Mastná, mierne problematická, citlivá a alergická pleť

Príspevok v téme: Mastná, mierne problematická, citlivá a alergická pleť
Hugina

Dobrý deň.
Mnohými drastickými prípravkami, ktoré som používala zamlada v snahe zbaviť sa akné som "dospela" k typu pleti uvedenom v názve témy. Čím viac ju odmasťujem, tým sa mi viac mastí, nedajbože použijem krémy typu La Roche Posay-Efaclar a mnohé iné (prehnane drahé a prehnane drastické), pleť sa mi tak vysuší, až sa začné intenzívnejšie mastiť. už po pol hodinke od nalíčenia sa lesknem ako panvica. Už naozaj neviem, čo s tým, Vyskúšala som tri dermatologičky, o.i. skúsila množstvo kozmetiky, ktorú mi odporučili, bez výsledku. Čo poriešilo akné, neporiešilo maz, čo poriešilo maz, upchalo póry a stále dookola. Momentálne používam prírodnú kozmetiku LAVERA, celkom fajn, poriešilo maz, no dosť presušuje a upcháva póry. Za akúkoľvek radu, budem povďačná.

simkkaa

Dobry den vsetkym ja by som mala pre vas mile damy super riesenie pre vasu problematicku plet, na stipanie pleti pri cisteni.
Pracujem s velmi kvalitnou kozmetikou znacky topvet je to ceska vyroba.Napiste mi na moj e mail simkkaa@centrum.sk a ja vam poradi v com budete chciet a zodpoviem na vsetky otazky.
Prajem krasny den

kaciatko_7

Hugina ked tak vela vies o AA kozmetika, urcite mi budes vediet odpovedat, ze ci make-upy z tejto znacky obsahuju parabeny... ked je vhodna aj na citlivu pokozku so sklonom ku alergiam, tak z toho som usudila ze asi nie

a k Natura House, ja ju pouzivam, rada akne je vhodna na velmi mastnu pokozku podla mna, ten kto ma zmiesanu s upchatymi pormi velmi nepomoze, aj ked tam pise ze je na nu vhodna... na zmiesany typ sa hodi rada Ruza tu pouzivam uz dlhsie, len peeling z tejto rady mi dokazal dokonale vycistit pory, no bohuzial krem mi ich potom zase upchal, preto ho odporucam len na suchsie oblasti tvare... dobry je aj ocny krem... bola by som rada keby niekto poradil kremik na zmiesany typ pleti, ktory by pory neupchal a mal aj uv filter

kaciatko_7

Hugina ked tak vela vies o AA kozmetika, urcite mi budes vediet odpovedat, ze ci make-upy z tejto znacky obsahuju parabeny... ked je vhodna aj na citlivu pokozku so sklonom ku alergiam, tak z toho som usudila ze asi nie

a k Natura House, ja ju pouzivam, rada akne je vhodna na velmi mastnu pokozku podla mna, ten kto ma zmiesanu s upchatymi pormi velmi nepomoze, aj ked tam pise ze je na nu vhodna... na zmiesany typ sa hodi rada Ruza tu pouzivam uz dlhsie, len peeling z tejto rady mi dokazal dokonale vycistit pory, no bohuzial krem mi ich potom zase upchal, preto ho odporucam len na suchsie oblasti tvare... dobry je aj ocny krem... bola by som rada keby niekto poradil kremik na zmiesany typ pleti, ktory by pory neupchal a mal aj uv filter

livuška

veď ty vieš...
Ja som bola spokojná s eshopom preto, lebo som tam písala možno na 4x kým sme poriešili môj problém, dostala som presne tipy a odporúčania a bolo by mi blbé potom ísť do lekárne a kúpiť si to tam. O 50 centov drahšie či lacnejšie? niekedy ide aj o princíp. Keď sa zo zdravejkrasy alebo z fortisu s tebou tak dlho bavili, vypisovali ste si maily, riešili ťa a potom si išla niekde inde, to už svedčí o vypočítavosti. Chudáci a oni ani netušia, ktovie koľko ľudí tak "vybavia". No nič, daj potom vedieť, či si spokojná.

Hugina

Jasne Livuška,už si si na takýto spôsob zvykla. Pokiaľ by som niečo brala vo veľkom, tak si tiež objednám, ale pre jeden krém platiť okolo 3 Euro (ako poštovné) navyše k nemu sa mi zdá dosť veľa. A veľmi ma prekvapilo, že gél na umývanie tváre som včera v lekárni kúpila o 0,50 lacnejšie, ako oni ponúkajú na stránke. Čo si myslím, že je dosť. V lekárni mi tieto info poskytli na základe informácii dílerky z firmy fortis, ktorá je výhradným zástupcom pre túto kozmetiku. A nemyslela som, že sa dá kombinovať krém na suchú pleť s krémom na mastnú pleť. Ono to bolo myslené tak, že napr. môžem skombinovať denný krém na mastnú alebo zmiešanú pokožku z rady HYDRA s nočným krémom na mastnú a zmiešanú pokožku z rady MATT. Podobne je to vraj aj s VICHY.

livuška

Ahoj Hugina,
neviem či je pravdou, že môžeš miešať línie. V lekárni predávajú produkty kozmetiky pre biznis, poradia ti len to, čo je napísané na etikete. Ako môžeš miešať niečo určené na suchú pleť s niečim na mastnú pleť ???!!!
Ešte tak vekové kategórie asi áno, ale.. keď spoliehaš na lekárne...
Čo sa mňa týka, dávam si radšej poradiť od toho, kto sa tomu venuje vo väčšom a má skúsenosti, prax v jednej veci a nie v mnohých podobných. Veď si nedám urobiť obklady v kúpeľni od toho čo robí sadrokartony, robí šoféra a čojaviemčoešte. Dám si ich urobiť obkladačovi.
Ja som spokojná s tou stránkou, čo som písala a dnes som už stála zákazníčka, mám iné zľavy. Už aj moje kámošky si tam objednávajú.

Hugina

Ahoj Livuška. Tak som dnes bola v lekárni a tam mi dali vzorky hydratačného matujúceho krému z tej zelenej sady MAT, aby som vyskúšala. Nechcem objednávať jeden krém, to sa mi neoplatí. pokiaľ by v leárni nemali vzorky, tak to je iné. Budem objednávať, až keď toho budem mať viacej. A ešte som si kúpila aj ten zelený gél na umývanie tváre. Tak dnes vyskúšam a uvidím, ako pleť zareaguje. Ten tonik som ešte nekupovala, lebo mám ešte doma trochu tej micelárnej vody z radu HYDRA a v lekárni mi povedali, že je to kozmetika, kde sa môžu produkty navzájom prelínať, že sa nemusí používať len jedna a tá istá sada.

Hugina

Lenkaaa. Táto kozmetika sa dá kúpiť LEN v lekárni(aj to nie v každej), alebo na nete na stránkach:
-odkaz odstránený-
www.fortis.sk