexy ktore ma sama zo seba - nechce si priznat ze ma problem. mozno jej niekto - aj nechtiac - ublizil nejakou narazkou na jej vyzor a odvtedy sa takto tyra.

minet

vsak to je OK len som chcela vediet co je to normal podla teba... bez urazok ...akurat som si sadla pred pc. a tu taka tema tak som reagovala no nic neriesim len som chcela ....ale nic....

Help

minet- co riesis???:)))
ja som nechapavo reagoval na temu a nechapavo som odpovedal:)
Len som napisal,ze kazdy si vsima odlisnost od priemeru.....
Ci ako ti to este vysvetlit???

minet

Help
akou temou!!!!!
z vlastnej skusenosti viem ..... vela chlapov priznalo ,ze ak by ich partnerka stucnela, opustili by ju vraj -je to dokaz jej nedostatocnej sebadiscipliny a nezaujmu byt pre muza atraktivna .....a nemyslim tie 30kg ok

a Ty by si isiel ...... s 150kg alebo 30kg ?

Help

minet- ludia si vsimnu 150 kiloveho,alebo 30 kilovu babu skor ako ten normal....chapes co som tym myslel???
A teraz ty daj vediet co si myslela tou temou.

marchev

Tak poviem konkretnejsie - mam kamosku, ktora sa bude vydavat. Poslednu dobu na sebe maka, pekne schudla, cvici, zdravo sa stravuje - vsetko v ramci normy. Casto chodi domov k svojmu priatelovi, kt. ma pravdepodobne chudnutim posadnutu sestru - cvici ako diva, berie tbl na chudnutie, aj ked nema fakt z coho chudnut, lebo je ako palica. Stale si moju kamosku premeriava od vrchu po spodok, sleduje, co robi, vraj moju kamosku rozobera, ze schudla, ze asi cvici a podobne hovadiny. Ked ju na to upozornil jej brat, ze preco po jeho priatelke tak pocumuje, tak jej napisala sprostu smsku, ze ako ta moja kamoska je psychicky narusena, ze ci ma komplexy zo seba, ze to nie je pravda a hovadiny - zatlkala. tak by ma zaujimalo, ze ak ta dana osoba, ktora tak reagovala - ma psychicky problem s chudnutim, tak ci by reagovala takto podrazdene, alebo ako by sa vlastne spravala... :)) Dufam, ze uz chapete :D