laparoskopia

jancecka

a ešte jedna vec, zistili mi neprechodnosť vajcovodov, čo ma asi tak na rok psychicky položilo no teraz som tehotná :D stal sa asi zázrak, doktori krútia hlavou :D

jancecka

aha, až teraz som si všimla že aj tebe ide o tehotnosť. Podľa mňa záleží na primárovi v nemocnici, ako dlho ťa objedná. No robia sa predoperačné vyšetrenia, teda mne ich robili. A čakalo sa na výsledky, tak neviem. Odkiaľ si? ja som bola na tomto zákroku v Topoľčanoch. Sestra v Bratislave ale tiež to trvalo zhruba dva mesiace zakedy ju objednali na zákrok a tiež bola v nemocnici dokopy 5 dní. Ale zrovna cez víkend. Aj mňa tak dali, čiže z práce len tri dni voľno.

jancecka

ja som tiež absolvovala laparoskopiu, avšak u mňa to nemalo taký rýchly priebeh. Doktorka ma na ňu sama poslala, lebo sa mi nedarilo otehotnieť. Trošku oklamala keď napísala do papierov, že už rok sa snažíme. Lebo vraj až po roku snaženia sa robí laparoskopia. Myslím v prípade tehotnosti.
Ja som sa objednala na tento zákrok v nemocnici až o dva mesiace. Tak mi dali oni termín. Bola som v nemocnici dokopy 5 dní, po operácii mi nič nebolo, len mesiac som mala zakázaný sex a dvíhať niečo ťažké. Mám asi 1 cm-ový rez pod pupkom, ktorý som mala zcvaknutý takou kovovou sponou, ktorú mi pri odchode odstránili. Bola som v narkóze, z operácie teda nič neviem. Ale mne nič nebolo, nič ma nebolelo potom. Na izbe čo boli holky čo podstúpili ten istý zákrok ako ja tak zvracali, bolela ich tá ranka, boli malátne a podráždené. Asi zle znášajú narkózu. Je to zrejme individuálne. Neboj, nie je to nič hrozné. Dá sa to.

helia

ja sa nebojím, len chcem vedieť ako dlho budem preč z práce a tak. Chcem otehotnieť preto sa pýtam ako dlho trvalo kým vás objednali, lebo mne uteká čas.

jajkafr

helia
všetko záleží od toho kvôli čomu budeš operovaná keď mi robili prvýkrát diagnostickú laparoskopiu prepustili ma na druhý deň, ale to bolo len o tom, že sa mi pozreli do brucha a nič nevyberali... ale po druhej laparoskopii, na ktorú som šla kvôli zápalu slepého čreva som ležala v nemocnici asi ešte 2 dni po operácii a cca po 2 týždňoch som už šla do práce lekár mi však vravel, že najskôr až po 3 týždňoch, ale ja som sa cítila dobre a musela som sa čím skôr vrátiť ale nieje to nič strašné celú operáciu si nebudeš pamätať pretože budeš v narkóze po operácii sú bolesti brucha a hlavne kĺbov, ale dajú ti lieky od bolesti takže je to v pohode ja som chodila už pár hodín po operácii nemáš sa čoho báť

helia

Vážne, tak rýchlo sa to dá? A má to byť tak tesne po menzese? Čítala som, že sa môže ísť na na druhý deň domov, asi podľa stavu.
Ak sa môžem spýtať, prečo ti ju robili? A doma si koľko ešte musela byť?

jaLENja

Takže ja som na ňu šla prakticky okamžite hneď z ordinácie. Mala som po menzese, tak mi urobili vyšetrenia a šup, už som tam bola. Bola som v nemocnici týždeň, ale mala som nejaké komplikácie. Nič ma však nebolelo, len mi dali silnú narkózu. Ak ti dajú samovypadávacie stehy, tak to bude super :)
Keď to bude bez komplikácii, na tretí deň od operácie si doma. prajem veľa šťastia.