Šošovky-mesačné, denné....aké?

Príspevok v téme: Šošovky-mesačné, denné....aké?
lucla

Dobrý mám otázku, mam -0,75 dioptrie, ale okuliare nenosim, pretože mi neuveriteľne prekážajú. Chcem skúsiť kontaktné šošovky, o tyždeň idem k očnej, ale ešte predtým sa chcem spýtať pár otázok, kedže nemam veľa informácií.
Takže, aký je rozdiel medzi mesačnými, dennými, štvrťročnými šošovkami? Je jedno aké si vyberiem alebo je to niečím podmienené? čím?
Ako to je s tými roztokmi?
Ktoré značky sú cenovo dostupnejšie?(kedže som študentka toto je pre mňa dosť dôležité:)
A koľko Vás šošovky a všetko príslušenstvo mesačne srojí?

Ďakujem :)

mirka 23

Buana, si spadla z hrušky? Pri -0,75 na operaciu?
Ja si kupujem jednodňove a nosim ich asi 4-5 dní, normalne sa o nich staram ako o týždňove. A tiež kupujem cez net.

lenkaaaaaaaa

sosovky su fajn vec. tvoja ocna ti podla typu tvojich oci navrhne sosovky ake by mali byt vhodne. potom ti ich naaplikuje a vyskusa ci sedia..

len tolko ze na nete najdes sosovky a roztoky aj o polovicu lacnejsie ako u lekarky. ja som to spravila tak ze ked som bola u lekarky, ta mi vyskusala sosovky a kupila som si od nej jedno balenie sosoviek - aby sa nepovedalo. no a odvtedy si uz len objednavam tie iste sosovky aj roztok z internetu. tak ma to vyjde naozaj lacnejsie

dobra vila

Lucla, ty mas este celkom dobry zrak, vazne si az tak proti tym okuliarom? To si ako ja, mne tiez nehorazne prekazaju, neviem si na ne zvyknut, strasne mi vadia, na nevydrzanie!! Ja sosovky pouzivam viac ako rok, ale ja mam dioptrie dva a pol! Ked som mala take slabsie, pouzivala som okuliare, ale max tak v skole, alebo doma na TV.
Sosovky su skvela vec, mne vobec nevadia, necitim ze ich mam, je to sloboda pre moje ocka!! Blbe je iba to, ze ked idem trebars do plavarne, alebo na kupalisko, v ociach ich mat nemozes... Ja som vtedy slepa ako puk :-/.
Denne ti urcite nepredpise, tie su velmi nakladne, prilezitostne.
Nosia sa zvycajne mesacne, po troch paroch sa predpisuju.
A to, ze ake budes pouzivat, ti povie ona. Ja ked som zacala nosit sosovky, tak som tam prisla na skusanie, ucila ma, ako si ich aplikovat do oci a skusali sme dva druhy. Jedny ma rezali, druhe mi sadli ako uliate. Tie su take prevzdusnene, co nosim, lahsie prepustaju vzduch.
Co sa roztokov tyka, ja pouzivam Solo Care Aqua, pretoze uz na zaciatku mi ho ocna dala, tak som si na to zvykla. Ten sa u nas dostava velmi tazko, takze ho kupujem zvacsa u svojej lekarky. Ak nemam taky, tak mam opti free. Ale zrovna naposledy sa mi stalo, ze som bola v lekarni a nemali ani jedno, tak som zobrala, hmm, ani neviem, ako sa to vola, este to nemam otvorene... pani tvrdila, ze su vsetky na rovnakej baze, ze je to iba otazka znacky... toto bolo o dost lacnejsie, tie dve su fakt palky cenovo.
Inac, priprav sa na to, ze sosovkovanie vazne stoji plno prachov, najma, ked ich chces pouzivat ako ja - na kazdodenne nosenie.

Buana

ja som nosila 11 rokov sosovky,vyhovovali mi,lebo som okuliare nechcela nosit,ale financne to bolo dost.teraz som si dala operovat oci excimerom a je to parada,stoji to 1000 eur bezbolestne to je,ak ti mozem poradit investuj do toho,mas to za par sekund,moj brat to ma 10 rokov a nema s tym problemy,mala som 4,75 a teraz mam 0.takze chod do toho podla mna

jajkafr

lucla
skús si dať do google kontaktné šošovky nájdi ti množstvo stránok kde sa dočítaš o šošovkách všeličo... najlepšie je ak ti prvýkrát aplikuje šošovky očný lekár on ti môže aj poradiť, ktoré sú pre teba lepšie