Ako ste zistili ze ste tehotne?

Príspevok v téme: Ako ste zistili ze ste tehotne?
usiko

Ahojte,

ano, ano, viem....je to na googli, vsetky tie priznaky podla ktorych sa to da zistit......

...ale ako sa to prejavovalo u vas osobne? Ake boli tie uplne prve priznaky, ktore vam povedali, ze ste tehotne? Okrem vynechania menzesu, samozrejme....

.....a...menzes vynecha hned v ten prvy mesiac? teda ak pride tak urcite nie som tehotna?

.....ja uz si na sebe vsimam kadeco a hovorim, ze co ak konecne...a nic....

isabella

usiko, tehotenstvo sa pocita od poslednej menstruacie, cize este cca 2 tyzdne predtym nez si skutocne otehotnela, pretoze nikto uplne presne nevie zistit kedy si mala ovulaciu a teda kedy si otehotnela... nech sa ti dari...

usiko

jej, dakujem...

...ale jedno mi nejde do hlavy....lekar sa ma opytal, kedy posledna menstruacia, ja ze 24. januara a on ze som v 7tt...a na to, ze neni mozne, a on, ze je, a ja ze neni, ved mi to nevychadza.......tak mi ukazal na nejakom kalendariku, ze to je tak......

...to znamena, ze uz som otehotnela v januari, ale menzes este prisiel alebo ako to je? ja nechapem.....

jancecka

usiko super, ja som to vedela, ja som to zistila tiež presne v 7 týždni :D aj moje bábo malo 4 mm :-)) mne brali krv, kopec krvi, všetko bolo v poriadku ale načo to bolo neviem, a aj už mám po tých genetických, aj tie boli v poriadku :D držím palce nech všetko dobre dopadne :D

usiko.

Ahojte,

Som v 7. tyzdni....male babtko ma tak 4 mm.....bolo vidno na ultrazvuku......xixi, som stastna......

O tyzden idem na kompletny odber krvi /neviem, co tym myslel/ a v aprili na tie geneticke......

fatima665

ďakujem ti Morzsi. Nemám to ale ľahké, teraz som nastúpila do novej práce, takže fakt neviem čo mám robiť, keď sa od pondelka dám na PN tak neviem ako by to zobrali...jooj neviem čo mám robiť a trápi ma to lebo však momentálne je pre mňa bábo prvoradé...

Inak dík za ponuku knižky, ale manžel mi už objednal a chce mi ju dať ako prekvapko :-)))

Morzsi

fatima 665
podľa mňa najlepšie urobíš ak pojdeš na PN bábo je prvoradé a zamestnávateľ ani tak neprikúri aby si prechladla a stalo sa niečo s tebou i bábom to hádam nepotrebuješ.

Usiko
ja si myslím, že si tehotná a na tú krv netreba ísť na lačno

na triplet treba ísť na lačno a ten sa robí okolo 14 týždńa tu s zistujú vrodené chyby plodu.

nebojte sa všetko dobre dopadne držte sa .

mimochodom ktorá z vás chce odbornú literatúru ohľadom tehotenstva a bábatka mám ju dvojmo pošlite adresu alebo email
hapy baby , mama a ja od narodenia po 1 rok , mamičkina kniha ....

fatima665

ahojte,

aj mám teraz také silnejšie bolesti v podbrušku. Je to normálne? Ja si to pripisujem naťahovaniu sa maternice. Inak mám tiež rôzne myšlienky lebo u nás v práci je strašná zima a som aj prechladnutá a bojím sa že som nachladla aj zo spodu. Neviem čo mám robiť, či sa mám dať na PN, či vydržať do toho 11tt a potom ísť na PN...poraďte pls.Dík

A-Z

Aj ja som v 11tt, pomaly na konci. O par dni ma caka ultrazvuk NT, a po nom tie vsetky mozne vysetrenia z krvi. Takze vidim, ze postup je asi u kazdeho gynekologa trosku iny.
Usiko, tie pomerne silne krce som mala aj ja - roztahuje sa maternica. Uz ich sice asi tyzden nemam, ale aj tak ma este sem - tam silnejsie pichne na jednej, ci druhej strane.
Neboj sa, skus sa trosku ukludnit, lebo permanentny, hoc aj podvedomi stres tebe aj babatku urcite neprospieva. Samozrejme, aj ja sa obcas niecoho zlaknem - nejakej boliestky, fizickeho pocitu... Ale taketo cierne myslienk treba vzapati zahnat, a to velmi daleko ;) Vies, ako sa zvykne vraviet; nie ze si to privolas...

jancecka

fatima665 ahoj, aj ja som momentálne v 11 týždni a brali mi zrovna včera krv, na genetické vyšetrenia, dosť dôležité, ale pred tým asi také tri týždne mi tiež brali krv, a všeličo zisťovali, či som v poriadku, či nie som chudokrvná a tak, mne skoro stále niekde berú krv :D a ešte moč

usiko

fatima, mozno nie, ved zalezi na tom o ake odbery ide...

..ja potrtebujem len poitvrdit tehu, taze mu v Po zavolam, ze musim na krv v Ut rano, abo staci popoludi....