zareagovala správne? či ja som vnímam prehnane? spravanie čašníčky

Príspevok v téme: zareagovala správne? či ja som vnímam prehnane? spravanie čašníčky
n,,,

ahojte včera som bola v podniku a bolo veľa ľudí... a ako som išla z wc.. tak som stretla spolužiačku tak som sa pristavila k jej stolu a rozprávali sme sa ... čašníčka ktorá zberala poháre.. sa veľmi ponáhľala.. a vrazila do mna... ja som bola v škoku pretože som ani nevedela čo sa stalo.. čo som spravila.. a keď som sa otočila tak jej samozrjem že padol pohár.. a rozbil sa (prázdny)... a aká reakcia..?? nie že prepáč.. ale len škaredý pohľad.. ako keby vám išla povedať tie najhoršie nadavky a len čo jej vyšlo z úst.. tak toto si zaplatíš.. toto si zaplatíš.. pritom ja som nič nespravila.. ach.. a nakoniec mi to aj pripisala k účtu.. otras.. nechápem aj ja som niekedy brigádovala..cafe... viem čo to je keď je veľa ludí.. ale viem že ak niekto rozbil pohár.. tak sme tak prehnane nereagovali už z toho dôvodu aby sme si toho zákazníka neznechutili..prepáčte ale musela som sa vyrozprávať lebo ma to štvalo... keby ste ju videli..

za8icka

robila som casnicku nie len v kaviarni ale aj v bare ci v miestnej krcme a tam vzdy bolo strasne vela ludi a nedalo sa ani hybat, takze samozrejme ze sa toho porozbijalo nie len vinou casnicok ale aj zakaznici toho narozbijali. A nikdy sa to zakanznikom neuctovalo ale dalo sa to do odpisu. Mala si si dat zavolat sefa, alebo jej pohrozit. Toto sa jednoducho nerobi. Este v zivote som sa nestretla ze by sa za pohare platilo. Iba vtedy ak si ich chcel zakaznik kupit. Takze zrejme ti tam nauctovala pohar ako keby si si ho kupila

sway

Rozbila som dost poharov,este mi ich nikdy nenauctovali - vacsinou som sa ja zlakla a casnicka ma ukludnila,ze sa nic nedeje.Ale necudujem sa,sluzby su niekedy mizerne - kazdopadne mohla si sa ohradit.A ak nechame aby sa k zakaznikom takto spraval personal,nikdy sa tie sluzby nezmenia.

Linnda_260

nám sa raz stalo, že nás neboslúžila čašníčka, lebo nestíhala, ešte bola z toho aj nervózna a podľa toho sa aj správala k zákazníkom, tak som na druhý deň napísala e-mail majiteľovi, opísala som mu situáciu. On sa mi ospravedlnil a povedal, že ju napomenie - čo mi bolo úplne jedno.
Keď sme ale do toho podniku išli druhý raz, obsluhoval už iný čašník, s ktorým sme boli spokojní. Tak som znova napísala pochvalný e-mail majiteľovi, že sme boli spokojní.

n,,,

hh potešili ste ma.. tak viete. nebolo to preplnené ale plné.. a len čo robila bolo že zbierala pohháre a nebola tam na to sama... ja som bola v ten večer unavena.. tak som to tak nechala... ael ak by sa to opakovalo.. tak by som si to nenechala.. a určite tam dlho nepôjdem..tak sa majte:)

darika

pokial si nemala na ucte vyinkasovany pohar,tak to islo jej do vrecka.Ja by som jej to v ziadnom pripade nezaplatila.odpovedam ako casnicka-barmanka,ktora kedysi pracovala v podniku,kde chodilo 400 ludi a povolene bolo 200.Tak si vies predstavit.Nikdy som takto nereagovala.A ked sa rozbil mne,alebo aj inemu mojou vinou,ospravedlnila som sa ja.Ta baba podla vsetkeho nevie chodit s poharmi,ked sa jej to stalo.Nemalo by sa to stat a uz vobec nie,aby takto reagovala.Nabuduce by som isla za nou,objednala si pit a povedala,ze to je za ten pohar,kedze si zan nedostala uctenku.A ked nie,chod za sefom.Casnik ma byt v kazdom pripade kludny a reagovat tak,aby zakaznik bol spokojny.A ani preplnena krcma neomluva.Ked sa nevie kontrolovat,nech ide kydat hnoj.Tam sa moze nervovat kolko chce.

dobra vila

No... ono, ked si predstavis uponahlanu casnicku v nejakom vecernom podniku pocas soboty, tak sa jej nervom niet co cudovat. Toto sa stalo uz aj mne, nieze by rozbila pohar pri mne, ale ze sa prepchava, doslova drga, nedokaze povedat "s dovolenim", iba struha ksichty. Ale ked si predstavim jej situaciu, natrieskany bar, kazdy ju suri, kazdy po nej krici, nevie sa ani nadychnut, cumi na niektore podnapite face-y, tak pekny vecer aj jej prajem :P. Je to vsak jej job a urcite by si mala odpustit prinajmensom tu mimiku!!
Ja som tiez brigadovala pocas leta ako casnicka, aj ako predavacka a viem, aki su niektori ludia katastrofalni, ale aj tak to musi zvladnut s chladnou hlavou a nie este ked ona rozbije, teba obvini.
Akoze nechapem... keby ten pohar nepripisala tebe na ucet, tak ho musi uhradit ona?? Co je jeden pohar sem-tam, najma ak podnik prosperuje? Ci ich tam rozbijaju niekolko za vecer? Netusim...
Aj ked si sa ty otocila a ona ho vtedy rozbila, pri tvojom otoceni, co mas oci vzadu?!! Najma ak tam bol priestor ako pre žížalu. No, neviem, ako to presne bolo, ale nic s tym nenarobis. Viac tam nechod robit trzby, ak sa da. V takejto situacii by sa neoplatil robit bordel krikom, v sobotu vecer - plno ludi a pod, dobre si spravila, ze si zaplatila, aj ked si jej dufam podotkla aspon nieco. Mala si jej zaplatit a povedat, ze bud.tyzden sa porozpravas s jej sefom :P. Neviem, neries... nikomu by sa tato situaci nepacila, slecna by sa mala uvedomit vcas.

n.,..

ja viem... ja by som si otvorila ústa.. ael bolo tam plno.. a nemala som náladu sa s niekym hádať... však ak tam niekedy budem tak už nebudem milá... a napoky poviem ešte neviem.. príďte o chvíľku ... nech sa prebehne...

datelinka

n, všade inde vo svete by sa čašníčka úctivo ospravedlnila a opýtala by sa, či si v poriadku, či niečo nepotrebuješ a podobne.... ale každopádne, dávať zákazníkovi k náhrade pohár, to je smiešne. je samozrejme rozdiel, ak niekto robí výtržnosti pod vplyvom alkoholu a vedome poškodzuje majetok, ale v tvojom prípade nevidím jediný dôvod, prečo by si mala nahrádzať škody, navyše ak si to nespôsobila.

Deee

juj to je neprijemne...zvlast ked za to nemozes...ozaj by som si to vykricala, kam sa ponahlala a co nepozera pod nohy a preco do mna buchla a co je to za personal ked ani pohare nevie nosit atd az kym by sa od hanby nerozbehla za pult...a ucet by som nezaplatila, rovno by som nechala zavolat veduceho a navrieskala, ze takyto pristup som este nezazila...

raz darmo u nas vyhrava vacsia papulka :-)