Psychicka vycerpanost

Príspevok v téme: Psychicka vycerpanost
Lenkam

Ahojte,
neviem co s nou - psychicka vycerpanost, kazdy den chodim do roboty bez nalady, na kazdeho som nevrla, proste psychicky vycerpana, neviem kde nabrat novu inspiraciu a usmev na tvar a pozitivne myslenie. v praci sa mi nedari v sukromnom zivote sa mi nedari... zacala som chodit aj do posilovne, zmenila som posilovnu, novy ludia, nove prostredie.... poradte mi... hladam si aj novu pracu ale vzdy sa nieco stave v robote ze uz ani ta nova praca sa mi nechce hladat....

choseloo

Ahoj Lenkam,

Ked som si precital tvoj clanok, bolo to take, akoby som ho pisal ja sam :-).
Mam uplne tie iste problemy. Poradit ti ale neviem.

bleee

Lenkam, na prvy pohlad to tak nemusi vyzerat, ale moze ist aj o depresiu, ktora sa u tebe takymto sposobom prejavuje. Ak je to tak, popisane rady ti budu aj tak nanic... Na tvojom mieste idem k psychologovi a dam si urobit testy, aby som mala istotu.

Lily.

Tolko novych udalosti vyvolava este vacsi pocit neistoty a stresu, i ked mozno zazijes nieco nove, no asi to ten stres z novoty nevykompenzuje. Mne ked sa nedari, som nervozna a potom robim unahlene rozhodnutia, podlieham nutkavemu spravaniu - zlozvykom a to je vecne zacarovany kruh. Akakolvek nova vec, ci zmena prostredia by posobila este vacsmi destruktivne. Vtedy musim spomalit, vacsmi sa sustredit na jednotlive ukony, cize nerobit vsetko naraz. Ked robim vsetko postupne podla stupnu momentalnej dolezitosti tej ktorej veci, vnutorne sa ukludnim, zharmonizujem a stres na mna vtedy nema temer ziadny vply. Ide mimo mna, lebo mna zaujima v tej chvili vzdy len ten krok, ktory prave vykonavam. Nehladim do buducna (na buduce stresy), ale zaoberam sa len tym, co je nevyhnutne a prave aktualne. Nic ine, vsetko ostatne by ma len vacsmi rozrusovalo a deptalo. Cize krocik za krocikom.

vitase

Ahoj, tiež mám takéto stavy, mne dosť pomáha vaňa s penou, kávička, niekedy červené vínko a časopis. to všetko vo vani. nemám na to vždy čas, lebo mám aj dieťa, tak len vtedy, keď spí, ale po takej hodinke "kúpania sa" mi je lepšie.

joni_

aj to je riesenie, len asi chvilu potrva, tak zatial skus pohladat nejake konicky, radosti ktore by ti sprijemnili kazdy den :)

joni_

no ved, tak sa skus viac zamerat na ine veci, nie na pracu, tes sa kazde rano, ze po praci trebars pojdes do lesa, alebo si precitas dobru knihu, pozries dobry film... alebo vypadnes niekam s priatelmi, skus najst nieco co ta naozaj tesi, co by ti robilo radost, cim by si tu nudu v praci vyvazila

joni_

ahoj, niektore veci neovplyvnis, napr. pracu, ludi okolo seba.... skus si najst kazdy den, alebo aspom obcas cas uplne pre seba, prec od ostatnych, od prace, pri nejakom konicku, prechadzka v prirode, bicykel, dobra kniha... ja pri takychto veciach najlepsie nacerpam energiu, zabudnem na vsetko a vsetkych okolo
alebo mozno vypadnut uplne prec na dovolenku aj na dva tyzdne, to by tiez mohlo pomoct