krvácanie konečnika

Príspevok v téme: krvácanie konečnika
Kyle

Dobry den, asi pred 4 dnami ma po potrebe bolel konecnik, nevedel som co to je ale dalo sa to vydrzat, po 3dnoch to konecne prestalo tak som bol stastny. Ale vcera vecer sa vyskytol novy problem. Po potrebe sa mi na papieri objavila krv, ked som si isiel po zrkadlo aby som sa pozrel odkial to je tak zo mna dokonca padli 2kvapky krvi na podlahu. Potom sa akosi to krvacanie zastavilo nebolo tej krvi vela mozno 1ml spolu... . Ale bojim sa, moze to byt rakovina konecnika? Ked som si o nej hladal informacie dozvedel som sa ze sa prejavuje u starsich, ja som len 17rocny chalan. Dnes rano som bol na wc ale mal som riedku stolicu, ziadna krv tam nebola... Ako to mam riesit? Myslite ze je to vazne? Stalo sa mi to prvy krat s tou krvou... Dakujem za vase rady. Okrem tej krvi nemam ziadne priznaky, nic ma neboli, nieje mi zle, nesom oslabeny. Dakujem za vase odpovede, prosim pomozte neviem co mam robit.... Dakujem

Kyle

stalo sa mi to len raz ta krv bolo to len kus a nebolo to asi ani z creva priamo ale len z analneho otvoru, bola to cista cervena krv, s nicim nemiesana, mozno som len prilis suchal papier, tak mam ist teda na to vysetrenie? aj ked sa ta krv uz nezopakuje? ked sa zopakuje idem urcite

hm...

HM.... pozri, vyšetrenie ti v žiadnom prípade neublíži. Ak sa bude krvácanie opakovať, povedz to obvodnému lekárovi a on ťa pošle ku GAE doktorovi.
A či to je alebo nie je rakovina....ty si myslíš, že hrubé črevo atď postihuje len rakovina ??? Keby si vedel aké rôzne choroby existujú, už by si bol sto x na vyšetrení.

Kyle

takze to vazne nieje rakovina?? ste si isty?? supeeeeeeeer, uz som premyslal o tom ze mi ostava poslednych par rokov zivota... tak dakujem, cize to urcite nieje nic vazne? netreba ist ani k lekarke ??

Kyle

takze to vazne nieje rakovina?? ste si isty?? supeeeeeeeer, uz som premyslal o tom ze mi ostava poslednych par rokov zivota... tak dakujem, cize to urcite nieje nic vazne? netreba ist ani k lekarke ??

Kyle

takze to vazne nieje rakovina?? ste si isty?? supeeeeeeeer, uz som premyslal o tom ze mi ostava poslednych par rokov zivota... tak dakujem, cize to urcite nieje nic vazne? netreba ist ani k lekarke ??

hm...

Nemusia to byť vôbec hemoroidy. Análna fisúra.... pri tom - keď sú tie ranky, tečie krv ako z prasaťa....sorry za výraz. Ide o to, aby sa to znova nepraskalo a netiekla krv. Stačí trošku upraviť stravu, aby nebola tvrdá stolica a tak. A pravidelne po veľkej potrebe natierať análny otvor (konečník je posledná časť hrubého čreva....) pokiaľ je možnosť, tak utrieť vlhčenou utierkou a natrieť. Napr. Avenoc je veľmi dobrý.

lan23

Jasné, že to nie je rakovina, aj mne sa to už stalo, keď som nešla pár dní na záchod a stolica bola veľmi tvrdá.

lan23

Do 400 ml vody dáš 1-3 lyžičky ľanového semiačka (predávajú aj pomleté v DM) a varíš 5 min. Vypiješ na 3x.Nevyzerá to dobre, je to také slizké, ale funguje. Na lačno. To ľanové semiačko si môžeš dávať do jogurtov, acidka, polievok. Ide tam o tie slizy, ktoré sa rozpusia.
Večer si tiež daj 1-2 lyžicky psylia do vody. A ešte zapiť vodou. To je, aby stolica bola mäkká. Alebo ráno jesť jablká na lačno.
Na zlatú žilu: teplý tvaroh na 1 hodinu na konečník, odbar z dubovej kôry. To sú také prírodné osvedčené alebo z lekárne si normálne vypítaš masť alebo čípky na hemoroidy.

Kyle

takze rakovina to nieje ? akze teraz uz vobec nekrvacam len raz sa mi to stalo a len kus krvi nic ine, teraz ma kus stipe zadok ale inac nic, pokial to je len neaka hlupost neskodna nevadi mi to ale bojim sa ci to nieje rakovina